Haber Ekonomi
06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44

Haberler > Elektrik Başlıkları

CK Enerji´nin akülü sandalye şarj istasyonu, Taksim´de `Hayatı Aydınlat´tı

Güncelleme :02.12.2018

 CK Enerji çalışanlarının destek verdiği `Hayatı Aydınlat Konserleri´nden elde edilen gelirle kurulan akülü sandalye şarj istasyonlarına bir halka da Taksim´de eklendi. Taksim Meydanı´ndaki yeni istasyonla birlikte İstanbul Avrupa Yakası´nda akülü sandalye şarj istasyonu sayısının 14´e ulaştığını söyleyen CK Enerji Boğaziçi Elektrik Genel Müdürü Halit Bakal, "Hedefimiz 2019 sonuna kadar bu rakamı 25´e çıkarmak" dedi.

Türkiye´nin perakende elektrik satış sektörünün öncü şirketlerini aynı çatı altında toplayan CK Enerji tarafından 2016´da başlatılan `Hayatı Aydınlat Projesi´ çerçevesinde Taksim Meydanı´nda da `engelleri kaldıran´ bir adım atıldı. CK Enerji çalışanlarının sesleri ile destek verdiği `Hayatı Aydınlat Konserleri´nden elde edilen gelirle kurulan akülü şarj istasyonlarına son halka Taksim´de eklendi. 1 Aralık Cumartesi günü törenle hizmete açılan şarj istasyonu ile birlikte CK Enerji´nin İstanbul Avrupa Yakası´nda kurduğu akülü şarj istasyonu sayısı da 14´e ulaştı. Taksi Meydanı´ndaki istasyonla Türkiye´nin `özel insanları´, İstiklal Caddesi´nde enerjisiz kalma korkusu yaşamadan, akülü sandalyelerini ücretsiz olarak şarj edebilecek.

2019 SONUNDA SAYI 25´E ÇIKACAK

CK Enerji Boğaziçi Elektrik Genel Müdürü Halit Bakal da, "Bedensel engelli vatandaşlarımızın hayatın içinde yer alması hedefi ve çalışanlarımızın desteğiyle başlayan projemizin ulaştığı nokta bize büyük bir mutluluk veriyor. Hayatı Aydınlat Projesi kapsamında; bugüne kadar biri CK Enerji Boğaziçi Elektrik Genel Müdürlüğü´nün önünde, 12´si metro duraklarında olmak üzere 13 akülü sandalye şarj istasyonu kurduk. Beyoğlu Belediyesi´nin verdiği destekle bugün Taksim´de devreye aldığımız istasyonla sayı 14´e ulaşmış oldu. Hedefimiz 2019 sonuna kadar İstanbul Avrupa Yakası´ndaki akülü sandalye şarj istasyonu sayısını 25´e çıkarmak.3 Aralık Dünya Engelliler Günü´nde engelli kardeşlerimizin bu küçük hediyeden mutlu olması, onların hayatının kolaylaşması bizi de çok mutlu edecek" değerlendirmesinde bulundu.

HEDEF 140 KİLOMETRELİK ENGELSİZ GÜZERGÂH

Toplam 13 akülü sandalye şarj istasyonu ile metro hattında 54 kilometre, metrobüs hattında da 52 kilometrelik bir alanı engelsiz yaşamın içine aldıklarını dile getiren Bakal sözlerine şöyle devam etti: "Toplam 106 kilometrelik bir alanda engelli vatandaşlarımız akülü şarj istasyonlarına ulaşabiliyorlar. 2019 sonuna kadar devreye alacağımız akülü sandalye şarj istasyonları tramvay hatlarındaki 32,7 kilometrelik alanı kapsayacak. Böylece 2019 sonunda engelli vatandaşlarımız metro, metrobüs ve tramvay hatları üzerindeki 25 akülü sandalye şarj istasyonu ile yaklaşık 140 kilometrelik bir güzergahta, enerji kesintisi sorunu yaşamadan akülü sandalyeleri ile yol alabilecek."

 SIRADA KASIMPAŞA VAR

CK Enerji´nin Hayatı Aydınlat Projesi çerçevesinde düzenlenen `Hayatı Aydınlat Konserleri´nin beşincisi 24 Eylül Pazartesi gecesi Grand Pera Emek Sahnesi´ndeki gerçekleştirilmişti. Günhan Özmen yönetiminde ve ünlü şarkıcı, söz yazarı Selami Şahin eşliğinde düzenlenen ve mekan sponsorluğunu Beyoğlu Belediyesi´nin üstlendiği konserden elde edilen gelirle 12´si İstanbul Avrupa Yakası, ikisi Antalya, biri Sivas´ta olmak üzere toplam 15 akülü sandalye şarj istasyonu kurulması planlanıyordu. Taksim´deki istasyon ile birlikte İstanbul Avrupa Yakası´nda yeni istasyonların kurulmasına da başlanmış oldu. Bundan sonraki hedef ise en kısa sürede Kasımpaşa´da akülü sandalye şarj istasyonu kurmak.

Bu haber 1730 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
TANAP Tarafından Finanse Edilen “Eğitime Uzanan Yol” Projesi ile Erzurum’da Otizm Atölyeleri!... 21.05.2019
Enerjisa Üretim 19 Mayıs'ın 100. Yılında 1919 Ağaçlı Hatıra Ormanı Oluşturdu... 21.05.2019
Karmak İnşaat, araç filosunu 20 adet Volvo Trucks kamyon ile genişletti ... 21.05.2019
Krone Kullanıcıları Almanya’daki Frigo Fabrikasını Ziyaret Etti... 21.05.2019
Dünya Devi MAN TÜRKKEP’i seçti ... 21.05.2019
İnci Holding 23 yılda 90 bin fidana can verdi... 21.05.2019
Shell & Turcas, enerjisini güneşten alan ilk istasyon yatırımını Ankara’da gerçekleştirdi ... 21.05.2019

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.