Haber Ekonomi


Haberler > Elektrik Başlıkları

GÜNDER yeni yönetimini seçti

Güncelleme :17.03.2017

Derneğin başkanlığına oybirliği ile Kutay Kaleli seçildi
 

Türkiye’nin güneş enerjisi alanındaki en köklü sektör birliği GÜNDER’in 2017 yılı Olağan Genel Kurulu yapıldı.
28 Şubat 2017 tarihinde Ankara’da gerçekleşen toplantıda GÜNDER Yönetim Kurulu Başkanlığına oybirliği ile Kutay Kaleli (Istrich Enerji) seçildi.

İki yıllığına seçilen yeni yönetimde başkan yardımcılığı görevlerini ise Nadim Ekiz(Eltemtek), Mehmet İzzet Özaydın (Sunlego) ve Mehmet Nazım Yavuz (OC3) üstlendi.

GÜNDER yönetim kurulunda görev alacak diğer üyeler ise Zahit Balbay(Zahit Alüminyum), Halil İbrahim Dağ(Solimpeks), Kerim Gazioğlu (Gazioğlu Solar), Ayşe Çiğdem Besen (GTC Dış Ticaret),İbrahim Erkan Yenen (Norm Enerji), Artun Şabciyan (Multicontact), Arda Yalı (Elin Enerji), Alican Ekin (Ekinler-Eurosol), Erdal Yılmaz (Çepaş), Sabahattin Öz (YEGM) ve Tarık Sarvan (CW-Enerji) olarak belirlendi.

Derneğin denetim kurulu üyeliklerine de Ebru Balı (TSE), Eren Engür (Icarus Enerji) ve Murat Ekici (Prime Enerji) getirildi.
GÜNDER’de 2011 yılından beri Genel Sekreter olarak görev yapan Faruk Telemcioğlu da bu görevini sürdürmeye devam edecek.
Göreve gelmesi dolayısı ile açıklama yapan GÜNDER Yönetim Kurulu Başkanı Kutay Kaleli şunları kaydetti;
‘’Dünyada değişmeyen tek şey değişimin kendisidir. Dernekler de değişime ayak uydurmalı, durağanlaşmaktan ve statik yapılardan uzaklaşmalıdır. Olağan Genel Kurulumuz sonrasında geldiğimiz bu noktada, GÜNDER de değişime ayak uydurmuş ve yepyeni, dinamik, vizyoner aynı zamanda her biri kendi alanında son derece tecrübeli isimlerden oluşan yeni Yönetim Kurulunu oluşturmuştur.

Türkiye maalesef güneş enerjisinden elektrik üretimi konusunda özellikle üyesi olduğumuz G20 içerisindeki bir çok ülkenin ciddi anlamda gerisinde bulunuyor. Bu anlamda bizim gibi STK’lara ve güneş dostlarına ciddi bir sorumluluk düşüyor. Bu sorumluluğun da en doğru şekilde yatırımcıyı koruyarak, yerel üretimi teşvik ederek ve destekleyerek, kazan-kazan felsefesi ve mükemmelliyetçi bir anlayışla geliştirilmesi zorunludur. GÜNDER’in yeni yönetimi olarak belirlediğimiz hedeflere yönelik faaliyetlerimizi bu sorumluluk ve vizyon ile gerçekleştireceğiz.''

Bu haber 3947 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Sanayide doğal gaz ve elektrik kısıtlaması jeneratöre talebi yüzde 50 artırdı... 28.01.2022
Akaryakıt Bayileri, Kriz Haline Gelen Marj Sorununu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'la görüştü ... 28.01.2022
Schneider Electric, Geleceğin Şebekeleri için Geliştirdiği Yeni Nesil Teknolojileri Tanıttı... 28.01.2022
SEDAŞ’ın Kadın Enerjisi “Next” projesinde başvurular devam ediyor... 28.01.2022
Karsan, Otonom e-ATAK ile Kuzey Avrupa’ya Giriş Yaptı! ... 28.01.2022
SENTRUM projesi Küçükköy'de yeşil çözümler ve enerji verimli yatırımları teşvik ediyor... 28.01.2022
Otonom sürüş: Bosch ve Volkswagen’in yan kuruluşu Cariad, kapsamlı ortaklık konusunda anlaştı... 28.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.