Haber Ekonomi


Haberler > Madeni Yağ Başlıkları

Motul, MV Agusta ile global işbirliği anlaşması imzaladı

Güncelleme :23.06.2016

Dünyanın önde gelen madeni yağ şirketi Motul, efsanevi motosiklet üreticilerinden biri olan MV Agusta ile geniş kapsamlı bir global işbirliği anlaşması imzaladı. Anlaşmaya göre İtalyan markanın fabrikasının her seviyesinde Motul’un geniş kapsamlı ürünleri kullanılacak ve bunun yanı sıra tüm MV Agusta motosikletlerinin ilk dolum yağı Motul olacak.
 

Motul yaptığı açıklamada; şu samimi ifadeleri kullandı: "MV Agusta gibi ikonik, efsanevi, ve prestijli bir marka ile gerçekleştirdiğimiz bu yeni ortaklığı açıklamaktan memnuniyet duyuyoruz. Yüksek kalite ve performans iki şirketimiz arasındaki ortak paydalardır ve ikimizde gerçek yarış tutkunlarıyız. Bu işbirliğinin hem yarış pistinde hem de dağıtım ağında kısa sürede meyve vereceğinden kuşku duymuyoruz."
Türkiye distribütörünün Korlas olduğu MV Agusta’nın Başkan ve CEO’su Giovanni Castiglioni ise şunları ekledi: "Bunu yağ sektörünün önde gelen markasıyla yapılmış basit bir iş ortaklığı olarak görmüyorum. Motosikletlerimizin üretim sürecine yapılan temel bir katkı olarak görüyorum. Her bir dişlinin sadece el ile monte edildiği motosikletimizin yeni anlaşma birlikte hak ettiği ürünlere kavuşmasından ötürü memnunum.”
İLK DOLUM ve SERVİS ORTAKLIĞI
Güvenilir ve yüksek performanslı ürünleriyle bilinen Motul'un 7100 %100 sentetik yağları, fren sıvıları ve soğutucuları tüm MV Agusta motosikletlerinde ilk dolum yağı olarak kullanılacak. Motul, dünyanın 100’den fazla ülkesinde yer almakta ve kapsamlı bir dağıtım ağı mevcut. MV Agusta bundan sonra bu global işbirliğinin bir sonucu olarak servislerinde Motul ürünlerini tavsiye edecek.
ENDÜSTRİYEL ORTAKLIĞI
MV Agusta'nın Varese'deki üretim tesisleri, Motul Grubun endüstriyel yağları bölümü olan MotulTech ürünleri kullanacak. Bu yüksek teknoloji yağlar özellikle sanayi ekipmanının yağlanması ile metallerin işlenmesi ve dönüştürülmesi için geliştirilmekte ve üretilmekte.
MV Agusta ile yapılan anlaşmaya hidrolik, vites ve kızak yağları gibi sanayi bakım yağları tedariği de dahil. Ayrıca parça temizleme & koruma sıvıları da MotulTech ürünlerinden tedarik edilecek. Amaç MV Agusta'ya "Döküm, Delme, Doldurma" konseptini yansıtan ve tüm üretim sürecini kapsayan üst düzey çözümler sunmak. Tasarımdan nihai ürüne kadar her aşama için Motul'un uygun bir ürünü bulunmakta.

YARIŞ ORTAKLIĞI

MV Agusta’nın yarışa karşı uzun süreli bir tutkusu var, Motul'un da öyle... Ve yeni yarış ortaklığı Motul FIM Dünya Süper Motosiklet Şampiyonası’nda MV Agusta Reparto Corse takımına destek vermektedir. Leon Camier, WSBK' da Motul'a birçok dünya şampiyonluğu unvanı kazandıran yarış uzmanlığını elde edecektir. Bu arada Lorenzo Zanetti ve Jules Cluzel World Super Sport kategorisinde bu destekten faydalanacaktır.
26-28 Şubat tarihinde Avustralya Philip Adasında düzenlenen serilerin ilk yarışından itibaren tüm MV Agusta 1000 F4 & MV Agusta F3 675 yarış motosikletleri Motul ürünlerinden kullanmaktadırlar, özellikle de ünlü 300V yağları ve Motul MC Bakım ürünlerini.
Motul ve MV Agusta motosiklet tarihinde yeni efsaneler oluşturmak ve yeni sayfalar açmak için gerekli her adımı bundan sonra birlikte atacaklar.

 

Bu haber 9188 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Toyota Tokyo Auto Salon’da Motorsporları Ruhunu Yollara Taşıdı... 18.01.2022
OPEC'in petrol üretimi geçen ay arttı... 18.01.2022
Michelin Ay’a Gitmeye Hazırlanıyor... 18.01.2022
Continental kış lastikleri bir ilke imza atarak Kars’ta snowboard’a meydan okudu!... 18.01.2022
CLECAT, Denizyolu Lojistiği Tedarik Zincirinde Adil Rekabet ve Eşit Şartlar İçin Çağrıda Bulunuyor... 18.01.2022
Renault Trucks, Buyruk Otomotiv İle Türkiye’nin Kesişim Noktası Konya’da ... 18.01.2022
Gizli enerji maliyetlerini Hager ile keşfedin ... 18.01.2022
“Lassa ile Yine Bekleriz”, ikinci sezonuyla izleyicisi ile buluşuyor... 18.01.2022
Ekvator Enerji'den hidroelektrik santrali yatırımı... 18.01.2022
Mercedes-Benz Türk’ün uzun dönem staj programı PEP için başvurular başladı... 18.01.2022
Almanya Başbakanı: Kuzey Akım-2 projesi durdurulabilir... 18.01.2022
Türkiye'den 83 ülkeye 1,3 milyar dolarlık 'otobüs-minibüs-midibüs' ihracatı yapıldı... 18.01.2022
Asis, Yetkili Servisleri İle Yeni Döneme Hazır... 18.01.2022
Aydem Enerji’nin İSG ve Çevre Grup Direktörlüğü’ne Hatice Çinar Atandı... 18.01.2022
Enerjisa ‘Küsmesin Yıldızlar’ Tiyatro Oyunu ile Sömestr Tatilinde Öğrencilerle Buluşuyor ... 18.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.