Haber Ekonomi

 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

TOTAL Oil Türkiye “İş sağlığı ve güvenliğine dikkat!” dedi

Güncelleme :10.05.2019

TOTAL Oil Türkiye, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından iş kazalarının önlenmesi amacıyla 2003 yılından bu yana kutlanan Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü’nü şirket genel merkezi, istasyon ve tesislerinde, tüm çalışanlarıyla birlikte kutladı.
 

Total Oil Türkiye, Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü’nü genel merkezi, tesisleri ve istasyonlarında birimlerinde aynı anda düzenlediği etkinliklerle kutladı. Ayrıca, her türlü çalışma ortamında, emniyetli çalışma düzenini sağlayıp, iş faaliyetlerinin daha güvenli bir şekilde sürdürülmesine dikkat çekmek amacıyla iş birimlerinde çeşitli etkinlikler düzenledi.


Genel merkezde, tüm ofis çalışanlarının bir araya gelerek kutladığı Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü’nde, Total Oil Türkiye üst yönetimi iş emniyeti ve sağlığı açısından bir önceki yılı değerlendirerek, önümüzdeki dönemlerde nasıl katkı sağlayabileceklerine dair çalışanları bilgilendirdi. Emniyet kültürünü yaymak ve edinilen tecrübeleri paylaşmak adına bir araya gelen TOTAL Oil Türkiye çalışanları arasından, yıl boyunca emniyet kültürünü yaşatan ve bu konuda katkı sağlayanlara çeşitli ödüller verildi.

TOTAL Oil Türkiye Lojistik Direktörü Yaşar Taşkıran, “Emniyet ve iş güvenliği kültürü TOTAL için her zaman en önemli konu olmuştur. TOTAL’in emniyet ve iş güvenliğine dair her zaman altını çizdiği ve kurum olarak benimsediği 12 Altın Kural’ı vardır. Bu kurallar tüm dünya genelinde gerçekleşen  iş kazalarından edinilen tecrübelerle oluşturulmuş kurallardır. Yüksek riskli durumlardan, kapalı alanlarda çalışmaya, kişisel koruyucu ekipmandan, yüksekte çalışmaya kadar birbirinden farklı risklerin ön görülerek etkin yönetilmesini sağlayan bu “12 Altın Kural”ı uygulayabildiğimiz sürece iş kazalarının önüne geçilecektir” dedi.

TOTAL Oil Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Begüm Egesel ise, “Bugün, merkez ofisimizde olduğu gibi bütün tesislerimizde aynı anda emniyet kültürüne dikkat çekmek için çeşitli etkinlikler düzenledik. Bu emniyet farkındalığını hep beraber yaşamazsak iş kazalarına dikkat çekemeyiz. Bugün emniyet kültürüne dikkat çekmekle kalmadık, aynı zamanda tesislerimizde ve istasyonlarımızda yıl boyunca bu kültürü yaşatan çalışanlarımıza ödül ve plaketler verdik. İş kazası yaşamayan tesislerimizi ve bu tesislerde emniyet ve iş güvenliğine katkı sağlayarak öne çıkan iş arkadaşlarımızı, her sene olduğu gibi onurlandırdık. Tüm tesislerimiz dünyaca kabul edilmiş SEÇ-K yönetim standartları ile belgelendirilmiştir. Şirketimiz düzenli eğitimler, kapsamlı tatbikatlar ve önleyici bakımlarla desteklediği önlemler sayesinde 2018 yılında da tesislerinde emniyetli operasyonunu sürdürmüştür.” dedi

Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü, genel merkezin yanı sıra, TOTAL Oil Türkiye’nin istasyonlarında ve tesislerde de geniş bir katılımla kutlandı. Yıl boyunca istasyonlarda emniyetli çalışma kültürünü yaşatan ve bu konuda katkı sağlayan personele ödüllerini TOTAL Oil Türkiye Satış Direktörü Göker Gürkaya ile TOTAL Oil Türkiye Strateji, İkmal ve Ticaret Direktörü Evrim Akalın ve diğer şirket yöneticileri takdim etti.

Etkinliklere katılımın yoğun olduğu ve birbirinden farklı lokasyonlarda gerçekleşen organizasyonlarda; emniyet ve iş güvenliği kültürünün kurum içerisinde yaygınlaşması için çalışan SEÇ-K Müdürü Tolga Kaymaz, "Amacımız, çalışırken yaşanan başka iş kazalarından dersler çıkararak, yönetmelik ve standartlarımız çerçevesinde operasyonlarımızı başarı ile sürdürmektir. Aldığımız bu yüksek önlemler ile 2018 yılında şirketimizde ölümlü ya da ağır yaralanmalı bir kaza meydana gelmemiştir" diyerek bu konunun önemine dikkat çekti.

 

Bu haber 5515 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Enerji sektöründe 11,6 milyon yeni iş imkanı ... 29.05.2020
Mobil Oil Türk’ten Araç Yaz Bakımı Önerileri!... 28.05.2020
Turcas Petrol A.Ş.’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi... 28.05.2020
Erensan CEO’su Ali Eren; “Yerli üretim desteklenmeli, milli tüketim bilinci geliştirilmelidir”... 28.05.2020
TEST İSTASYONU’nun 28.si Haber Ekonomi’nin Mayıs sayısında yayınlandı... 28.05.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.