Haber Ekonomi
06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44

Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Petrol Ofisi Active-3 teknolojili yeni yakıtlar: Temizler. Korur. Tasarruf Sağlar.

Güncelleme :28.03.2019

 Türkiye akaryakıt ile madeni yağlar ve kimyasallar pazarının lideri Petrol Ofisi, yenilikçi ürün ve hizmetlerini sürekli olarak geliştirmeye, sunduğu ürünlerin performansını ve müşterilere her alanda sağladığı faydayı arttırmaya devam ediyor. Petrol Ofisi, akaryakıt katkıları alanında dünyanın önde gelen kuruluşu Afton Chemicals ile birlikte özel olarak geliştirilen Active-3 teknolojili yakıtlarıyla maksimum verimi amaçlıyor. 

İstanbul Teknik Üniversitesi - İTÜ’nün de onayını taşıyan Active-3 teknolojili yakıtlar, motoru temizliyor, koruyor ve tasarruf sağlıyor. Petrol Ofisi’nin Active-3 teknolojili yakıtları; tüketiciye sağladığı tüm faydaların yanı sıra sadece yakıt tasarrufu ile dahi Türkiye ekonomisine yıllık yaklaşık 1 milyar TL’lik önemli bir katkı sağlayacak. 

Petrol Ofisi, üstün nitelikleri ile akaryakıtta yeni bir dönem başlatacak olan Active-3 teknolojisinin lansmanını, sektörün en önemli buluşma platformu olan Petroleum Istanbul 2019’da gerçekleştirdi. Petrol Ofisi, sektörün bu en önemli buluşmasında ileri teknolojiye sahip standı ve üstlendiği bayi lounge ev sahipliği ile de öne çıktı. 

Sektörün Lideri, yeni teknolojisi ile Petroleum’a damgasını vurdu

Türkiye akaryakıt ile madeni yağlar ve kimyasallar pazarlarının lideri Petrol Ofisi, sektörün en önemli buluşma platformu Petroleum Istanbul 2019’da, her alanda ön plana çıktı. Fuarın bayi lounge’ının ev sahipliğini üstlenen Petrol Ofisi, misafirlerini ileri teknolojiye davet eden standı ile de yoğun ilgi gördü. Hologram teknolojisinin kullanıldığı Petrol Ofisi standında, 56 metrekarelik büyüklüğe sahip dijital üç boyutlu küp ile de ziyaretçilere benzersiz bir görsel şölen sunuldu. Petrol Ofisi standında, dört duvarının yanı sıra tavan ve zeminin de birer ekrana dönüştüğü dijital odada, özel bir teknoloji ile sonsuzluk ve Active-3 teknolojisi ile birlikte ürün tanıtımları da gerçekleştirildi. Türkiye araç parkı, motor dağılımı gibi ilgili tüm detayları düzenli kontrol ederek pazarın ihtiyaçlarını karşılamak için ürünlerini geliştiren Petrol Ofisi, bu alanda imza attığı en son teknoloji olan Active-3’ün Türkiye lansmanını da bu dev sektör buluşmasında gerçekleştirdi. Sektör lideri Petrol Ofisi, yeni teknolojisi ile Petroleum Istanbul 2019’a damgasını vurdu. 

 Active-3 teknolojisi ile yeni bir dönem başlatıyor

Tüm Petrol Ofisi ürünlerinde olduğu gibi Türkiye’nin yol, iklim ve araç çeşitliliği gibi değişken tüm verilerin takip edilerek yakıt ve motor teknolojilerindeki değişime paralel olarak geliştirilen Active-3 teknolojili yakıtlar, TS-EN standartlarına ve EPDK tarafından belirlenen teknik düzenlemelere de uygunluk gösteriyor. Petrol Ofisi’nin Active-3 teknolojili yakıtları, benzersiz özellikleriyle alanında yeni bir dönem başlattı.  

Active-3 teknolojisi ilk kez ve sadece Petrol Ofisi’nde

Türkiye’de ilk kez ve sadece Petrol Ofisi yakıtlarında kullanılan Active-3 teknolojisi ile yenilenen yakıtlarda maksimum verim amaçlandı. Active-3 teknolojisi, Petrol Ofisi’nin V/Max EuroDiesel, V/Pro EuroDiesel ve V/Max Kurşunsuz 95 yakıtlarının tamamında kullanılıyor. 

Akaryakıt katkıları alanında dünyanın önde gelen kuruluşu Afton Chemicals ile Petrol Ofisi Teknoloji Merkezi iş birliğinde geliştirilen Active 3 teknolojili V/Max yakıtları, formülündeki akıllı moleküller sayesinde;

100%’e kadar motoru temizler,

İlk depodan itibaren motoru korur,

%4’e varan yakıt tasarrufu sağlar.

Uluslararası bağımsız kuruluşlar test etti – İTÜ onayını taşıyor

Petrol Ofisi’nin Active-3 teknolojisine sahip yakıtları, İngiltere’de, birçok sektörde dünyanın ileri gelen firmalarının ürün kalitelerini belgelendiren uluslararası bağımsız laboratuvarlarda test edildi. 10 gün süren testlerin her adımı, motor ve yakıt konusunda bilimsel çalışmaları olan İTÜ tarafından görevlendirilmiş gözlemci profesör tarafından takip edildi. Gözlemci profesör testin objektifliği ve doğru metodoloji konusunda teknik raporlarını hazırladı. Bu raporlar İTÜ tarafından onaylandı. Böylece Türkiye’de ilk kez akaryakıt alanında geliştirilen bir ürünün kalite ve performansı bağımsız bir teknik üniversite tarafından onaylanmış oldu.

Geliştirme çalışmaları, İngiltere’de gerçekleştirilen Active-3 teknolojili V/Max EuroDiesel, V/Pro EuroDiesel ve V/Max Kurşunsuz 95 yakıtları, formülündeki akıllı moleküller sayesinde aracın motorundaki kurumu temizliyor, düzenli kullanımda kurum birikmesini engelleyerek motoru koruyor ve dolayısıyla güç kayıplarını azaltarak tasarruf avantajı sunuyor. Petrol Ofisi’nin Active-3 teknolojili yakıtları, sunduğu yakıt sarfiyat tasarrufuyla birlikte, aynı oranda egzoz emisyon değerlerinde de düşüş sağlıyor. 

Active-3 teknolojisi farklı avantajlar da sunuyor

İçerisinde bulunan köpüklenmeyi önleyici katık ile araçlara daha kısa sürede yakıt dolumu yapılmasını da sağlayan Active-3 teknolojili Petrol Ofisi yakıtlarının diğer avantajları da şunlar: 

Ateşleme anında kolay tutuşmayı sağlayan, beyaz dumanı önleyen, motor sesini önemli ölçüde azaltan ve kışın motorun kolayca çalışmasını sağlayan setan arttırıcı içerir.

Formülünde bulunan korozyon önleyici ve demülsifier ile motora zarar verebilecek pas kalıntılarının oluşumunu engeller.

  Active-3 teknolojili tüm dizel yakıtlar, içerdiği özel katkı ile kış aylarında kolay çalışma sağlar ve -20˚C’ye kadar donmaz.

Türkiye akaryakıt sektörünün en önemli buluşma platformu Petroleum 2019’da ilk kez tanıtılan Active-3 teknolojisine sahip yakıtlar, Nisan ayı itibari ile tüm Petrol Ofisi istasyonlarında piyasaya sunuluyor. 

Active-3’ten Türkiye ekonomisine yaklaşık 1 milyar TL’lik katkı 

Active-3 teknolojisi, motoru koruyup tam randımanla çalışmasını ve dolayısıyla yakıttan tasarruf edilmesini sağlarken motoru kurumlardan temizleyip yeni kurum oluşumunu engelleyerek daha az yedek parça ihtiyacı gibi aracın bakım masraflarını da azaltır.

Öte yandan Active-3’lü yakıtların kullanılması Türkiye ekonomisine de önemli katkı sağlayacak. Yapılan hesaplamalara göre Active-3 teknolojili Petrol Ofisi yakıtlarının kullanılmasıyla yılda 175 milyon litreden fazla yakıt tasarrufu sağlanacak. Bu daha az yakıt tüketimi ile de Active-3 teknolojisinin, Türkiye ekonomisine 1 milyar TL’den fazla katkı sağlaması bekleniyor.

Active-3 teknolojili yakıtların yanı sıra araçta Petrol Ofisi’nin Maxima / Maximus motor yağlarının kullanılması da daha fazla verim alınabilmesini sağlıyor, dolayısıyla başta tasarruf olmak üzere diğer tüm kazanımları daha da arttırıyor. 

140 milyar liralık dev sektör buluşması: Petroleum Istanbul 2019 

Yaklaşık 140 milyar lira büyüklüğe sahip sektörün 3 gün süreyle kalbinin atacağı Petroleum Istanbul 2019 – 14. Uluslararası Petrol, LPG, Madeni Yağ, Ekipman, İstasyon Market Ürünleri ve Teknoloji Fuarı, 28 Mart Perşembe günü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in de katılımıyla gerçekleştirilen açılış töreni ile başladı. Petrol, LPG, madeni yağ sektörleri ile bu sektörlere ürün ve hizmet sunan alt sektörlerin tek çatı altında toplandığı fuarla birlikte Gas & Power Network 2019 – 3. Elektrik, Doğal Gaz ve Alternatif Enerji, Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı da eş zamanlı olarak düzenleniyor. 

Dev buluşma, başta Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve EPDK olmak üzere, enerjiyle ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarını özel sektörle bir araya getiren, aynı zamanda ulusal, bölgesel ve uluslararası enerji şirketleri için en önemli işbirliği platformlarından birini oluşturuyor. “Enerjide Dijital Devrim” teması ve “Yakıt Endüstrisinde Dijital Devrim”, “Akıllı İstasyonlar”, “Yeni Gelir Fırsatları” alt başlıklarıyla Petroleum Istanbul 2019 ve Gas & Power Network 2019, TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde, 30 Mart Cumartesi günü akşamına kadar ziyaret edilebilecek.

Petroleum Istanbul 2019 ve Gas & Power Network 2019’u, aralarında 4 bini aşkın yabancının da bulunduğu yaklaşık 30 bin sektör üyesinin ziyaret etmesi bekleniyor. 

Bu haber 8451 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Castrol Ford Team Türkiye Avrupa Ralli Kupası´nın Türkiye ayağında zirveyi hedefliyor... 15.06.2019
Kadoil bayileri Kültür başkenti Lviv gezisinde... 15.06.2019
Hidrojenle çalışan otomobil I-TECH'te... 15.06.2019
Tırsan, Yeni Talson 7.45 Alüminyum Swap Body Aracını Transport Logıstıc Münih’te Sektörle Buluşturdu... 15.06.2019
Otopratik, Babaların Çocuklarına Güvenle Ulaşmasını Sağlıyor... 15.06.2019
Ekol, Transport Logıstıc Fuarı’nda ziyaretçilerden büyük ilgi gördü... 15.06.2019
Castrol, 4x4 Dünyası Offroad Fest’te ayakları yerden kesecek... 15.06.2019
TANAP’tan su altı yaşamına destek ... 15.06.2019
2020’de LPG araç sayısı %50 artabilir... 15.06.2019
Atık aküler Tekzen ile çevreye geri kazandırılıyor... 15.06.2019

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.