Haber Ekonomi


Haberler > Lojistik Başlıkları

DSV İle Horoz Lojistik Yurt İçi Komple Taşıma Alanında Önemli Bir İş Birliğine İmza Attı

Güncelleme :07.10.2020

 DSV, Türkiye’nin yerli ve milli ilk kuruluşlarından biri olan Horoz Lojistik ile Yurt İçi Komple Taşıma (FTL) alanında uzun soluklu büyük bir iş birliği anlaşmasına imza attı.

2006 yılından itibaren Türkiye pazarında başarılı şekilde faaliyet gösteren dünya devi lojistik firması DSV, Türkiye’nin yerli ve milli ilk kuruluşlarından biri olan Horoz Lojistik ile Yurt İçi Komple Taşıma (FTL) alanında uzun soluklu büyük bir iş birliği anlaşmasına imza attı.

Bu anlaşmanın içeriği sadece Yurt İçi Komple Taşıma Faaliyeti olup, her iki şirket de güçlerini birleştirerek sektörde dinamik, memnuniyet odaklı ve daha rekabetçi bir yapı oluşturmayı hedeflemektedir. Bu anlaşma bir satın alma ya da ortaklık anlaşması olmayıp değişen ve gelişen piyasa koşullarında iş ortaklarına daha verimli ve rekabetçi bir tedarik süreç yönetimi sağlamaya yönelik uzun süreli bir iş birlikteliğini kapsar. Bu anlaşma ile DSV Türkiye ve Horoz Lojistik güçlü alanlarını birleştirerek Yurt İçi Komple Taşıma faaliyetinde pazar paylarını artırmak üzere ortak yatırım ve pazarlama faaliyetleri yapacaklardır.

DSV’nin dünya çapındaki büyüklüğünü ve özellikle global müşterilerle sürdürdükleri çok yönlü iş birlikteliklerini, sürekli ve sürdürülebilir büyüme stratejilerini ve sahip olduğu güçlü finansal altyapısını, Horoz Lojistik’in 78 yıllık tecrübesini, etkin müşteri ilişkilerini ve satış becerisini, iyi organize olmuş yaygın ulusal ağını ve operasyonlarında izlenebilirliğini, şeffaflığını ve sürekli gelişimi teşvik eden IT becerilerini birleştirerek, tüm süreçlere katma değer sağlayacakşekilde uçtan uca hizmetle, sektörde rekabete liderlik etmeyi hedeflemektedirler.

Global’de 18 Milyar dolarlık gelire sahip, dünyanın 3 büyük lojistik firmasından biri olan, Türkiye’de 240 Milyon dolar yıllık geliri ile IATA 1.’si DSV, 120 araçlık parkı ile büyük önem verdiği Türkiye pazarındaki büyüme ve hizmet çeşitliliği hedefleri doğrultusunda, Horoz Lojistik ile yapmış olduğu bu anlaşma büyük önem arz etmektedir.

Entegre lojistik hizmetler konusunda uzmanlaşan , dünya genelindeki 800 şubelik network’ün bir parçası olarak tüm taşıma modlarında hizmet üretebilen, yurt geneline yayılmış 400.000 m2 kapalı alanda 42 lojistik merkezi ile micro dağıtım, bayi ortak depo yönetimi, e-ticaret ve konvansiyonel depolama alanında hizmet veren Horoz Lojistik bu iş birlikteliği sayesinde DSV ile birlikte sektörün en önemli oyuncusu olma yolunda çok önemli bir adım atmış bulunmaktadır.

İki şirketin üst düzey katılımı ile gerçekleşen imza seremonisi sonrası Horoz Lojistik İcra Kurulu Başkanı Sn. Taner Horoz “Müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla, en önemlisi onlara katma değerli hizmet sağlamak adına Horoz Lojistik olarak iş süreçlerimizi değişen dünya koşullarına göre uyarlıyoruz ve bu dönüşümün gereği olan trendleri hızla hayata geçiriyoruz. Bu bağlamda da DSV ailesi ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği ile 3 yıl içerisinde Komple Taşımacılık alanında ilk etapta 3 kat büyümeyi hedeflemekteyiz. Her iki tarafı daha da güçlendirerek hem Türkiye ekonomisine hem de sektöre, en önemlisi müşterilerimize büyük katkılar sağlayacak bu iş birlikteliğini mümkün kılan Ozan Bey’e ve tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.” dedi.

DSV Genel Müdürü Sn. Ozan Önder; “Hedefimiz önümüzdeki beş yılda Türkiye’nin Gayrisafi Milli Hasılası’na oranla değişkenlik gösteren ama 250 Milyar TL’ den daha büyük olan yurt içi lojistik faaliyetlerini daha merkezi ve kurumsal kimlikle tüm taşıma kollarını kullanarak, müşterilerimize daha avantajlı maliyetler ile hizmet sunmak olacak. Bu yolda bize ortak olup destek veren gerek yatırımcılarımız gerekse çalışma arkadaşlarımızla birlikte, sektörün öncü ve itici gücü olacağımıza güveniyoruz ve heyecanlı yolculuğumuzda Sayın Taner Horoz’a ve Horoz ailesine inancımız ve hedeflerimizde bizlere ortak oldukları için teşekkür ediyoruz.” diyerek bu başarılı iş birliğinin her iki taraf için hayırlı olmasını diledi.

Bu haber 2675 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Sosyal medyada kargo sektörünün “Altın Ödülü” Aras Kargo’nun oldu... 26.10.2020
Brisa Akademi’ye TEGEP’ten ödül... 26.10.2020
Continental'in dört mevsim lastiği AllSeasonContact 'örnek niteliğinde' lastik seçildi... 26.10.2020
Krone, 4’üncü Kez Üst Üste İlk 1000 İhracatçı Firma Listesinde Yer Aldı... 26.10.2020
Ekollü Sürücüler Onur Nişanı Aldılar... 26.10.2020
Tırsan’dan Medetoğulları Uluslararası Taşımacılık’a 12 Adet Treyler Teslimatı... 26.10.2020
AYEDAŞ Anadolu Yakası’nı Bakım ve Yatırımlarıyla Aydınlattı... 26.10.2020
Kıbrıs 5. Uluslararası Aksa Fotofest Fotoğraf Yarışması Başladı... 26.10.2020
ALPET Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Emel Sayınataç, 8.Mali İşler ve Finans Yöneticileri Zirvesi’nde konuşmacı olarak yer aldı ... 26.10.2020
Kadoil Ege’de Büyümeye Devam Ediyor ... 26.10.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.