Haber Ekonomi


Haberler > Madeni Yağ Başlıkları

Motul ve Sherco global iş birliği anlaşması yaptı

Güncelleme :19.03.2020

 Yenilikçi, tutkulu ve son yılların hızla büyüyen motosiklet üreticisi Sherco, Dünya´nın lider madeni yağ üreticilerinden Motul ile geniş kapsamlı, küresel bir iş birliği anlaşması imzaladı.

Sherco´nun yarışlara daha fazla odaklanması, Motul ile Sherco arasındaki iş birliğini 360º bir anlaşmaya dönüştürdü. Anlaşma; Fransız Sherco şirketinin 39 motosiklet modelinin tamamının üretiminde, Motul'un geniş ürün yelpazesinin kullanılmasını kapsıyor. Anlaşma, tüm Sherco motosikletlerinin ilk dolumu ve servis dolumlarında Motul ürünlerinin kullanılmasını, üretiminde kullanılan endüstriyel makinelerde MotulTech endüstriyel yağlarının kullanılmasını ve Sherco'nun yarış aktivitelerinde Motul´un tam destek vermesini kapsıyor.

 Motul Yönetim Kurulu Başkanı Thierry Quilan, yeni başlayan işbirliği hakkında şunları söyledi: "Sherco gibi genç ve gelişen bir markayla işbirliğimizi duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Sherco´nun değerleri olan aile önderliğinde yönetim, yenilikçilik

ve performans Motul ile ortak değerlerdir ve tabiki her ikimiz de gerçek yarış tutkusunu da paylaşıyoruz. Bu ortaklığın hem yarış parkurlarında hem de dağıtım ağımız aracılığıyla pazarda çok hızlı bir şekilde sonuç vereceğinden şüphemiz yok."

 Sherco Genel Müdürü Thomas Teissier şöyle devam etti: "Motul ile Dakar Rally boyunca çok yakın çalıştık ve birbirimizi çok iyi tanıdık. Aynı zamanda felsefemizin, temel değerlerimizin ve yaklaşımımızın birbirine çok benzediğini gördük. Bu nedenle Motul´u kendimiz için mükemmel bir ortak olarak görüyoruz. Motul'un kalitesi, özgünlüğü ve yarış liderliğindeki gelişimi 160 yıldır kendini kanıtladı ve Sherco gibi genç bir şirket için bu deneyim ve bilgelik paha biçilemez."

 Sherco, eski profesyonel motosiklet sporcusu olan Marc Teissier tarafından 1998 yılında kuruldu. Bugün itibari ile dünyanın en büyük markalarına karşı yarışan şirket, Fransa Nimes'te ve İspanya Caldes de Montbui'de iki üretim tesisine ve 66'dan fazla ülkede küresel bir varlığa sahip. Motosikletlerini tutku ve beceri ile üreten Sherco, performans, hız ve yenilikçi tasarım bakımından güçlü bir ünün de sahibi.

 Motul ile yapılan bu yeni 360º global anlaşma aşağıdaki alanları kapsıyor;

 YARIŞ ORTAKLIĞI

Sherco hızla büyüyerek kendini kanıtlıyor! 21 yıl önce ilk motosikletini üreten, 2009'da ilk Dakar yarışına katılan ve bir yıl sonra ilk dünya şampiyonasını kazanan Sherco, Motul´un felsefesindeki gibi kendi sınırlarının ötesine geçti. Enduro yarışları ve Extreme Enduro Dünya Şampiyonalarında ve tabii ki Dakar'da yarışmak için off-road motosikletleri üretti.

 Motul, son birkaç yıldır Dakar'da Sherco ile birlikte yer alıyor ve Motul´un amiral gemisi 300V yarış yağlarının yanı sıra Powersport ve MC Care serisinden ürünler kullanılıyor. Bu birliktelik son yıllarda Dakar ve Enduro Dünya Şampiyonası´nda başarılı sonuçlar alınmasını sağlayarak iş birliğinin de temellerini oluşturdu. Sürücüler için, sürücüler tarafından tutkuyla üretilen Sherco motosikletleri, bu iş birliğinden sonra ortak hissedilen duygular ve istekle; güvenilirlik, performans ve yeni başarılar için Motul uzmanlığını kullanacak.

 İLK DOLUM ORTAKLIĞI

Motosikletler için güvenilir ve yüksek performanslı ürün yelpazesi ile tanınan Motul´un 7100, %100 sentetik motor yağı ve Motul soğutucular bundan sonra tüm Sherco motosikletlerinde ilk dolum ürünleri olarak kullanılacak.

 SERVİS DOLUM ORTAKLIĞI

Sherco, bu ortaklıkla tüm Dünya´daki distribütörleri ve bayilerine Motul ürünlerini kuvvetli bir şekilde tavsiye edecek ve Motul 160´tan fazla ülkedeki varlığı ile bu talepleri karşılamak için çalışacak.

 ENDÜSTRİYEL ORTAKLIK

Sherco'nun Fransa ve İspanya'daki üretim tesisleri, bundan sonra Motul´un endüstriyel yağ markası MotulTech ürünlerini kullanacak. Bu yüksek teknolojili endüstriyel yağlar, metallerin işlenmesi, dönüşümü ve endüstriyel ekipmanların yağlanması için özel olarak geliştirilmiştir. Amaç, Sherco'ya, Motul´un "Dökülmüş, İşlenmiş, Doldurulmuş" konsept ve stratejisini yansıtan ve tüm üretim süreçlerini kapsayan bir ürün çözümü sunmak. MotulTech, üretimin başlangıcından bitmiş ürüne kadar her aşamada, büyük veya küçük, endüstriyel veya evsel tüm makineler için uygun bir ürüne sahiptir.

Bu haber 9854 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
2019 Yılının En Başarılı TIR Sürücüleri ve Tepe Yöneticileri Ödüllendirildi... 17.09.2020
“BP Enerji Görünümü 2020” Raporu dünya lansmanı gerçekleştirildi... 17.09.2020
SÜT-D Dünya Temizlik Günü Çağrısı: “Dijital Yaşamımızı Temizleyelim”... 17.09.2020
ZF Dönüşümü Hızlandırıyor, Kaynak Kullanımını Pazarın Yeni Durumuna Göre Ayarlayıp, Geleceğe Yatırım Yapıyor... 17.09.2020
Aygaz Dünyası’na Gümüş Ödül ... 17.09.2020
WRC Türkiye Rallisi’nde Bc Vision Motorsport’un Enerjisi Aytemiz’den... 17.09.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.