Haber Ekonomi

 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Türkiye Petrolleri’ne Kadın Eli Değdi!

Güncelleme :06.02.2020

Akaryakıt sektöründeki kadın istihdamını desteklemek amacıyla Gaziantep’te bulunan Türkiye Petrolleri istasyonlarından MEDEV Petrol, ön saha alanındaki 6 kadın çalışanı ile mesleklerde cinsiyet ayrımcılığının önüne geçerek kadınların her alanda çalışabileceği konusunda etkili bir mesaj veriyor.
 

Kadınların iş gücüne katılımı; toplumsal cinsiyet eşitliği, kadınların bireysel olarak toplumda güçlenmesi ve sosyo-kültürel kalkınmanın yanı sıra, küresel rekabet düzeninde ekonomik büyümenin de önemli bir unsuru. Toplumsal olarak sürdürülebilir kalkınma hedeflerinin arasında yer alan kadınların iş gücüne daha çok katılması, artık bir sosyal sorumluluk projesi olarak değil, toplumsal bir görev olarak görülüyor. Bu bağlamda, Gaziantep’te bulunan Türkiye Petrolleri istasyonlarında MEDEV Petrol, istasyon ön saha çalışanlarında kadın istihdamına özellikle hassasiyet gösterdi ve 6 kadın çalışanı işe aldı.


“ÖNCE KENDİMİZİ DEĞİŞTİRMEYE BAŞLADIK”


Gaziantep MEDEV Petrol istasyonunun sahibi Yılmaz Deveci, işletmesinde yaptığı istihdam hakkında: “Kadınlarımızın emeklerinin karşılığını alması için ve toplum düzeninde güzel şeylere vesile olmak amacıyla ilk önce kendimizi değiştirmeye başladık. Bu örnek davranışımızın diğer tüm istasyonlara yayılmasını istiyoruz. Kadınların fırsat verildiğinde, her alanda başarı göstereceğini bir kez daha kanıtlamış olduk. Türkiye Petrolleri bayisi olarak ülke genelinde başlayan bu toplumsal harekete destek vermekten dolayı çok mutluyum. Unutmayalım; çalışma azmi olduktan sonra herkes her alanda çalışabilir.” dedi.


“HAYRET VE ŞAŞKINLIKLA BİZİ İZLİYORLAR”


Türkiye Petrollerinde 1 yıldır çalışan İslim Deveci, “İşimi severek yapıyorum, istasyona gelen müşteriler hayret ve şaşkınlıkla bize bakıyorlar. Kadınlar her alanda çalışabilir.” diyor. 2 çocuk annesi Serap Durmuş ise 2 yıldır Türkiye Petrolleri ailesinin üyesi. Kadınların her alanda başarılı olabileceğini vurgulayan Durmuş; “ Türkiye Petrolleri’ne ve Medev Petrol’e kadınlara akaryakıt sektöründe iş imkanı tanıdığı için teşekkür ediyoruz. İşimden çok memnunum.” diyerek uzun yıllar bu mesleği yapmak istediğini belirtiyor.

 

 

Bu haber 3498 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Brisa, 2020’nin ilk yarısında güçlü bir performans sergiledi... 10.08.2020
Elektrikli otomobil satışları ikiye katlandı... 10.08.2020
“Gratis Sahilde” projesinin enerjisi Aytemiz’den... 09.08.2020
Aydem ve Gediz Perakende Müşterilerinin LÖSEV’le Büyük Dayanışması... 09.08.2020
Gelişim Lojistik, Renault Trucks İle Maliyet Tasarrufu Sağlıyor... 09.08.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.