Haber Ekonomi


Haberler > Ekipman Başlıkları

Van Büyükşehir Belediyesi Yakıt Giderlerini ASİS Otomasyon Sistemleri İle Kontrol Altına Aldı

Güncelleme :16.09.2020

 Van Büyükşehir Belediyesi, kurum içi akaryakıt kontrolünü sağlamak için 'Mobil Akaryakıt Otomasyon Sistemi’ kurdu. 

Asis Otomasyonun grup firması TBS Enerji Taahhüt San. ve Tic. A.Ş. tarafından temin edilen 6 adet konteyner, yine grup firması olan Mekser Petrol Ekipmanları A.Ş. tarafından üretilen 6 adet pompa teslim edilerek 18 adet Petech Tanker Otomasyonu, 600 araca Cyber TTS Taşıt Tanıma Sistemi ve 10 adet ilçe istasyonuna Petech İstasyon otomasyonu kurulumları da gerçekleştirildi. Kurulan tüm sistemler, yine kurum merkezinde devreye alınan Petech Online Merkezi yönetim sistemi ile tüm ikmaller, tesisler arası transferler, tank ve tanker dolumları online izlenebilir hale getirildi. Asis’in geliştirdiği yeni nesil Cyber TTS taşıt tanıma sistemlerindeki 3 boyutlu tabanca izleme sistemi sayesinde, tanımsız araçlara yakıt ikmali yapılamamasının yanında, sisteme tanımlı araçlarda da, ikmal esnasında tabancanın depodan çıkarılarak ikmale devam etmesi tamamen ortadan kaldırıldı.

Van Büyükşehir Belediyesi hayata geçirilen çalışmayla akaryakıtta kayıp-kaçak önlenerek, denetimlerin daha sağlıklı yapılmasını hedefliyor. Tercih edilen Asis otomasyon sistemleri sayesinde Van Büyükşehir Belediyesi aynı zamanda ilçelerde bulunan akaryakıt istasyonlarına anlık erişimi ve tasarruf yapılması da sağlanacak. 

Van Büyükşehir Belediyesiyle yapılan iş ortaklığıyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Kamu Satışları Proje Yöneticisi Gökhan Aydın, “Otomasyon sistemleri konusunda toplamda 30 büyükşehir belediyesinin 16’sı Asis Otomasyonu tercih etti. Büyükşehir belediyeleri konusunda Asis Otomasyon olarak açık ara lideriz. Hedefimiz hizmet ve ürünlerimizi tüm büyükşehir belediyelerine taşıyabilmektir” dedi. Ek olarak “Türkiye’de kamu ve kamu akaryakıt sistemlerinde kurulum ve işletme süreçlerinde başarılı sonuçlar aldık, bundan sonrada kalitemiz ve teknolojik gelişmelerimiz ile daha çok ilkelere imza atacağız. Ayrıcalıklı hizmetlerimizi belediyelerimize sunmanın haklı gururunu yaşamaktayız” dedi.  

Bu haber 3122 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
“Dedeman Tokat” İlin İlk Elektrikli Araç Şarj İstasyonunu Hizmete Sundu... 21.10.2020
Seymen Çöp Gazı Enerji Üretim Tesisi’nin 1. Etabı Açıldı ... 21.10.2020
TURPAK’tan,Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’ye Tankomat Yazılım hizmeti... 21.10.2020
Model Sanayi Merkezi Kapaklı’nın Temel Atma Töreni Gerçekleştirildi... 20.10.2020
İpragaz ve ODE Yalıtım İş Birliği Yalıtım Uygulamacılarına Tasarruf, Verim ve Zaman Kazancı Sunacak... 20.10.2020
TANAP Destekli Projelere Bir Ödül Daha... 20.10.2020
Bursagaz, kış turizminin önemli merkezi Uludağ’ı doğal gazla buluşturdu... 20.10.2020
Anadolu Isuzu’dan Akü ve Silecekte %20 İndirim Fırsatı... 20.10.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.