Haber Ekonomi


Haberler > Ekipman Başlıkları

ASİS’ten ThermoGate® Termal Geçiş Sistemi

Güncelleme :10.06.2020

 ThermoGate® Termal Geçiş Sistemi ile normalleşme sürecinde akaryakıt şirketleri ve istasyonlarına güvenle dönüş mümkün

Türkiye olarak normalleşme sürecine girdiğimiz şu günlerde yaşanan Koronavirüs pandemisi nedeniyle toplu çalışma veya yoğun personel olan yerlerde virüsün önemli göstergesi olan vücut sıcaklığının tespiti çok önemli hale gelmiştir. Normalleşme süreci rehberinde de yere alan ve kimi sektörler için mecbur kılınan ateş ölçümü yapmak ThermoGate® sayesinde oldukça kolaylaşmıştır. 

 ThermoGate®’in aksine piyasada kullanılan ateş ölçüm cihazları tek tek ölçüm yapabilmekte, insanların yoğun bir şekilde giriş yaptığı noktalarda, tekil ölçümlerde ciddi zaman kaybı oluşturmakta ve efektif olamayan kontroller gerçekleştirilmektedir. Termografi yöntemiyle ölçüm yapan ThermoGate®, ± 0,5 ° C doğrulukla dakikada 100 kişiye ölçüm yaparak size zaman kazandırır. ThermoGate®, yalnızca insan vücudunun IR (kızılötesi) radyasyonunu toplar ve algılayarak bunu yorumlar. Kurulumu, bakımı ve kullanımı oldukça kolay olan ThermoGate® cihazını herkes kullanabilir ve bakımını yapabilir, nadiren bir teknisyen gerektirir.

ThermoGate® kullanmanın avantajları; 

Hızlı kontrol oranı ile kişilerin hızlı ve sürekli geçişine engel olmaz. 

Her iki yönde de geçerken ölçüm yapılabilir. 

Kontrol edilen kişi / kişilerle fiziksel temas gerekmez.

Cihaz, insan vücudu tarafından fiziksel olarak yayılan kızılötesi radyasyonu pasif olarak aldığı için vücut için zararlı radyasyon yaymaz.

Cihaz üzerinde, farklı boylara sahip insanlar için ölçüm doğruluğunu sağlamak adına aynı anda 18 farklı vücut noktasını ölçen çoklu elektronik termometre bulunur. 

Ateşi ölçülen kişinin kafa sıcaklığının iç vücut sıcaklığı ile entegrasyonunu sağlarken otomatik kalibrasyon ve cilt sıcaklığı eşleştirme algoritmaları kullanılır.

Kalibrasyon ve ayar vb gerektirmeden doğrudan ölçüm yapılabilir.

Kapı ya da turnike geçiş sistemleri ile entegre edilerek ölçümler kişi bilgisi ile birlikte otomatik kayıt altına alınabilir. 

Cihazın kullanımı ve çalıştırılması için herhangi bir özel bilgiye veya eğitime gerek yoktur.

Ateş ölçüm için özel personel görevlendirilmesine gerek yoktur. 

 ThermoGate®, özellikle akaryakıt sektörü gibi işleyişinin sürekli devam etmesi gereken sektörlerde, akaryakıt şirketleri ve istasyonları için normalleşme sürecine güvenli olarak geçmelerini, faaliyetlerini de sağlıklı bir şekilde devam ettirmelerin olanak tanımaktadır. 

Asis Otomasyon güvencesi ile kullanıma sunulan ThermoGate® Termal geçiş sistemi, akaryakıt istasyonları personel, istasyon marketleri, dağıtım şirketleri, fabrikalar, havaalanları, alışveriş merkezleri, iş merkezleri, marketler, okullar, hastaneler, sinemalar, oteller, restoranlar gibi insan trafiğinin yoğun olduğutüm giriş noktalarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. 

Konu ile ilgili açıklama yapan Asis Otomasyon Pazarlama Müdürü Artun Tanrıyaşükür, normalleşme dönemi ile birlikte öncelikle sektörümüzde olmak üzere, ofislerimizde, istasyon marketlerinde, dağıtım şirketleri merkezlerinde ve diğer bilumum yerlerde insan trafiğinin doğal olarak artacağını, bina giriş çıkışlarında yapılan manuel ateş ölçümleri bir külfet halinde geleceğini ön görüyoruz. Öyle ki tüm dünyada bina girişlerinde ateş ölçümü yapacak kişiler istihdam edilmeye başlanmış durumda olup, bu uygulamalar kurumlara ilave yükler getirmesinin yanında, ziyaretçiler tarafından da çok olumlu karşılanmayan süreçlerin oluşmasına sebebiyet vermekte. Yaşanılan gelişmelere istinaden bizler de elbette boş durmadık ve güvenle çalışabilmemiz ve işlerimizi devam ettirebilmemiz adına ThermoGate®’i sektörümüze sunmuş durumdayız. ThermoGate®‘in giriş noktalarında konumlandırılması sonrasında, insanları durdurmadan yaptığı ve dakikada 100 kişinin ateşini yüksek doğrulukla ölçebilmesi hem istihdam ihtiyacını ortadan kaldırmakta hem de giriş noktalarında bir eleme yaparak iç ortamlarda sağlık güvenliğini arttırmaktadır, dedi. 

 

Bu haber 4225 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
OPET, ‘Çalışan Mutluluğu’ Çalışmaları ile Uluslararası Ödülleri Topladı... 18.09.2020
WRC Türkiye Rallisi’nde Bc Vision Motorsport’un Enerjisi Aytemiz’den... 17.09.2020
2019 Yılının En Başarılı TIR Sürücüleri ve Tepe Yöneticileri Ödüllendirildi... 17.09.2020
“BP Enerji Görünümü 2020” Raporu dünya lansmanı gerçekleştirildi... 17.09.2020
SÜT-D Dünya Temizlik Günü Çağrısı: “Dijital Yaşamımızı Temizleyelim”... 17.09.2020
ZF Dönüşümü Hızlandırıyor, Kaynak Kullanımını Pazarın Yeni Durumuna Göre Ayarlayıp, Geleceğe Yatırım Yapıyor... 17.09.2020
Aygaz Dünyası’na Gümüş Ödül ... 17.09.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.