Haber Ekonomi

 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

PÜİS Koronavirüsle ilgili üyelerini uyardı

Güncelleme :16.03.2020

 Koronavirüsle ilgili PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş imzasıyla üyelerini uyaran PÜİS, Tüm üyelerinin Sağlık Bakanlığı’nın ve tıp otoritelerinin uyarılarına harfiyen uyarak, bu zor günleri en kısa zamanda geride bırakacağımıza gönülden inanıyoruz denilmekte.

PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş imzasıyla tüm üyelerini Koronavirüsle ilgili alınan kararlara uyma konusunda uyaran PÜİS’ten bu doğrultuda yapılan açıklama aynen şöyle:

DEĞERLİ ÜYELERİMİZ,

Dünya Sağlık Örgütü tarafından bir pandemi (salgın) olarak tanımlanan ve dünya çapında 170 bine yakın insanı etkileyen Covid-19 (Koronavirüs) bugüne kadar 6 bin 500’in üzerinde insanın hayatını kaybetmesine neden oldu.

Ülkemizde de geçen hafta görüldüğü Sağlık Bakanımızca açıklanan salgınla ilgili devletimiz önemli tedbirler alırken, toplumun tüm kesimleri de elinden gelen önlemleri uyguluyor. 

Koronavirüs salgınının önüne geçilmesi için toplumun tüm kesimlerinin üst düzey hassasiyet göstermesi ve doğru bilgilerin yayılması kadar yanlış bilgilere de itibar edilmemesi büyük önem taşıyor. 

Bu kapsamda, dünya çapındaki verilere ulaşmak için Dünya Sağlık Örgütü’nün https://www.who.int adresli internet sitesi, Ülkemizdeki son durumla ve alınan tedbirlerle ilgili bilgi sahibi olmak için de T.C. Sağlık Bakanlığı’nın https://hsgm.sağlık.gov.tr/covid19 adresi sitesi güvenilir bilgi kaynakları olarak öne çıkıyor.  

Sürece ilişkin olarak, ilgili Bakanlıklar ve kamu paydaşları ile birlikte tüm gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Ek’te bir örneği paylaşılan Sağlık Bakanlığımızın ve tıp otoritelerinin uyarılarına harfiyen uyarak, bu zor günleri en kısa zamanda geride bırakacağımıza gönülden inanıyorum. 

Her zaman üzerine düşen sorumluluğu layıkıyla yapan üyelerimizin bu konuda da gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyorum.  

İMRAN OKUMUŞ

PÜİS GENEL BAŞKANI

 

Bu haber 3151 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
BP Türkiye’den İstanbul’daki Sağlık Bakanlığı ambulanslarına akaryakıt desteği... 31.03.2020
İnterpet 2020 bayi eğitimini yaptı... 31.03.2020
PETDER üyeleri “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasına destek verdi... 31.03.2020
IVECO’dan Kalde Klima’ya 10 adet Daily... 31.03.2020
Shell´den Sağlık Bakanlığı´na 5 milyon TL değerinde akaryakıt desteği... 31.03.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.