Haber Ekonomi
 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44

Haberler > Ekipman Başlıkları

MEPSAN’dan Yepyeni Akıllı Yıkama Teknolojisi Terminali, BLUEWASH!

Güncelleme :19.06.2019

 MEPSAN,  Petroleum İstanbul 2019 fuar etkinliğinde lansmanını yaptığı  Araç Yıkama Sistemleri ile sektöre farklı bir bakış açısı getirmeyi hedefliyor. 

Araç yıkama makineleri;  yıkama ve köpüğü aynı kabin içerisinde bulunduran kompakt B serisi, Master Kabin ve Operatör panellerinden oluşan merkezi sistem C serisi olarak iki farklı seride tasarlanmıştır.  MEPSAN Ar-Ge Mühendisleri tarafından geliştirilen sistemler;  özellikle güvenlik, tasarım, teknoloji ve görsellikleri açısından benzerlerinden ayrılmaktadır.

BlueWash;  basınçlı depolama tüpüne gerek duymayan jet köpük sistemi ile daha güvenli ve ekstra hava gereksinimi olmayan bir yapıya kavuşurken, hassas dozajlama üniteleriyle minimum miktarda deterjan kullanımı sağlamaktadır.

 Araç yıkama sistemleri yüksek basınç ile çalıştıklarından dolayı basıncın kontrol altında tutulması büyük önem arz etmektedir.  MEPSAN Ürün Geliştirme Departmanı  tarafından tasarlanmış özel güvenlik sistemiyle;  tabanca tetiğine duyarlı olarak motor devreye girmekte ve basıncın kontrol altında tutulması sağlanmaktadır. 

Ayrıca C Serisinin (Merkezi sistem) özel tasarımı sayesinde;  IP 65 korumasına sahip elektrik panosu pompa sisteminden tamamen izole edilerek ekstra güvenlikli bir yapı oluşturulmuştur.

Sistemlerde kullanılan elektronik aksam ve CPU (Central Processing Unit) MEPSAN tarafından geliştirilmiş olup opsiyonel olarak birçok özelliği sağlayabilmektedir. Bu üniteyle sistem;

Yıkamaya ait bilgileri hafızada tutarak alınan ödemeyi merkeze bildirebilme

Tabanca tetiğine basıldıktan bir süre sonra motoru çalıştırarak tabancanın serbest halde çalışmasından kaynaklı tehlikelerin önüne geçebilme

Tetik bırakıldıktan sonra motor sistemini durdurarak motorun ömrünü uzatan ve enerji tasarrufu sağlayan yapı

Nakit, Barkod, ID Kart gibi çeşitli ödeme seçenekleri

Tahmini kalan deterjan miktarına, yağ değişim ve servis bakım sürelerine dokunmatik ekran üzerinden ve SCADA sistemi ile merkezden erişim

Nakit haznesi ile raporlanan para miktarının karşılaştırılabilmesi

Otomasyon tarafından belirlenen kasadaki para miktarına ulaşıldığı zaman merkeze uyarı verebilme,

Olası bir elektrik kesintisinde kalan süreyi hafızasında tutabilen, elektrik geldiğinde kaldığı yerden isleme devam edebilme özelliği,

Eksik veya fazla ödeme yapıldığında bilgi verebilme özelliği,

Servis zamanlarını raporlayabilme özelliklerini gerçekleştirebilmektedir.

 Tüm bu özelliklerine ilave olarak Mepsan Yazılım Mühendisleri tarafından geliştirilen otomasyon sistemi ile Dağıtım şirketlerine, Akaryakıt istasyonlarına ve Müşterilerine özel otomasyon uygulamaları yapılabilmektedir. 

 Petroleum İstanbul 2019 fuar etkinliğinde katılımcılar tarafından büyük ilgi gören BlueWash yıkama teknolojileri hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.mepsan.com.tr web sitesini ziyaret edebilir veya MEPSAN Satış Ekipleri ile temasa geçebilirsiniz. 

Bu haber 942 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
6 Başlıkta Doğu Akdeniz'de Sondaj Faaliyetleri... 21.07.2019
Shell Türkiye’nin ilk kadın motor yağı uzmanı... 19.07.2019
Unimog “Yılın Off-Road Aracı” Seçildi... 19.07.2019
EPDK’den katkılı akaryakıt düzenlemesi... 19.07.2019
Ekol Fortune 500’deki Yükselişini Sürdürüyor... 19.07.2019
Petkim Limanı’na dördüncü kez Yeşil Liman Sertifikası verildi... 19.07.2019


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.