Haber Ekonomi
06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44

Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Kadoil’den engelsiz destek!

Güncelleme :29.12.2018

 Kadoil, toplumda engelsiz yaşam için farkındalık yaratmak adına gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor.

Akaryakıt ve LPG sektöründeki yükselişini 550 bayiliği ile başarıyla sürdüren Kadoil, toplumda engelsiz yaşam için farkındalık yaratmak adına gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor. Kadoil’in, uzun yıllardır sponsoru olduğu Şehitkamil Ampute Futbol Takımı’nın maçlardaki en büyük destekçilerini ise çalışanlar oluşturuyor.

Ampute Süper Lig’de yeşil beyaz renkleri ile mücadelesini sürdüren Gaziantep Şehitkamil Engelliler Spor Kulübü, İstanbul Özürlüler Spor Kulübü ile oynadığı maç için İstanbul’daydı. Maç öncesi Kadoil Kurumsal İletişim & Pazarlama Koordinatörü Uyum Varol Kebabcı ve Ampute futbol kulüp başkanı Şükrü İnal ile bir araya geldik.  

Ampute Futbol Ligin 3. haftasında İstanbul Engelliler Spor Kulübü ile Şehitkamil Engelliler Spor Kulübü 9 Aralık Cumartesi günü Bakırköy’de karşı karşıya geldi. Şehitkamil Engelliler Kulübünün misafir olduğu maçın kazananı ise İstanbul Özürlüler Kulübü oldu. 

Karşılaşma öncesi Şehitkamil Ampute Spor Kulüp Başkanı Şükrü İnal sezon başında belirledikleri hedefle mücadele etmeye var güçleriyle devam edeceklerini belirtti.  Başarılı bir sezon geçirip 1. Lig’den Süper Lig’e çıkmalarının arkasındaki en önemli gücün Kadooğlu Holding’in desteği olduğunu belirten Şükrü İnal;  bütün holding yönetimine ve Kadoil çalışanlarına teşekkürlerini ileterek; spor ve sporcuya destekleri için Kurumsal İletişim & Pazarlama Koordinatörü Uyum Varol Kebabcı’yı tebrik etti. 

Kadoil Kurumsal İletişim & Pazarlama Koordinatörü Uyum Varol Kebabcı; Kadooğlu Holding olarak sosyal sorumluluk projeleri kapsamında birçok alanında farkındalık yaratmaya çalıştıklarının altını çizdi.  Sayın Varol; “Şehitkamil Ampute Futbol takımına verdiğimiz destekten gurur duyuyoruz, hayatın her alanında engelli kişilerin yanında olmak, onlarla birlikte yürümek; sosyal hayata entegre olmalarını sağlamak, hem bizim gibi büyük şirketlerin hem de bireysel olarak herkesin vicdani görevidir.” dedi. Varol ayrıca; Belediyelerin ve ulusal basının ampute takımlarına daha çok destek vermesi, halkın ilgisini çekmek için maçları daha çok yayınlaması gerektiğinin üzerinde durdu. 

Ampute Futbol:

Kişinin uzuvlarından bir kısmının ya da tümünün olmaması durumuna amputasyon denir.Ampute futbolu bir bacağı olmayan sporcuların kanedyen kullanarak oynadıkları bir futbol türüdür. 2.Dünya savaşı sonrası gaziler öncülüğünde başlayan ampute futbol 1998 yılından bu yana Dünyada ve Avrupa’da şampiyonalar düzenlenerek devam etmektedir. Ülkemizde Ampute Futbolu 1990’lı yıllara ordumuzda gazilerimizi rehabilitasyon amaçla başlamıştır.  

Şehitkamil Ampute Futbol Takımı ;

Şehitkamil Ampute Futbol takımı ise 2012 yılında gazilerimizi rehabilite etmek amacıyla Gaziantep’te kendi imkanlarıyla kurulmuş daha sonra Kadooğlu Holding sponsorluğunda maddi ve manevi destekle güçlenmiştir. Şehitkamil Ampute Takımı hali hazırda 3 gazi, 4 doğuştan engelli  3 yabancı ve 4 çocuk oyuncusuyla mücadelesine devam etmektedirler.

 

Bu haber 1102 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Castrol Ford Team Türkiye Avrupa Ralli Kupası´nın Türkiye ayağında zirveyi hedefliyor... 15.06.2019
Kadoil bayileri Kültür başkenti Lviv gezisinde... 15.06.2019
Hidrojenle çalışan otomobil I-TECH'te... 15.06.2019
Tırsan, Yeni Talson 7.45 Alüminyum Swap Body Aracını Transport Logıstıc Münih’te Sektörle Buluşturdu... 15.06.2019
Otopratik, Babaların Çocuklarına Güvenle Ulaşmasını Sağlıyor... 15.06.2019
Ekol, Transport Logıstıc Fuarı’nda ziyaretçilerden büyük ilgi gördü... 15.06.2019
Castrol, 4x4 Dünyası Offroad Fest’te ayakları yerden kesecek... 15.06.2019
TANAP’tan su altı yaşamına destek ... 15.06.2019
2020’de LPG araç sayısı %50 artabilir... 15.06.2019
Atık aküler Tekzen ile çevreye geri kazandırılıyor... 15.06.2019

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.