Haber Ekonomi


Haberler > Yenilenebilir Başlıkları

HT Solar Enerji, Solar İstanbul 2020’de yeni teknolojik güneş panellerini sergiledi

Güncelleme :19.03.2020

 Güneş Enerjisi, Enerji Depolama, Elektrikli Ulaşım ve Dijitalleşme Fuarı Solar İstanbul 2020, enerji sektörünün liderlerini bir araya getirdi. Enerji yazılım firmalarından elektrikli araç üreticilerine, kablo üreticilerinden depolama ünitesi üreticilerine kadar enerji sektörünün geleceğine yön veren oyuncuların katıldığı fuarda, HT Solar Enerji yeni ürün yelpazesi ile yer aldı.

Dünyanın en büyük güneş paneli üreticilerinden olan ve İstanbul Tuzla’daki fabrikasında yıllık 800 MW güneş paneli ve 400 MW güneş hücresi üreten HT Solar Enerji, Solar İstanbul 2020’ye katıldı. HT Solar Enerji fuar için yurtiçi ve yurtdışından gelen ziyaretçilere, çift yönlü üretim yapabilen 400W Bifacial,335W Half-Cut Mono Perc, 330W standart Mono Perc güneş panellerini ve çatı uygulamalarında, görsel amaçlı özel olarak üretilmiş 330W Full Black güneş panellerini sergiledi. Türkiye’nin yenilenebilir enerji yol haritasının ve yeni iş modellerinin belirlenmesi için birçok oturum ve konferansın yer aldığı Solar İstanbul 2020, ulusal ve uluslararası birçok sektör liderine ev sahipliği yaptı. 

Bu yıl ilk kez düzenlenen Solar İstanbul 2020, 3 gün boyunca, güneş enerjisinden elektrik üretmek isteyen üreticileri, kamu kuruluşlarını, yerel yönetimleri, sektörel derneklerini ve akademisyenleri bir araya getirdi. Ht Solar Enerji Satış Pazarlama Müdürü Emre Kulaç’ın, “Doğru Panel Seçimi” konulu panelde konuşmacı olduğu fuarda HT Solar Enerji, geliştirdikleri güneş panellerinin yanı sıra güneş enerjisinin ülke ekonomisine ve sektörlere olan katkılarını paylaştı. 

 “Ülkemiz güneş enerjisinde adeta altın madeni”

Ülkemizin güneş enerjisi bakımından adeta bir altın madeni olduğunu ve bu madeni çok iyi değerlendirmemiz gerektiğini söyleyen HT Solar Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Ahmet Beler, “Ülkemiz, güneş enerjisi potansiyeli açısından dünyadaki birçok ülkeden açık ara önde. Bizim bu enerjiyi çok iyi değerlendirip küçük ya da büyük ölçekli sanayide kullanmamız gerekiyor. Bu enerji sadece ekonomik açıdan değil, dünyamızın geleceği açısından da oldukça önemli. Fosil yakıtların dünyamıza verdiği zararları hepimiz biliyoruz. Artan karbon salınımına bağlı olarak küresel hava değişikliği dünyamızın ve insanlığımızın geleceğini tehdit ediyor. Güneş enerjisi sayesinde bu tehditleri azaltmamız mümkün. Dünyanın diğer ülkeleri bu potansiyelin farkına vardılar ve buna yönelik yatırım kararlarını çoktan aldılar. Dünyada ve ülkemizde her yıl güneş enerjisine artan bir talep olduğunu görüyoruz ve yatırımlarımızı bu yönde şekillendiriyoruz. 2019 yılında yüzde 16’lık bir talep artışı yaşandı. 2020 yılında da yine benzer oranda bir artış bekliyoruz.” dedi.

Bu haber 4379 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
OPET, ‘Çalışan Mutluluğu’ Çalışmaları ile Uluslararası Ödülleri Topladı... 18.09.2020
WRC Türkiye Rallisi’nde Bc Vision Motorsport’un Enerjisi Aytemiz’den... 17.09.2020
2019 Yılının En Başarılı TIR Sürücüleri ve Tepe Yöneticileri Ödüllendirildi... 17.09.2020
“BP Enerji Görünümü 2020” Raporu dünya lansmanı gerçekleştirildi... 17.09.2020
SÜT-D Dünya Temizlik Günü Çağrısı: “Dijital Yaşamımızı Temizleyelim”... 17.09.2020
ZF Dönüşümü Hızlandırıyor, Kaynak Kullanımını Pazarın Yeni Durumuna Göre Ayarlayıp, Geleceğe Yatırım Yapıyor... 17.09.2020
Aygaz Dünyası’na Gümüş Ödül ... 17.09.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.