Haber Ekonomi
 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44

Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Anapet, Demiryolu Filosunu Büyütüyor

Güncelleme :04.07.2019

2015 yılından bu yana demiryolu akaryakıt taşımacılığını her geçen gün güçlendiren ve artıran Anapet, bu alanda Dünyanın en önemli kuruluşu olan GATX ile yaptığı yeni işbirliği ile filosuna 85 adet yeni vagon katarak, güvenli ve ekonomik olarak akaryakıt taşıması konusunda sektörün önemli bir oyuncusu olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu.
 

Türkiye’de demiryolu yük ve yolcu taşımacılığı son yıllarda gerek yeni altyapı yatırımları, gerek yasal düzenlemeler ile hızlı bir büyüme ve liberalleşme sürecine girdi. En önemli taşıma kalemlerinden biri olan akaryakıt taşımacılığı da her geçen gün demiryolu taşımalarında ağırlığını hissettirmektedir.


Akaryakıt sektöründe güvenlik ve maliyet konularında çok yüksek avantajlar sağlayan demiryolu taşımacılığı, sağlıklı işleyen bir depolama yükleme ve tahliye ağını da gerektirmekte olup, Lokal Enerji, bağlı iştirakleri ile yurdun birçok noktasında demiryolu bağlantılı tesisleri ve demiryolu taşımacılığı yapan Anapet firması ile entegre bir hizmet sunmaktadır.


Bu kapsamda; her geçen yıl artan taşıma hacmini, müşteri ve hat çeşitliliğini sağlayan Anapet yapılan bu anlaşmayla daha hızlı etkin ve verimli hizmet verebilmek adına Dünya genelinde faaliyet gösteren GATX firmasından 85 adet vagon tedarik etmiştir.


Lokal Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Murat YILDIRIM
anlaşma sonrası yaptığı kısa değerlendirmede “Lokal Enerji olarak demiryolu taşımacılığını ülkemiz, sektörümüz ve şirketimiz için önemsiyoruz. Demiryolu taşımacılığı için tesislere filomuza yatırım yapmaya devam edeceğiz. “ demiştir.


Gelinen noktada öz-mal ve uzun dönem kiralık vagonlarla filo büyüklüğünü 230’a yükselten Anapet akaryakıt taşımacılığı yapılan sarnıç vagonlarda Türkiye’nin özel şirketler nezdinde 2 büyük şirketinden bir olmuştur.

 

Bu haber 742 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
6 Başlıkta Doğu Akdeniz'de Sondaj Faaliyetleri... 21.07.2019
Shell Türkiye’nin ilk kadın motor yağı uzmanı... 19.07.2019
Unimog “Yılın Off-Road Aracı” Seçildi... 19.07.2019
EPDK’den katkılı akaryakıt düzenlemesi... 19.07.2019
Ekol Fortune 500’deki Yükselişini Sürdürüyor... 19.07.2019
Petkim Limanı’na dördüncü kez Yeşil Liman Sertifikası verildi... 19.07.2019


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.