Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Enerjinin Kalbi İstanbul’da Atıyor

Güncelleme :17.11.2020

 T.C Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı himayelerinde, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) desteğiyle 11.Türkiye Enerji Zirvesi, 23-24 Kasım 2020 tarihleri arasında düzenlenecek. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in katılımıyla gerçekleştirilecek olan zirve, bu yıl “Enerjinin Kalbi İstanbul’da Atıyor” temasıyla Hilton İstanbul Bomonti Hotel’de organize edilecek. Türkiye enerji piyasasının “En Büyük Aile Buluşması” olarak gelenekselleşen zirve bu sene Covid-19 pandemisi nedeni ile olağanüstü sağlık ve hijyen önlemleri ve 300 kişilik sınırlı bir katılım ile yüz yüze gerçekleştirilecek.

Türkiye Enerji Piyasasının “En Büyük Aile Buluşması” olarak gelenekselleşen Türkiye Enerji Zirvesi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan katılımlarıyla 23-24 Kasım 2020 tarihlerinde Hilton İstanbul Bomonti Hotel & Conference Center’da gerçekleşecek. Bu sene Covid-19 pandemisi nedeni ile olağanüstü sağlık ve hijyen önlemleri ve 300 kişilik sınırlı bir katılım ile gerçekleştirilecek.

 Piyasa işleyişini sağlayan ve kuralları koyan isimlerle, 300 sektör temsilcisinin belirlenen en üst seviyede hijyen önlemleri altında buluşmasına sahne olacak olan 11. Türkiye Enerji Zirvesi, bu yıl da ulusal ve uluslararası katılımcıları Türkiye ve bölge ülkelerinin kamu kurum ve kuruluşlarının üst düzey isimleriyle buluşturacak.

 Sektörün Geleceği Masaya Yatırılacak 

 Covid-19 pandemisinin enerji piyasalarına etkisinin odakta olacağı zirvede Sakarya gaz sahası keşfi ve Türkiye doğal gaz piyasasına etkileri; elektrikli araçlar, gelecek trendleri; mini YEKA-Yeni YEKDEM ve YEKA’lar ekseninde yenilenebilir enerji yatırımları, Türkiye elektrik piyasasında üretim, ticaret ve dağıtım, Türkiye akaryakıt piyasası, Enerji Finansmanı gibi başlıklar da ele alınacak. 

İki gün boyunca devam edecek olan 11. Türkiye Enerji Zirvesi, içinden geçmekte olduğumuz zor dönemde enerji sektörünü tüm paydaşlarıyla bir araya getirerek sektörün sorunlarının ve çözüm önerilerinin en yetkili ağızlardan masaya yatırılmasına olanak tanıyacak ve bu sayede sektörün ilerlemesine büyük faydalar sağlayacak. Zirve; TOBB, ELDER, ETD, PETFORM, EÜD, GAZBİR, GAZİD, PETDER, SSDGD, ADER, PÜİS, TABGİS, TLPGD gibi Türkiye’nin ve sektörün önde gelen Sivil Toplum Kuruluşları tarafından da destekleniyor.

Üst Düzey Yöneticiler Katılacak 

Başkanlığını Mustafa Karahan’ın yaptığı Enerji Fuarcılık A.Ş. tarafından düzenlenen zirveye; TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Elitaş, T.C Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Alparslan Bayraktar, T.C Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, Sabancı Holding Enerji Grubu Başkanı Kıvanç Zaimler, Zorlu Enerji CEO’su Sinan Ak, Akenerji Genel Müdürü Serhan Gencer, Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Ebru Edin, Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Fatih Birol, TOGG CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, TÜREB Başkanı Hakan Yıldırım, EPİAŞ Genel Müdürü Ahmet Türkoğlu, Gama Enerji CEO’su Tamer Çalışır, Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Murat Bilgiç, Doğan Enerji CEO’su Burak Kuyan gibi birçok önemli isim konuşmacı ve moderatör olarak katılacak.

 

Bu haber 2291 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Novak: OPEC+ petrol üretim kararı için her ay toplanacak... 05.12.2020
ÇELİKTAŞ MADENCİLİK güvenli akaryakıt ikmal sistemlerinde TURPAK kalitesi ile yoluna devam ediyor…... 04.12.2020
Eskişehir Kırka Eti Maden tesislerinde lityum karbonat üretimi başlıyor... 04.12.2020
Enerya, Aydın'da 100 bin aboneye ulaştı... 04.12.2020
Isparta’da Shell Lavanta Petrol Açıldı... 04.12.2020

 


Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.