Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

PÜİS Koronavirüsle ilgili üyelerini uyardı

Güncelleme :16.03.2020

 Koronavirüsle ilgili PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş imzasıyla üyelerini uyaran PÜİS, Tüm üyelerinin Sağlık Bakanlığı’nın ve tıp otoritelerinin uyarılarına harfiyen uyarak, bu zor günleri en kısa zamanda geride bırakacağımıza gönülden inanıyoruz denilmekte.

PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş imzasıyla tüm üyelerini Koronavirüsle ilgili alınan kararlara uyma konusunda uyaran PÜİS’ten bu doğrultuda yapılan açıklama aynen şöyle:

DEĞERLİ ÜYELERİMİZ,

Dünya Sağlık Örgütü tarafından bir pandemi (salgın) olarak tanımlanan ve dünya çapında 170 bine yakın insanı etkileyen Covid-19 (Koronavirüs) bugüne kadar 6 bin 500’in üzerinde insanın hayatını kaybetmesine neden oldu.

Ülkemizde de geçen hafta görüldüğü Sağlık Bakanımızca açıklanan salgınla ilgili devletimiz önemli tedbirler alırken, toplumun tüm kesimleri de elinden gelen önlemleri uyguluyor. 

Koronavirüs salgınının önüne geçilmesi için toplumun tüm kesimlerinin üst düzey hassasiyet göstermesi ve doğru bilgilerin yayılması kadar yanlış bilgilere de itibar edilmemesi büyük önem taşıyor. 

Bu kapsamda, dünya çapındaki verilere ulaşmak için Dünya Sağlık Örgütü’nün https://www.who.int adresli internet sitesi, Ülkemizdeki son durumla ve alınan tedbirlerle ilgili bilgi sahibi olmak için de T.C. Sağlık Bakanlığı’nın https://hsgm.sağlık.gov.tr/covid19 adresi sitesi güvenilir bilgi kaynakları olarak öne çıkıyor.  

Sürece ilişkin olarak, ilgili Bakanlıklar ve kamu paydaşları ile birlikte tüm gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Ek’te bir örneği paylaşılan Sağlık Bakanlığımızın ve tıp otoritelerinin uyarılarına harfiyen uyarak, bu zor günleri en kısa zamanda geride bırakacağımıza gönülden inanıyorum. 

Her zaman üzerine düşen sorumluluğu layıkıyla yapan üyelerimizin bu konuda da gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyorum.  

İMRAN OKUMUŞ

PÜİS GENEL BAŞKANI

 

Bu haber 3779 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
OPET, ‘Çalışan Mutluluğu’ Çalışmaları ile Uluslararası Ödülleri Topladı... 18.09.2020
WRC Türkiye Rallisi’nde Bc Vision Motorsport’un Enerjisi Aytemiz’den... 17.09.2020
2019 Yılının En Başarılı TIR Sürücüleri ve Tepe Yöneticileri Ödüllendirildi... 17.09.2020
“BP Enerji Görünümü 2020” Raporu dünya lansmanı gerçekleştirildi... 17.09.2020
SÜT-D Dünya Temizlik Günü Çağrısı: “Dijital Yaşamımızı Temizleyelim”... 17.09.2020
ZF Dönüşümü Hızlandırıyor, Kaynak Kullanımını Pazarın Yeni Durumuna Göre Ayarlayıp, Geleceğe Yatırım Yapıyor... 17.09.2020
Aygaz Dünyası’na Gümüş Ödül ... 17.09.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.