Haber Ekonomi


Haberler > Elektrik Başlıkları

Güneş Enerji Santrali yatırımları hakkında iyileştirmeler üst düzey katılımla görüşüldü...

Güncelleme :12.08.2014

Güneş enerjisi alanında üretim tesisi kurmak için yapılan başvuru süreçlerinde yaşanan aksaklık ve gecikmelerin giderilmesine dönük çözümlerin dile getirildiği toplantı 5 Ağustos’ta Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nda gerçekleştirildi.

Güneş enerjisine dayalı üretim tesisi kurmak için yapılan başvuru süreçlerinde bir takım aksamalar ve gecikmeler yaşanmakta olup, yaşanan bu aksaklıkların gözden geçirilmesi ve yatırımların hızlandırılması için yapılması gerekenler hususunda görüş alışverişinde bulunmak üzere Sayın Müsteşar Yardımcımız Selahattin Çimen Başkanlığında 5 Ağustos 2014 tarihinde saat 14:00’ de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 2 nolu salonunda konu ile ilgili Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü tarafından üst düzey temsilcilerin katılımı ile bir toplantı düzenlenmiştir.

Toplantıda GENSED adına Yönetim Kurulu Üyemiz Erinç KISA ve GÜNDER adına Faruk TELEMCİOĞLU sektörün sorunlarına ve geleceğine ilişkin bir sunum yapmış ve katılımcılar tarafından katkılar sunulmuştur. 

Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü'nden Genel Müdür Yusuf YAZAR, Yenilenebilir Daire Başkanı Sebahattin ÖZ, Enerji Uzmanları Mustafa ERKEÇ, Hakan AKATA, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan Elektrik Piyasası Dairesi Başkanı Uğur CİNGİ, Yenilenebilir Grup Başkanı Refik TİRYAKİ, Yenilenebilir Enerji Uzmanı Mert Ş. DEMİR, Enerji İşleri Genel Müdürlüğü’nden Ergün AKALAN ve Enerji Uzmanı Ömer DEMİRKOL, TEİAŞ Genel Müdürlüğü’nden Gülden SAMANCIOĞLU ve sektör katılımcılarıyla son derece verimli geçen ve devamını dilediğimiz toplantıda önümüzdeki dönemde Güneş Enerjisi Santrallerinin daha kolay hayata geçirilmesi için ne gibi iyileştirmeler ve yeni düzenlemeler yapılabileceği konusunda görüş alışverişinde bulunulmuştur.

Toplantı Sonunda Sayın Müsteşar Yardımcımız Selahattin Çimen güneş enerjisine Bakanlık olarak verilen önemi vurgulayarak, ilki yapılan bu değerlendirme ve planlama toplantılarının son derece faydalı bulduğunu ve devam edeceğini belirtmiş ve katılımcılara teşekkür etmiştir.

GENSED olarak bizde ülkemizin yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarından en önemlilerinden biri olan güneş enerjisi konusunda sektörün her alanında hizmet veren ve yatırım yapan tüm üyelerimiz adına konu ile ilgili tüm Kamu Kurum ve Kuruluşları ile işbirliği içinde olacağımızı bildirir, güneşli günler dileriz.

Bu haber 2966 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Toyota Tokyo Auto Salon’da Motorsporları Ruhunu Yollara Taşıdı... 18.01.2022
OPEC'in petrol üretimi geçen ay arttı... 18.01.2022
Michelin Ay’a Gitmeye Hazırlanıyor... 18.01.2022
Continental kış lastikleri bir ilke imza atarak Kars’ta snowboard’a meydan okudu!... 18.01.2022
CLECAT, Denizyolu Lojistiği Tedarik Zincirinde Adil Rekabet ve Eşit Şartlar İçin Çağrıda Bulunuyor... 18.01.2022
Renault Trucks, Buyruk Otomotiv İle Türkiye’nin Kesişim Noktası Konya’da ... 18.01.2022
Gizli enerji maliyetlerini Hager ile keşfedin ... 18.01.2022
“Lassa ile Yine Bekleriz”, ikinci sezonuyla izleyicisi ile buluşuyor... 18.01.2022
Ekvator Enerji'den hidroelektrik santrali yatırımı... 18.01.2022
Mercedes-Benz Türk’ün uzun dönem staj programı PEP için başvurular başladı... 18.01.2022
Almanya Başbakanı: Kuzey Akım-2 projesi durdurulabilir... 18.01.2022
Türkiye'den 83 ülkeye 1,3 milyar dolarlık 'otobüs-minibüs-midibüs' ihracatı yapıldı... 18.01.2022
Asis, Yetkili Servisleri İle Yeni Döneme Hazır... 18.01.2022
Aydem Enerji’nin İSG ve Çevre Grup Direktörlüğü’ne Hatice Çinar Atandı... 18.01.2022
Enerjisa ‘Küsmesin Yıldızlar’ Tiyatro Oyunu ile Sömestr Tatilinde Öğrencilerle Buluşuyor ... 18.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.