Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Milangaz’ın 400’üncü akaryakıt istasyonu Kayseri’de hizmete açıldı

Güncelleme :31.07.2018

 Demirören Enerji’ye ait Milangaz’ın 400’üncü akaryakıt istasyonu olan RP Akaryakıt törenle hizmete açıldı.

Milangaz Yönetim Kurulu üyesi Nejdet Hüddam, “Demirören Holding gücünü bu topraklardan alıyor. Çok çalışacağız. Artık ülkemizin kaybedecek bir anı bile yok” dedi. Kayseri’de Mustafakemalpaşa Bulvarı’nda havalimanı yanındaki istasyonun açılışına, Milangaz Yönetim Kurulu Üyesi Nejdet Hüddam, Milan Petrol (MOil) Genel Müdürü Ahmet Öztürk, Milangaz Otogaz Satış ve Pazarlama Müdürü Ahmet Demir, Milangaz Kayseri Bölge Müdürü Niyazi Civil, Milan Petrol Kayseri Bölge Müdürü Hakan Erdem, Milan Petrol yöneticileri Gül Ersözlü, Uğur Çıkrıkçı ve Güzin Elmalı ile Kayseri iş dünyasından çok sayıda yönetici, akaryakıt bayi, vatandaşlar ve işyeri sahibi Ramazan Polat’ın yakınları katıldı.

Saygı duruşunun ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Milangaz Yönetim Kurulu Üyesi Nejdet Hüddam, “Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Yıldırım Demirören bu açılışa katılacaktı, ancak UEFA’daki bir toplantı nedeniyle yurtdışına çıkması gerekti. Kendisinin size selamlarını iletiyorum. Demirören Holding, merhum Erdoğan Demirören’in 56 yıldır yürüttüğü ilke ve prensipler çerçevesinde yoluna devam ediyor. Türkiye’de enerji sektöründeki milli 5 kuruluş içinde en büyüğüz. Demirören Grubu, Türkiye genelinde enerji sektöründe Milangaz, MOil ve Total ile hizmet vermektedir. Holdingimiz aynı zamanda medya sektöründe Avrupa’nın en büyük kuruluşudur. Türkiye enerji ve barış köprüsüdür. Demirören Holding de bu köprüyü sağlamlaştırmaktadır. Demirören Holding, tıpkı Kayserililer gibi gücünü bu topraklardan alıyor. Artık ülkemizin kaybedecek bir anı yok. Artık yorulmadan usanmadan yerli kaynaklarla çalışmaya ve yatırımlara devam edeceğiz” dedi. Okunan duanın ardından akaryakıt istasyonunun açılışı gerçekleşti.

Milan Petrol (MOil) Genel Müdürü Ahmet Öztürk açılıştaki konuşmasına, merhum Erdoğan Demirören’in “Enerji sektörüne büyümeye değil büyütmeye geldik. Durmak yok, yatırımlara devam” sözlerini hatırlatarak başladı. Öztürk, “Demirören Holding 1950’li yıllarda temeli atılmış, yüzde 100 yerli sermayeli bir holdingdir. Bugün 400’üncü bayiyi açıyoruz. Yıl sonu olarak 450’yi hedefledik” diye konuştu.

Bu haber 2810 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Doğalgaz Depolama Tesisleri Bu Günler İçin Var... 21.01.2022
Zorlu Elektrik Perakende Satış Şirketi’nden Plastik Kapak Toplama Kampanyasına destek... 21.01.2022
BOTAŞ’tan sanayi tarifesine ay ortasında gizli zam... 21.01.2022
İran Enerji Haber Ajansı Shana: İran’dan Türkiye’ye gaz akışı yeniden başladı... 21.01.2022
Kimya Sektöründe Ar-Ge’yi Güçlendirecek İş Birliği Protokolü İmzalandı... 21.01.2022
"Yılın En İtibarlıları" ödüllerine kavuştu... 21.01.2022
Schneider Electric ve BP düşük karbonlu enerji çözümleri konusunda iş birliği yapıyor... 21.01.2022
Almanya doğal gaz stoklarını artırmayı hedefliyor... 21.01.2022
Fransız Enerji Şirketi "TotalEnergies" Myanmar'dan çekiliyor... 21.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.