Haber Ekonomi
 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44

Haberler > Akaryakıt Başlıkları

BP, Çinli Didi ortaklığıyla şarj istasyonları kuracak

Güncelleme :08.08.2019

Elektrikli araç şarj ünitesi sayısının 1 milyonu geçtiği Çin’de yakın zamanda bu sayının daha da artması bekleniyor çünkü dünya petrol devlerinden BP, Didi ile birlikte yeni şarj istasyonları kurmak için iş birliği yapıyor.
 

Elektrikli araç pazarının en hareketli ülkesi olan Çin, yeni yatırımlar almaya devam ediyor. Elektrikli araç şarj ünitesi sayısının 1 milyonu geçtiği Çin’de yakın zamanda bu sayının daha da artması bekleniyor çünkü dünya petrol devlerinden BP, Didi ile birlikte yeni şarj istasyonları kurmak için iş birliği yapıyor.
 
Çin telefonla taksi çağırma platformu Didi Chuxing, 1 Ağustos Perşembe günü, British Petroleum (BP) ile Çin’in yanı sıra şirketin faaliyet gösterdiği diğer ülkelerde yeni enerji araçları için şarj istasyonları oluşturma ve işletme amacıyla bir girişim geliştirdiğini açıkladı.
 
BP’nin Güney Çin kenti Guangzhou’da kurduğu ilk şarj istasyonu şu anda deneme operasyonu için Didi’nin şarj platformuna bağlanmış durumda. Didi’den yapılan açıklamaya göre, ortak şirket kurulduktan sonra şarj istasyonlarının inşa ve işletme sürecine hız verilecek.
 
BP’nin Satış Baş Yöneticisi Tufan Erginbilgiç de “Dünyanın en büyük elektrikli araç piyasası olarak Çin, olağanüstü kapsamlı inovatif yeni iş geliştirme fırsatları sunuyor ve biz bu ortaklığı bu kadar hızlı değişen bir çevre açısından mükemmel bir işbirliği olarak görüyoruz” açıklamasını yaptı.
 
Tufan Erginbilgiç, Didi’nin geniş bir kullanıcı tabanına sahip olması dolayısıyla şarj istasyonlarının işletmeye girer girmez popüler hale geleceğini beklediklerini söyleyerek “Bu adımla faaliyetlerimizi çok daha geniş bir alana yaymış olacağız” dedi.
 
Didi Chuxing Çin’in dışında Meksika, Avustralya ve Japonya’da kendi markası altında faaliyet gösteriyor. Öte yandan Ocak 2018’de Brezilya’nın lider ortak otomobil kullanım markası 99’unu da aldı. Didi, dünyanın 1.000 kentinde dünya nüfusunun yüzde 80’inden fazlasına ulaşım alanında hizmet veriyor.

Bu haber 504 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Tünel Tipi Araç Yıkama Sistemleri... 21.08.2019
GE Yenilenebilir Enerji’nin Bergama Rüzgâr Türbin Kanadı Üretim Tesisi 500’üncü Kanadını Üretti... 21.08.2019
Tırsan’ın Yalın Lider Geliştirme Okulu, İkinci Mezunlarını Verdi... 21.08.2019
TOTAL GLOBAL bir kez daha MEPSAN dedi... 21.08.2019
Bayramda benzin ve motorine 1.9 milyar lira harcandı... 20.08.2019
Muayene ve testleriniz de Tekser ile emin ellerde...... 20.08.2019
Denizcilerin gönlünde taht kuran DAKSAR’ın enerjisi Petrol Ofisi’nden... 20.08.2019
Total Oil Türkiye’den “Enerjisi Güzel Takım”a özel reklam filmi... 20.08.2019


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.