Haber Ekonomi
 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44

Haberler > Otomotiv-Lastik Başlıkları

İnci Holding 23 yılda 90 bin fidana can verdi

Güncelleme :21.05.2019

İnci Holding, çevre konusunda farkındalığını sürekli gündemde tutuyor. Holding, geleneksel hale getirdiği Cevdet İnci’yi Anma ve Ağaç Dikme Töreni’ni Ege Orman Vakfı’nın işbirliği ile İzmir Özdere’de gerçekleştirdi. Yapılan son dikimle Ege Orman Vakfı ile birlikte 23 yılda toplam 90 bini aşkın fidanı toprakla buluşturan İnci Holding, Ege’yi yeşillendirmeye devam ediyor.
 

İnci Holding’in kurucusu Cevdet İnci anısına düzenlenen Cevdet İnci’yi Anma ve Ağaç Dikme Töreni kapsamında fidan dikimi etkinliği gerçekleştirildi. Özdere’de gerçekleşen fidan dikimi esnasında açıklamalarda bulunan İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Gök, İnci Holding olarak Cevdet İnci’yi fidan dikerek anmayı gelenekselleştirmekten gurur duyduklarını belirtti.

2000 yeni fidan dikildi

İnci Holding tarafından Ege Orman Vakfı işbirliği ile dikilen fidan sayısının 90 bini aşması sonrası şirket çalışanlarının katılımıyla Cevdet İnci’yi anma etkinliği düzenlendi. Etkinlik kapsamında bir konuşma yapan İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Gök, “Bugün bizim için önemli bir gün. Güzel İzmir’imizi çocuklarımıza daha yeşil, daha güzel bırakmak için hedeflediğimiz 100 bin ağaca bir adım daha yaklaşıyoruz. Dikeceğimiz 2000 fidan ile Kurucu ve Onursal Başkanımız Cevdet İnci’nin anısını yaşatmaya devam edeceğiz. Son iki yıldır diktiğimiz fidanlar Göktur Çocuk Eğitim ve Sanat Köyü projemizle yeşerecek. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza yeşil bir İzmir bırakacak olmamız en büyük motivasyon kaynağımızdır. Yakın bir gelecekte, bu projemizde çocukları sanatla ve doğayla bir araya getireceğiz. Çocuklarımızı doğayla iç içe bir ortamda eğitimle geleceğe hazırlayacağız” dedi.

Amaçlarının gelecek nesillere ekonomik olarak daha da güçlü bir Türkiye bırakmak olduğu kadar çevre konusunda sorunlarını çözmüş yeşil bir ülke bırakmak olduğunu söyleyen Neşe Gök, sosyal sorumluluk bilinciyle hedefledikleri 100 bin ağaca bir adım daha yaklaştıklarını hatırlattı.


Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol, 23 yıldır sürdürülebilir olarak Vakfın ağaçlandırma çalışmalarına destek olarak toplam 90 bin fidana can veren İnci Holding’e teşekkür ederek plaket takdim etti.

 

Bu haber 5658 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Club TOTAL üyelerine Tekzen’den 500 TL ve üzeri alışverişlerde, 50 TL akaryakıt ya da otogaz çeki hediye! ... 19.10.2019
Mercedes-Benz Türk’ün 15 yıldır aralıksız devam ettirdiği “Her Kızımız Bir Yıldız” projesi “Kadının Güçlendirilmesi” kategorisinde Sürdürülebilir İş Ödülü’ne layık görüldü.... 18.10.2019
Türk takımlarından, 2020’deki Shell Eco-marathon’a iddialı başlangıç... 18.10.2019
Petrol Ofisi Sosyal Lig’e, bir ödül de MMA The Smarties’den... 17.10.2019
OPET’in yeni reklam ajansı Happy People Project oldu... 17.10.2019
Tırsan Ve Autamarocchı İş Birliği 100 Adetlik Dev Teslimatla Güçlendi ... 17.10.2019


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.