Haber Ekonomi


Haberler > LPG Başlıkları

Enagas ve BP, İspanya'da LNG, CNG'de işbirliği yapacak

Güncelleme :09.07.2020

Enagas ve BP, emisyonları azaltma hamlesinin bir parçası olarak İspanya'daki ulaşım sektörü için yakıt olarak LNG ve CNG kullanımını teşvik etmek için bir araya geldi.

Perşembe günü imzalanan işbirliği anlaşması, yenilenebilir gazların tanıtımını ve girişimcilik ve yenilik projelerini de içeriyor.

Enagas, ortak bir açıklamaya göre Scale Gas birimi aracılığıyla BP'nin servis istasyonları ağı içinde LNG ve CNG dolum istasyonları geliştirecek.

Anlaşmaya göre ikili, İspanyol enerji karışımındaki rolünü artırmak için yenilenebilir gaz kullanımını da teşvik edecek.

Bu amaçla BP, Enagas'ın şirketi Bioengas tarafından üretilen biyometanı satın alacak.

Enerji devi ayrıca İspanya'da ulusal bir biyometan pazarının oluşturulmasında yer alacak ve yeni fırsatların belirlenmesine yardımcı olacak.

2050 yılına kadar net sıfır

İngiltere merkezli BP, bu yılın başlarında 2050 yılına kadar sıfır karbon emisyonu olmayı hedeflediğini ve endüstrinin en iddialı iklim hedeflerinden birini belirlediğini söyledi.

Şirket, BP operasyonları ile petrol ve gaz üretimi arasında net sıfır statüsüne ulaşılmasını içeren beş hedef belirledi.

Hedefler arasında BP'nin sattığı ürünlerin karbon yoğunluğunda% 50'lik bir azalma ve petrol ve gaz dışı işletmelere yapılan yatırımların artırılması da yer alıyor.

Açıklama, Covid-19 salgını ile ilgili mevcut piyasa kargaşasının sadece “enerjiyi yeniden hayal etme amacına ulaşma ihtiyacını teyit ediyor” dedi.

Bu arada BP, Enagas ile yapılan bu yeni anlaşmaya ek olarak düşük emisyonlu faaliyetlere yatırımlarını yavaş yavaş “odakladı”.

İspanyol LNG terminal operatörü de 2050 yılına kadar karbon nötrlüğüne ulaşmayı hedefliyor.

Bu haber 4963 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
OPET, ‘Çalışan Mutluluğu’ Çalışmaları ile Uluslararası Ödülleri Topladı... 18.09.2020
WRC Türkiye Rallisi’nde Bc Vision Motorsport’un Enerjisi Aytemiz’den... 17.09.2020
2019 Yılının En Başarılı TIR Sürücüleri ve Tepe Yöneticileri Ödüllendirildi... 17.09.2020
“BP Enerji Görünümü 2020” Raporu dünya lansmanı gerçekleştirildi... 17.09.2020
SÜT-D Dünya Temizlik Günü Çağrısı: “Dijital Yaşamımızı Temizleyelim”... 17.09.2020
ZF Dönüşümü Hızlandırıyor, Kaynak Kullanımını Pazarın Yeni Durumuna Göre Ayarlayıp, Geleceğe Yatırım Yapıyor... 17.09.2020
Aygaz Dünyası’na Gümüş Ödül ... 17.09.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.