Haber Ekonomi
06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44

Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Türkiye Petrolleri, İstanbul’daki yeni istasyonu olan MFM Petrol’ü yeni konseptiyle açtı

Güncelleme :01.02.2019

 Türkiye Petrolleri, Rami’de yeni istasyonu MFM Petrol’ü yeni konseptiyle açarak İstanbul’daki  hizmet noktalarını arttırmakta.

Türkiye Petrolleri, Türkiye genelindeki 700’ü aşkın istasyonu ve 250 bin metreküpün üzerindeki depolama kapasitesi ile istasyon ağını genişletip, hizmet kalitesini en üst seviyeye çıkarma hedefiyle sektördeki yatırımlarına devam ediyor. Bu hedef doğrultusunda çalışmalarına ara vermeden devam eden Türkiye Petrolleri, stratejik konumda açılışını gerçekleştirdiği MFM Petrol ile İstanbul’da istasyon sayısını arttırmaya devam ediyor.

 Davetlilerin ve Türkiye Petrolleri’nin üst düzey yöneticilerinin yoğun katılımıyla Perşembe günü açılışı gerçekleştirilen MFM Petrol’ün içinde yıkamanın haricinde yeni konsept olarak hazırlanan büyük bir market de yer almakta. Yeni market konsepti ile ilgili açıklama yapan Türkiye Petrolleri Genel Müdürü Çağdaş Demirağ, açılışını gerçekleştirdiğimiz istasyonumuzda yeni bir market konseptimizle tüketicilerin karşısına çıktık. Bundan sonra açacağımız tüm istasyonlarda bu market konseptini uygulayacağız. 2020’nin sonuna kadar mevcut istasyonlarımızın tümünde bu konsepti uygulamayı hedefliyoruz. Akaryakıt sektörünün yavaş yavaş akaryakıtçılıktan perakendeciliğe döndüğünü söyleyebilirim. Akaryakıt dışı ürünlerin her geçen gün önem kazandığı bir dönemde gelirdeki payının da her yıl arttırdığını görüyoruz. Bu yüzden marketlere ayrı bir önem veriyoruz. Daha şık, daha parlak, daha rahat, aydınlık ortamda ürünlerin teşhir edildiği bir konsepte karar verdik. İlk uygulamamız MFM Petrol’dür. Bu doğrultuda aynı anda Türkiye genelinde 2-3 istasyonda da bu çalışmayı uyguluyoruz. Bundan sonraki konseptimiz bu olacak. Bu istasyonda bazı ürünlerin de denemesini yapıyoruz. Her ilde ve o illerin marketlerinde aynı ürünler satılmıyor. Ürünler lokasyon bazlı değişiyor. Talebe göre arzı düzenlemeyi planlıyoruz. Bölgesel bazlı yaptığımız testler ve çalışmalarımız sonucunda marketlerde satılacak ürünler de netlik kazanacaktır dedi. 

2019 yılındaki beklentileri ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Demirağ, 2019’a hem ülke adına hem de sektör adına iyi başladığımızı söyleyemem. Akaryakıt satışlarında bir gerileme var.Özellikle ticari araçlarda bir düşüş söz konusu. İnşaat sektörü ve nakliyedeki düşüş bizlere de yansıyor. Ben alınan ekonomik tedbirlerle piyasaların kısa zamanda iyileşeceğini, özellikle yılın ikinci yarısından sonra sektörümüz açısından daha verimli geçeceğini düşünüyorum. Bayi sayısından çok bayi kalitesine yönelmiş durumdayız. Bu ekonomik durumda bayi sayısı kazanmak çok kolay. Birçok alanda sıkıntılar var. Bayilerin sıkıntılarını da biliyoruz.  TP olarak güçlü ve sağlıklı bir networkün peşindeyiz. İstasyon verimliliğine daha fazla önem veriyoruz. Sadece büyük şehirler veya Türkiye’nin herhangi bir noktası değil her noktada yatırım yapmayı planlıyoruz. Yaşanan ekonomik sıkıntılara rağmen bizim için 2019’un yatırım yılı olacağını söyleyebilirim. Biz bu niyetle yola çıktık. 2018’de de ciddi yatırım yapıp büyük pazar artışı sağlama hedefiyle yola çıkmıştık. Fakat özellikle Ağustos ayında Türkiye’nin yaşadığı sıkıntılar sebebiyle bu yatırım politikamızı bir süre durağana almak zorunda kaldık. Şirketimiz ve bayilerimiz adına tedbirler almak durumunda kaldık. Aldığımız bu tedbirler de çok olumlu olarak finansallarımıza ve şirkete yansıdı. 2019’un altıncı ayından itibaren piyasaların düzeleceğini düşünerek yatırım politikamızı bu doğrultuda hazırladık.  Altıncı aydan itibaren yatırımlarımız artarak devam edecektir dedi.   

 

Bu haber 3847 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Elektrikli otomobil tutkunları bir araya geldi ... 21.04.2019
Shell & Turcas´tan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nda ödüllü kampanya... 21.04.2019
Tüpraş’a, AB Horizon 2020’den Bir Teşvik Daha... 19.04.2019
SUNPET, ‘3 nokta güven testi’ile ürün ve hizmet kalitesini sürdürüyor... 19.04.2019
SOCAR Türkiye’ye ‘En Etkin 50 CFO’ ödülü... 19.04.2019
Mercedes-Benz Türk StartUP yarışması başvuruları için son hafta! ... 19.04.2019
Anadolu Isuzu Seyit aracının tanıtımını gerçekleştirecek... 19.04.2019
Turkish Cargo’dan Mars Hava ve Deniz Kargo’ya Ödül... 19.04.2019

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.