Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vakkas Altınbaş Anamur’dan Kıbrıs Girne’ye Yüzdü!

Güncelleme :21.07.2014

Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vakkas Altınbaş, kuruluşunun 40. yılında iş dünyasının dikkatini KKTC’ye çekmek için Mersin Anamur’dan Kıbrıs Girne’ye 90 kilometrelik mesafeyi hiç uyumadan 40 saatte yüzdü.

Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vakkas Altınbaş, kurtuluşunun 40. yılında iş dünyasının dikkatini KKTC’ye çekmek amacıyla, Mersin Anamur’dan Kıbrıs Girne’ye kadar yüzdü. 18 Temmuz Cuma günü saat 19.00’da Anamur’dan yüzmeye başlayan Vakkas Altınbaş, 20 Temmuz Pazar günü saat 16.30’da Girne’ye vardı. Altınbaş’ı Girne’de ailesi ile birlikte coşku dolu, kabalık bir halk kitlesi karşıladı.

“Yavru Vatan’a sahip çıkın”

Anamur’dan Girne’ye uzanan yaklaşık 90 km.’lik mesafeyi 40 saatte, hiç uyumadan yüzen Vakkas Altınbaş, işadamlarına şöyle seslendi:

“Mersin Anamur’dan Kıbrıs Girne’ye yüzerek 40 saatte geldim. İşte Kıbrıs Türkiye’ye bu kadar yakın. Yatırım için uzaklara gitmeye gerek yok. Kıbrıs turizm, eğitim, sağlık turizmi ve bunlar gibi birçok alanda yatırım için çok elverişli. Gelin sizler de burada yatırımlarınızı yapın, istihdam yaratın ve dünyanın ambargo uyguladığı Yavru Vatan’a sahip çıkın.” 

Yüzmeyi yeni öğrendi

Hiç yüzme bilmeyen biri olarak bir buçuk yıl önce ders almaya başladığını da aktaran Vakkas Altınbaş, “Türkiye’den Kıbrıs’a yüzerek aynı zamanda, yaşı ne olursa olsun bir insanın azmettiği zaman hedefine ulaşmakta hiçbir şeyin engel olamayacağını da göstermiş olmanın mutluluğunu yaşıyorum.” dedi. Mersin Anamur’dan Kuzey Kıbrıs Girne’ye özel olarak yaptırılan bir kafes içinde ve dünya rekortmeni olan antrenörü Mert Karabetça eşliğinde hiç uyumadan  yüzen Vakkas Altınbaş’ın, sağlık sponsorluğunu ise Kolan Gurup üstlendi.

 

 

 

Bu haber 3873 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Elektrikli Ve Hibrit Otomobillere İlgi Artıyor... 19.01.2022
Borusan EnBW Enerji’ye Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan 80 milyon ABD doları tutarında çevreci ve kapsayıcı kredi... 19.01.2022
AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Ford Otosan’ın Gölcük Fabrikası’nı ziyaret etti ... 19.01.2022
DKV CARD Rusya’daki otoyol ödemelerinde de kullanılıyor... 19.01.2022
TEMSA parlak günlerine geri döndü 2021’i %122 büyümeyle tamamladı... 19.01.2022
Akaryakıt İstasyonlarında Bodrum Kat SEÇ Riskleri Ve Önlemleri... 19.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.