Haber Ekonomi
 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44

Haberler > Elektrik Başlıkları

Borsan Elektrik ve Aydınlatma Ürünleri Grubu’nda 3 Üst Düzey Atama

Güncelleme :10.07.2019

Borsan Elektrik ve Aydınlatma Ürünleri Grubu, kurumsal hedefleri doğrultusunda 3 üst düzey atama gerçekleştirdi.
 

15 farklı şirketle farklı sektörlerde faaliyet gösteren ve 2.200 kişiye doğrudan istihdam sağlayan Borsan Grup bünyesinde faaliyet gösteren Borsan Elektrik ve Aydınlatma Ürünleri Grubu, kurumsal hedefleri doğrultusunda 3 üst düzey atama gerçekleştirdi.

Profesyonel yönetici ve girişimci olarak 20 yılı aşkın profesyonel tecrübeye sahip Melih Cihantepe, finansal konuların koordinasyonunu yönetmek amacıyla Borsan Elektrik ve Aydınlatma Ürünleri Grubu CFO’su olarak atanırken; Birol Yusuf Altıparmak Türkiye Satış ve Ürün Geliştirme Direktörü, Alp Türkay da Borled Aydınlatma Grubu Direktörü olarak atanan isimler oldu.

Grubun güçlü büyümesini, artan bir ivme ile sürdürdüğünü ifade eden Borsan Elektrik ve Aydınlatma Ürünleri Grubu CEO’su Mehmet Arbek Akay, “Yönetim ve operasyon kadrolarında güçlü bir profesyonel birikimi bir araya getiren insan kaynağımız, sürdürülebilir büyümemizin en önemli itici gücüdür. Yönetim ekibimize yeni katılan çalışma arkadaşlarımızın, bu gücü daha da ileri bir seviyeye taşıyacaklarına, Borsan’a çok değerli katkılar yapacaklarına yürekten inanıyor; kendilerine Borsan Ailesine hoş geldiniz diyorum” dedi.

Borsan Elektrik ve Aydınlatma Ürünleri Grubu CFO’su olarak, tüm mali konuların koordinasyonu ve yönetimi alanında sorumluluk alacak olan Melih Cihantepe, Kadıköy Anadolu Lisesi’nin ardından, Avustralya – Brisbane’de yer alan Queensland Teknoloji Üniversitesi’nde Bankacılık ve Finans eğitimi aldı. Melih Cihantepe, profesyonel hayata 1999 yılında adım attı. Farklı uluslararası şirketlerde yönetici sorumlulukları üstlenen; ArcelorMittal Rozak ve Kibar Holding bünyesindeki Assan Panel gibi kuruluşların CFO’su olarak görev yapan Melih Cihantepe uluslararası kuruluş Iron Mountain’daki Genel Müdürlük görevinin ardından, kendi girişimi Galata Kumaş Ticaret A.Ş.’nin kurucu ortakları arasında yer aldı.

Borsan Elektrik ve Aydınlatma Ürünleri Grubu bünyesinde, Türkiye Satış ve Ürün Geliştirme Direktörü olarak göreve başlayan Birol Yusuf Altıparmak, 1992 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Elektrik Mühendisi olarak mezun oldu ve profesyonel kariyerine başladı. 26 yıllık HES Kablo kariyeri boyunca bakım, kalite, üretim, Ar-Ge sorumlulukları alan Birol Yusuf Altıparmak HES Kablo’da son 10 yılında Yurtiçi Satış Müdürü görevi yaptı. Sonrasında 1 yıl boyunca Ulusoy Elektrik’de Satış Müdürlüğü yapan Altıparmak, tekrar kablo sektörüne dönmenin mutluluğu ile Borsan’da yurtiçi satış ve ürün dağıtım vizyonunun güçlendirilmesi, ürün yelpazesinin genişletilmesi, pazar payının büyütülmesi gibi konulara odaklanacak.

Borled Aydınlatma Grubu Direktörü Alp Türkay
ise, tecrübesi ile ön plana çıkan bir isim. Kendisini ‘alaylı’ olarak tanımlayan Alp Türkay, 1976 yılından bu yana profesyonel hayat içerisinde yer alıyor. Sektörde yaptığı işteki uzmanlığı ve pozitif iletişimi ile tanınan Alp Türkay, Borled bünyesine katılmadan önce, en son olarak Işıldar Plastik ve Aydınlatma Satış Müdürlüğü görevini yürütmüştür. Alp Türkay, Borled markasının bilinirliğini artırmanın yanı sıra, pazara yayılım ve yeni bayilikler gibi konulara, üretim randımanını en iyi seviyelere getirmeye, ürün gamını genişleterek pazar hakimiyetine odaklanacak.

Bu haber 3525 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Avrupa Birliği Zorlu Enerji projelerini desteklemeyi sürdürüyor... 12.11.2019
Yenilenebilir Enerji Kapasitesini 5 Yılda %50 Artması Bekleniyor ... 12.11.2019
‘Trafik Dedektifleri’ Jandarma ile büyümeye devam ediyor ... 12.11.2019
Ford Otosan, ticari araç ailesinin en yeni üyeleri ve ITOY ödüllü F-MAX ile SANTEK Fuarı’ndaydı... 11.11.2019
İran'da 53 milyar varil petrol rezervi keşfedildi... 11.11.2019
Karsan, Industria Italiana Autobus için ihraç ettiği araçlarda Continental’in ContiPressureCheck teknolojisini kullanıyor... 11.11.2019
Pirelli, Beşinci P Zero World Amiral Mağazasını Melbourne’da açarak küresel kapsamını büyütüyor ... 11.11.2019
TTS Lojistik, Intermodal’de Tırsan Dedi... 11.11.2019
ZF Aftermarket, ZF Oto Sanayi Günleri’nde Ustalarla Buluştu... 11.11.2019
TANAP'tan Türkiye'ye gelen gaz 3 milyar metreküpü geçti... 11.11.2019
Mercedes-Benz Türk, 25 adetlik Mercedes-Benz Actros teslimatı gerçekleştirdi ... 11.11.2019


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.