Haber Ekonomi
 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44

Haberler > Ekipman Başlıkları

KADOİL de LPG Otomasyonunda ASİS’i Tercih Etti

Güncelleme :04.09.2019

 Kadoil de “LPG İkmal Yönetimi” projesinde Asis Otomasyon ile çalışmayı tercih etti.

550’yi aşan bayisi ile akaryakıt sektörünün ilk 10 şirketinden biri olan Kadoil de “LPG İkmal Yönetimi” projesinde Asis Otomasyon ile çalışmayı tercih etti. Uçtan uca LPG ikmallerinin yönetimini gerçekleştirilecek olan proje, Kadoil’in LPG 15 tankeri ve LPG hizmeti verdiği tüm istasyonları kapsamakta olup, istasyon ağının artması ile genişleyecektir.

Geçtiğimiz günlerde imzaları atılan proje kapsamında sunulan özellikler dağıtıcı firma ve istasyonlara büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Bu otomasyon sistemi ile istasyonlardaki tank envanteri merkezi olarak gözlemlenebiliyor. Sistem, sipariş ihtiyacı oluştuğunda ilgili lojistik birimine sipariş uyarısı verebiliyor, siparişlere istinaden de tankerlere iş emri atabiliyor. Sistemin bir parçası olarak tankerlerin de üzerinde bulunan otomasyon sayesinde tanker istasyona gittiğinde sipariş emri kadar ikmal yapıyor. Bu sayede ASİS LPG İkmal Yönetimi, “doğru zamanda, doğru istasyona, doğru miktarda” ürün ikmali yapılmasını sağlıyor. İşlemler, sistem üzerinden otomatik olarak faturalandırıyor, bu süreçte sistem tank envanterini de izlemeye olanak sağlıyor. Tüm bu bilgiler ise online olarak merkezden anlık takip edilebiliyor. 

Ek olarak LPG otomasyon sistemi, tankerleri uydu üzerinden takip etme imkanı vererek çoklu rota oluşturabiliyor, koordinat doğrulaması sayesinde yanlış istasyona ikmal yapılması önlenirken, hız ve sürüş kontrolleri ile de kaza riski minimize ediliyor. Ayrıca tankerlerin özlük bilgileri de takip edilerek, tankerlerin bakım ve servis ihtiyaçları, resmi yükümlülükleri de izlenip, pro-aktif tedbirler alınabiliyor.

LPG Otomasyon Sistemi, Az Maliyet Tam Kontrol!

Asis’in geliştirdiği ALR (Asis LPG Router) sayesinde LPG tanklarındaki mekanik ölçüm verileri dijitalleştirilerek sisteme veri olarak aktarılır. Bu sayede oluşturulan LPG otomasyon sistemi, kullanıcılara düşük maliyetle yüksek fayda sağlamaktadır. Hem yatırım maliyetinin düşüklüğü hem de sistem üzerine entegrasyonu yapılacak cihazların azlığı nedeni ile “LPG İkmal Yönetimi” dağıtıcı firmaların ve istasyonların işlerini kolaylaştırmakta ve sıklıkla tercih edilmektedir.  

Bu haber 2678 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
LPG’nin geleceği var!... 10.12.2019
Milyonlarca eve doğalgaz ulaştırmaktan gurur duyuyoruz!... 10.12.2019
Mercedes-Benz Türk, Aydın’daki Yıldız Kızlar’la buluştu... 10.12.2019
Lassa Snoways 4 ile Kışın Zorlu Şartlarında Yolculuklar Kesintisiz Sürüyor ... 10.12.2019
ZF coPILOT Gelişmiş Güvenlik ve Sürüş Konforu Sağlar... 09.12.2019
ExxonMobil'den Çin’e 10 milyar dolarlık yatırım ... 09.12.2019
Aytemiz, “Sektörlerin en beğenilen şirketleri” araştırmasında ilk 3 arasındaki yerini aldı... 09.12.2019
EKOL’ün AR-GE Direktörü Erdem Özsalih, Türkiye ve Dünyada Lojistik 4.O'ın Gelişimini Anlattı... 09.12.2019


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.