Haber Ekonomi


Haberler > Otomotiv-Lastik Başlıkları

Continental'in dört mevsim lastiği AllSeasonContact 'örnek niteliğinde' lastik seçildi

Güncelleme :26.10.2020

 Continental, dört mevsim lastiği AllSeasonContact ile Almanya’nın önde gelen otomotiv dergisi AutoBild'in her yıl düzenlediği dört mevsim lastiği testinde 32 farklı ürünü geride bırakarak en üst unvan olan “örnek niteliğinde” derecesine seçildi.

Dünyanın en büyük uluslararası lastik ve orijinal ekipman tedarikçilerinden Continental'in dört mevsim lastiği AllSeasonContact, Almanya’nın önde gelen otomobil dergilerinden AutoBild'in dört mevsim lastiği testinde önemli bir başarı elde etti. AllSeasonContact, 16 farklı kategoride başarı elde ederek en üst unvan olan "örnek niteliğinde" derecesinin sahibi oldu. 

AutoBild dergisinin dört mevsim lastiği testinde 205/55 R 16 ebatında Avrupa, Amerika ve Asyalı üreticilerin 32 farklı ürünü lastik testinden geçti. VW Golf aracın kullanıldığı testlerdeki test uzmanları AllSeasonContact lastik performansını “Birinci sınıf,kış mevsimi için uygun özelliklere sahip, iyi fiyat performans oranı sunan ve etkileyiciliği yüksek çok yönlü bir lastik olarak tanımladı. Test uzmanları, AllSeasonContact lastiğin suda kızaklama özelliği, hassas direksiyon tepkisi ve yüksek kilometre performansı ile yakıt tasarrufu sağlayan düşük yuvarlanma direncine sahip olduğunu belirtti.’’

AllSeasonContact'ın sırt tasarımı, Continental'in güvenlik özellikleri ile tanınan birinci sınıf yaz ve kış lastiklerinin güçlü yönlerini bir araya getiriyor. Güvenli yol tutuş özelliklerine ek olarak, AllSeasonContact lastik yapısı ile kendi sınıfında en iyi yakıt verimliliğini sunacak şekilde tasarlandı. Bu yıl genişletilen ürün gamı ile AllSeasonContact artık şehir içi otomobillerden lüks modellere kadar farklı binek ve SUV araçlara hitap ediyor.

Bu haber 3834 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
360 CNP Webinar Serisine Davetlisiniz!... 27.11.2020
PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş, koronavirüs vakalarındaki artıştan dolayı üyelerini uyardı... 26.11.2020
MAN’ın tekneler için ürettiği dijital ekran, ‘Red Dot Award: Product Design 2020’ ödülü aldı... 26.11.2020
Ford Otosan ve AVL’den lojistik merkezler arasında tam otonom taşımacılık için büyük adım... 26.11.2020
ZF, Nissan’dan Küresel Tedarikçi İnovasyon Ödülü’nü Kazandı... 26.11.2020


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.