Haber Ekonomi
 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44

Haberler > Ekipman Başlıkları

ASİS’in Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi Monticola Yeniden İş Başında!

Güncelleme :03.10.2019

 Monticola, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının başlaması ile birlikte yeniden ilkokullara yardım aktivitelerine başladı.

Asis Otomasyon’un 2 yıldır aralıksız sürdürdüğü kurumsal sosyal sorumluluk projesi Monticola, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının başlaması ile birlikte yeniden ilkokullara yardım aktivitelerine başladı. İlk durak olarak Diyarbakır’ın Sur ilçesinde bulunan Kumrucuk İlkokulunu seçen proje yetkilileri okul müdürü ve öğretmeni Hasan Kartal ve diğer öğretmenler Hülya Güzel, Büşra Akyıldız ve öğrencileri ile keyifli anlar yaşadılar. 

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde bulunan 1 tanesi konteyner olmak üzere 3 derslikli Kumrucuk ilkokulu, burada 5 yıldır eğitim veren Hasan Kartal’ın kişisel çabaları ile örnek bir okula dönüşmüş.  Bu sene ana sınıfı da açılan okulun kendi imkanları ile oluşturduğu kendine ait minik bir ekim bahçesi, 1 kümesten oluşan tavuk çiftliği ve minik bir kütüphanesi bulunuyor. Götürdükleri yardımları öğrencilere dağıtan Monticola ekibine oldukça yoğun ilgi gösteren öğrenciler, ekiple oyunlar oynayarak ve çeşitli aktiviteler yaparak keyifli vakit geçirdiler.  

Asis Otomasyon, 2 senedir aralıksız sürdürdüğü, Latince dağda yaşayanlar anlamına gelen “Monticola” projesi ile dağ köylerinde yaşayan ve eğitim zorluğu çeken çocuklarımıza destek olmak amaçlanıyor. Monticola projesinde, ihtiyaç sahibi okullar ve bu okullardaki öğrencilerin zorluklarını ve ihtiyaçlarını tanımlayarak bu çocukların umutlanmalarına kaynak olmak istediklerini belirten Monticola Proje Lideri ve Asis Otomasyon Yönetim Kurulu Üyesi Safiye Kaya, Kumrucuk İlkokulundan özellikle çok etkilendiğini, öğretmenlerin kişisel çabaları ve destekçilerle okullarımızın birer yuvaya dönüşebildiğinin altını çizdi. Eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması, geleceğin şekillenmesinin ana kaynağı olan çocuklarımıza destek olarak ülkenin daha güzel yarınlara kucak açmasının sağlanması adına bu proje kapsamına girmek isteyen birleştirilmiş sınıflı köy okullarına Asis Otomasyon A.Ş. Monticola yetkilileri ile iletişim kurma çağrısında bulundu.

 Sürdürülebilirlik ilkesi ile devam eden Monticola projesi, bugüne kadar kapsam dahilinde Türkiye’de birçok okul ziyaret etmiş ve yüzlerce minik kalbe dokunabilmiş ve dokunmaya da devam etmektedir. 

 

Bu haber 498 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
OPET’in yeni reklam ajansı Happy People Project oldu... 17.10.2019
Tırsan Ve Autamarocchı İş Birliği 100 Adetlik Dev Teslimatla Güçlendi ... 17.10.2019
Petrol Ofisi Sosyal Lig’e, bir ödül de MMA The Smarties’den... 17.10.2019
ENERJİSA ENERJİ’DE BAYRAK DEĞİŞİMİ... 16.10.2019
SOCAR Türkiye İK Başkanı Sibel Uğur etkin 50 İK üst yöneticisi arasında yer aldı... 16.10.2019
Petrol Ofisi TÜMKAF 2019’da mühendis ve mühendis adayları ile buluştu…... 16.10.2019
Türkiye’nin en büyük lisanslı güneş enerjisi santrali Cıngıllı GES üretime başladı... 16.10.2019
Shell & Turcas enerjisini güneşten alan istasyon sayısını 3’e çıkardı... 16.10.2019


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.