Haber Ekonomi
06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44

Haberler > LPG Başlıkları

Ergaz yönetimi 44. Olağan Genel Kurul’da güven tazeledi!

Güncelleme :02.04.2019

28 Mart 2019 tarihinde Villa Vanilla Otel'de, Ergaz ortaklarının katılımıyla gerçekleşen 2018 Yılı 44. Olağan Genel Kurul toplantısı ile Ergaz A.Ş.'nin yönetici kadrosu, yapılan genel kurul toplantısında güven tazeledi.
 

Enerji sektörünün güçlü temsilcisi Ergaz A.Ş.'nin yönetici kadrosu, yapılan genel kurul toplantısında güven tazeledi. Kurul üyeleri, Genel Müdür Abubekir Yağız ve ekibine 2019 yılı için de yönetim vizesi verdi.


Şirket ortaklarına her sene kar payı verme geleneği sürdürülürken, 2019 yılında akaryakıt sektöründe büyüme mesajı verildi.
28 Mart 2019 tarihinde Villa Vanilla Otel'de, Ergaz ortaklarının katılımıyla gerçekleşen 2018 Yılı 44. Olağan Genel Kurul toplantısı, Divan Başkanı Faruk Demirci’nin yapılan faaliyetler hakkında bilgiler vermesi ile başladı. Daha sonra şirket ortakları söz alarak yönetim hakkındaki duygu ve düşüncelerini dile getirdiler. Genel Kurul toplantısında Ergaz`ın 2018 yılı mali tabloları onaylanarak, Yönetim Kurulu Üyeleri ibra edildi.


Ergaz & Bluepet A.Ş.’yi başarılı şekilde yöneten Genel Müdür Abubekir Yağız açılış konuşmasında genel durum değerlendirmesi ile yeni hedefleri belirleyen açıklamalar yaptı

Ergaz, Türkiye’de marka değeri yüksek bir kuruluştur


‘’ Şirkete katkı sağlamış olan yönetim kurulu üyelerine ve tüm personelimize teşekkür  ediyor ve  şükranlarımı sunuyorum ’’ diyerek sözlerine başlayan  Abubekir Yağız, Ergaz'ın kendi öz kaynakları ile büyüyen bir şirket olduğunu vurguladı. "Ergaz ailesi olarak önemli hamleler yaptık" diyen Yağız'ın verdiği bilgiye göre, tüplü satışlarda % 2  oranında artış sağlayan Ergaz, Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden biri haline geldi. Yağız sözlerini şöyle sürdürdü ; ‘’ Sektörde markamızın sürekli yükselmesi adına önemli adımlar attık. Gayret ve samimiyetimiz rekabet gücümüzü her daim yüksek tutuyor. 2018 yılında maliyet artışları % 70 olmasına rağmen , alınan ciddi tedbirlerle büyümemizi sürdürdük. Problemlerde çözüm odaklı adımlar attık. Şirketimizin itibarı ve kredi limitlerinin yüksek olması sayesinde 2018 yılında , kriz yaşamadığımız gibi yatırımlarımıza da devam ettik. Sefer başına tonaj maliyetini düşürmek amacıyla 4 adet CİF aracı aldık. Kur farkından kaynaklanan araç kiralama fiyatlarının iki katına çıkmasından dolayı saha satış personelimize 22 adet binek araç satın aldık. 3 yıl içinde satın alınan araçlardan , kiralamaya göre 600.000 TL kar etmiş olacağız.   Stoklu dolumumuzu artırarak , işgücü , akaryakıt ve benzeri maliyetlerde ciddi anlamda tasarruf sağladık. Öz kaynaklarıyla büyüyen milli ve yerli firma sloganını , şirket felsefesi olarak benimsedik. Eğitimden spora, sosyal ve kültürel  hayattan sağlık alanına kadar topluma değer katan bir çok projeye destek olmak gibi kurumsal sorumluluk anlayışı sergiliyoruz.’’ dedi..


Yağız, kendilerine şirketi yönetme sorumluluğu veren ortaklara ,  her zaman olduğu gibi  şirket misyonuna ve vizyonuna layık bir şekilde çalışacaklarına dair taahhütte bulundu.


2019 da şirketin yatırım planları ve tüp üretim hedefleri açıklandı..


Toplantıda, açılış konuşmasından sonra kürsüye gelen Ergaz & Bluepet  Teknik Genel Müdür Yardımcısı Ömer Yağız, bu güne kadar yaptığımız gibi bu günden sonra da çok çalışarak kontrollü büyümeyi sürdüreceklerini belirtti. 2019 yılı yatırım planlarını , tüp üretim hedeflerini ve Ergaz’ın  sektördeki yerini belirten bilgiler verdi.


Toplantıda konuşma yapan  Mali İşler  Genel Müdür  Yardımcısı Hüseyin Malkoç ,  faaliyet raporları ve mali tabloları  açıkladı..
Satış ve Pazarlama Koordinatörü Yaşar Yılmaz ,’’Tüplü satışta sektör genelinde % 7  düşüş olmasına rağmen Ergaz olarak % 2 satış artışı sağlandığını , Otogaz’da ise sektörde  yasadışı faaliyetlerin olması dolayısıyla , arzu edilen  satışların yakalanamadığını belirtti.

Kriz ortamları fırsata dönüştürüldü!

Şirketin 44 yıllık iktisadi çalışmaları süresi içinde Türkiye konjonktürüne bağlı olarak meydana gelen iniş ve çıkışlar başarılı bir şekilde yönetilerek, çoğunlukla şirketin avantajına çevrildi. Ergaz A.Ş.'nin kuruluşundan beri bir gelenek olarak sürdürülen ve hiç kesintiye uğratılmadan her yıl dağıtılan temettülerin oranı, 2018 yılı için  yüzde 20 oranında  belirlendi..

Yönetici kadroda küçük revizyon..


Ebubekir Yağız'ın, Genel Müdür sıfatıyla , katılım ve desteklerinden dolayı teşekkürlerini ilettiği toplantıda , alınan karara göre yeni yönetim kurulu listesi şöyle oluştu: Aslan Yağız, Abubekir Yağız,  Ahmet Yağız,  Muhammed Seyid Gülakar,  Zülkani Kaya.

 

Bu haber 749 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Elektrikli otomobil tutkunları bir araya geldi ... 21.04.2019
Shell & Turcas´tan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nda ödüllü kampanya... 21.04.2019
Tüpraş’a, AB Horizon 2020’den Bir Teşvik Daha... 19.04.2019
SUNPET, ‘3 nokta güven testi’ile ürün ve hizmet kalitesini sürdürüyor... 19.04.2019
SOCAR Türkiye’ye ‘En Etkin 50 CFO’ ödülü... 19.04.2019
Mercedes-Benz Türk StartUP yarışması başvuruları için son hafta! ... 19.04.2019
Anadolu Isuzu Seyit aracının tanıtımını gerçekleştirecek... 19.04.2019
Turkish Cargo’dan Mars Hava ve Deniz Kargo’ya Ödül... 19.04.2019

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.