Haber Ekonomi
 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44

Haberler > Elektrik Başlıkları

Aksa bayrağı Afrika’da dalgalanmaya devam ediyor

Güncelleme :18.06.2019

Türkiye’nin lider jeneratör üreticisi Aksa, ulusal ve uluslararası platformlarda gerçekleştirmiş olduğu çalışmalara her gün bir yenisini daha eklemeye devam ediyor. Aksa, 11-13 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen ve Afrika kıtasının en büyük yapı ve inşaat fuarı olan African Construction Expo’ya enerji desteği vererek Güney Afrika’daki sektör temsilcileriyle bir araya geldi.
 

Kaliteli, güvenilir ürün ve hizmetlerinin yanı sıra yenilikçi çözümleriyle Türkiye jeneratör sektörünün lider markası AKSA, yurt dışında katıldığı etkinlikler ve verdiği enerji destekleriyle adından söz ettiriyor. Aksa Jeneratör son olarak 11-13 Haziran tarihleri arasında Güney Afrika’da gerçekleşen African Construction Expo’ya verdiği destek ile Afrika kıtasında bayrağını dalgalandırmaya devam ediyor. Güney Afrika’nın Johannesburg şehrinde gerçekleşen fuarda; yenilikçi ürünlerini sergileyen Aksa, fuar katılımcılarının ilgi odağı oldu.

Afrika kıtasının Aksa için çok önemli olduğunu vurgulayan Aksa Jeneratör CEO’su Alper Peker; “Afrika kıtasında çok uzun yıllara dayana varlığımız ‘Afrika Strateji Belgesi’nin hayata geçmesiyle daha büyük önem kazanmaya başladı. Bu belgenin imzalanmasıyla Türk şirketlerinin varlığı Afrika’da iyice hissedilmeye başlandı ve 2017 yılının sonunda Türkiye ile Afrika arasında yapılan ticari hacim 20,6 milyar dolara yükselerek rekor kırdı. Tabi bu ticari hacmin artmasında bizim rolümüz de çok büyük. Biz de Türk jeneratör firması olarak Afrika’daki şirketlerle uzun yıllardır birlikte iş yapıyoruz. Bu iş birlikleri hem bize hem de Afrika’daki şirketlere büyük katkı sağlıyor. Güney Afrika’da 2016 yılından beri hizmet veren ofisimizle bölgedeki ticaret hacmimizi gün geçtikçe artırıyoruz. Bölgedeki varlığımızı daha da güçlendirmek için verdiğimiz hizmetlere devam edeceğiz” dedi.
 

 

Bu haber 890 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
6 Başlıkta Doğu Akdeniz'de Sondaj Faaliyetleri... 21.07.2019
Shell Türkiye’nin ilk kadın motor yağı uzmanı... 19.07.2019
Unimog “Yılın Off-Road Aracı” Seçildi... 19.07.2019
EPDK’den katkılı akaryakıt düzenlemesi... 19.07.2019
Ekol Fortune 500’deki Yükselişini Sürdürüyor... 19.07.2019
Petkim Limanı’na dördüncü kez Yeşil Liman Sertifikası verildi... 19.07.2019


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.