Haber Ekonomi
 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44

Haberler > Akaryakıt Başlıkları

“İki Elin Enerjisi Güzel” projesi kapsamında, işaret dilinde hizmet veren TOTAL istasyonlarının sayısı artmaya devam ediyor

Güncelleme :01.08.2019

 Türkiye’nin lider akaryakıt şirketlerinden TOTAL Oil Türkiye, akaryakıt sektöründe bir ilke imza attığı “İki Elin Enerjisi Güzel” projesi kapsamında, Türkiye genelinde 125 TOTAL istasyonunda işaret dilinde hizmet vermeye devam ediyor.

TOTAL Oil Türkiye, kurumsal sosyal sorumluluk anlayışı kapsamında tüm Türkiye’de 4 milyonun üzerindeki işitme engelli bireye yönelik “İki Elin Enerjisi Güzel” projesini geçtiğimiz yıl sonunda hayata geçirdi. 

 İşitme Engelliler Eğitim Faaliyetleri Derneği ile birlikte yürütülen proje kapsamında, İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Bursa gibi büyük illerin ardından Samsun, Balıkesir, Yalova, Afyon, Uşak, Kütahya, Eskişehir, Isparta ve Denizli’de yer  alan  TOTAL istasyonlarında da işaret dilinde hizmet verilmeye başlandı. Böylelikle proje kapsamında TOTAL, Türkiye genelinde işaret dilinde hizmet veren istasyon sayısını 125’e çıkardı.

 TOTAL Oil Türkiye’nin “İki Elin Enerjisi Güzel” projesi, işitme engelli bireylerin günlük hayatlarında karşılaştıkları sorunlara çözüm üretmeyi, kendi dillerinde hizmet almalarını sağlamayı amaçlıyor. TOTAL, proje kapsamında tüm Türkiye’deki işitme engelli bireylere ulaşmayı hedefliyor. 

 TOTAL OİL TÜRKİYE A.Ş. YÖNETİM KURULU ÜYESİ BEGÜM EGESEL: “ENGELSİZ İLETİŞİMİ DESTEKLEYEN İLK AKARYAKIT FİRMASI OLMAKTAN GURUR VE MUTLULUK DUYUYORUZ”

Konuyla ilgili bir açıklama yapan TOTAL Oil Türkiye A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Begüm Egesel,TOTAL Oil Türkiye olarak, tüm Türkiye’ye yayılan 500’ün üzerinde istasyonumuzla hizmet veriyoruz. Demirören Grubu’nun tüm şirketlerinde olduğu gibi bizler, Türkiye’ye değer katmak, ülkemize ve insanımıza hak ettiği en iyi ürün ve hizmetleri sunma anlayışıyla çalışıyor, topluma karşı sorumluluklarımızı da her zaman göz önünde bulundurmaya gayret ediyoruz.  “İki Elin Enerjisi Güzel” projemizle işitme engelli bireylerin günlük hayatlarında karşılaştıkları sorunlara çözüm üretmek, istasyonlarımızda kendi dillerinde hizmet almalarını sağlamak ve ülke genelinde işaret dilinin yaygınlaşması için farkındalık oluşturmayı hedefledik. İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük illerin ardından projeyi tüm Türkiye’de yaygınlaştırmak amacıyla eğitimlerimizi diğer illerimizde de devam ettirdik. Hedefimiz ülke genelinde, istasyonlarımızda işaret dilinde hizmet verebiliyor olmak. Projemizin kapsamını çok kısa zamanda genişleterek, farklı hizmet ve çözümlerle işitme engelli bireylerin yol arkadaşı olmayı hedefliyoruz.” dedi.

İşitme Engelliler Eğitim Faaliyetleri Derneği Başkanı Ebru Akça, “Pek çok sektörde olduğu gibi, akaryakıt sektöründe de işitme engelliler hizmet alırken zorluklar yaşıyor. İşitme engelli bireylerden aldığımız geri bildirimler doğrultusunda, yaşanılan sorunları en aza indirmek adına TOTAL Oil Türkiye ile “İki Elin Enerjisi Güzel” projesini hayata geçirmekten mutluluk duyuyoruz. Projenin ana amacı, duyma ve konuşma yetisinden yoksun işitme engelli bireylerin  istasyonda bulunduğu süre içerisinde kendi dilinde hizmet alabilmesi, sağlıklı bir iletişim ortamının sağlanması, bu sayede İşaret Dili uygulamalarının yaygınlaşmasını sağlayacak farkındalığın toplum içerisinde oluşturulmasıdır. Bu projenin hayata geçmesinde her daim yanımızda olan TOTAL Oil Türkiye ailesine, camiamıza verdikleri bu destekten kaynaklı şükranlarımızı borç biliriz” dedi.

 Projenin lansmanı Aralık 2018’de yayına giren reklam filmi ile gerçekleşti. Reklam filminin tamamında sadece işaret dili kullanılarak, akaryakıt sektöründe yine bir ilke imza atılmış oldu.  Reklam filmine Youtube linkinden erişebilirsiniz: https://youtu.be/qIDVrrViEuk 

 İşaret dilinden hizmet veren istasyon listesine www.ikielinenerjisiguzel.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 Türkiye’de akaryakıt sektörünü Eurodiesel, mobil ödeme, ozonla hijyen gibi birçok ilkle ve yenilikçi teknolojiyle tanıştıran TOTAL Oil Türkiye, Nisan 2016’dan itibaren Demirören Holding bünyesinde faaliyet gösteriyor. 

Bu haber 1749 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Petrol Ofisi, ‘Perakendenin Hızlıları Ödülü’ne layık görüldü... 11.12.2019
MAN 2019’da pazar pozisyonunu korudu... 11.12.2019
Reysaş Lojistik, filosunu 50 adet IToY ödüllü F-MAX ile genişletti... 11.12.2019
İTT Lojistik’in Konteyner Yatırımında Tek Tercihi Tırsan... 11.12.2019
Gürsel Turizm’den Fenerbahçe Spor Kulübü’ne özel tasarım Mercedes-Benz Tourismo... 11.12.2019


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.