Haber Ekonomi

 Facebook  Twitter   06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Türkiye Petrolleri’nden Sokak Hayvanlarına Mama Desteği

Güncelleme :18.05.2020

Zülfikârlar Holding bünyesinde faaliyet gösteren, akaryakıt sektörünün %100 yerli markası Türkiye Petrolleri, Ramazan ayında 15 bin ihtiyaç sahibine gıda yardımı dağıtırken, sokak hayvanlarını da unutmadı.  Türkiye Petrolleri ekipleri, marka tarafından geçtiğimiz yıl hayata geçirilen Yolda Yaşam Var projesi kapsamında, gittikleri illerde sokak sokak gezerek hayvan dostlarımız için mama dağıtımı gerçekleştirdi.
 

Dünyanın ve Türkiye’nin içinden geçtiği bu günlerde toplumun birlikteliğine ve dayanışmaya önem veren Türkiye Petrolleri ve İskender Zülfikari Vakfı, geçtiğimiz hafta Ramazan’da ihtiyaç sahiplerinin sofrasına misafir olmuştu. Türkiye Petrolleri ekipleri, İçişleri Bakanlığı koordinasyonunda, valilik ve kaymakamlıkların gözetiminde gıda yardımı paketlerini tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırırken, sokak hayvanlarını da unutmadı.


Türkiye Petrolleri yetkilileri; Isparta, Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Şırnak, Bitlis, Siirt, Van ve Muş illerinde sokak hayvanları için onların güvenle ve rahatlıkla ulaşabilecekleri alanlara, mamalar bıraktı.


“Sorumluluğumuzu yerine getirmeye devam edeceğiz”


Sosyal dayanışmanın her alanda önemli olduğunu vurgulayan Türkiye Petrolleri Satış ve Pazarlama Direktörü Şakir Memikoğlu, “Ramazan Destek Paketlerimizi ihtiyaç sahiplerine dağıtırken, bu dünyayı paylaştığımız hayvan dostlarımızı da unutmadık. Türkiye Petrolleri olarak geçtiğimiz yıl hayata geçirdiğimiz Yolda Yaşam Var projesi ile yollardaki her canlıyı önemsiyor, aslında yolları sahipleniyoruz.


Trafikteki kadınlarımızı, otobanlarda başıboş gezen hayvanlarımızı, gece gündüz demeden direksiyon sallayan uzun yol şoförlerimizi; kısacası yol ve yolculuğa dair herkesi ve her şeyi sahiplenen bu projenin bir ayağı da yollardaki hayvan dostlarımız. O nedenle gıda paketleriyle dolu tırlarımıza bir yandan da kilolarca mama yükleyerek hayvan dostlarımıza da küçük bir sürpriz yapmak istedik.” dedi.


Şakir Memikoğlu, Yolda Yaşam Var projesinin bir ayağı olan hayvan dostlarımıza dair yeni projelerin de yolda olduğunu belirti ve ekledi: “Sadece akaryakıt istasyonlarımız ve Vakfımız aracılığı ile sunduğumuz hizmet ve desteğimiz ile değil, Yolda Yaşam Var çatısı altında bu gibi sosyal sorumluluk projelerimizle de sektörümüzde örnek olmaya devam edeceğiz.”

Bu haber 1690 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Motul Madeni Yağları Sağladığı Yakıt Tasarrufu ve Verimlilik İle Araç Sahiplerinin Yanında... 30.05.2020
Koronaya çözüm bulunduğunda ve bugünler bittiğinde, ne olacak?... 30.05.2020
Pirelli'den 4 lastik alana 400 TL’ye varan OPET Yakıt Puan Hediyesi... 30.05.2020
Fatih Sondaj Gemisi Karadeniz'e uğurlandı... 30.05.2020
Enerji sektöründe 11,6 milyon yeni iş imkanı ... 29.05.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.