Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

OMV, üst üste üçüncü kez Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde

Güncelleme :20.11.2020

OMV, sürdürülebilirlik performansı ile Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde (DSJI World) üst üste üçüncü kez girmeye hak kazanarak endekste yer alan tek Avusturyalı şirket olmayı başardı.   
 

OMV, kurumsal firmaların dünya çapında sürdürülebilirlik performanslarını değerlendiren en prestijli platformlardan biri olan Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde (DSJI World) aralıksız üçüncü kez girmeye hak kazanarak 2019 yılında olduğu gibi bir kez daha endekste yer alan tek Avusturyalı şirket olmayı başardı.

Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksleri, 1999 yılından beri şirketlerin sürdürülebilirlik performansını değerlendiriyor. Dow Jones Sürdürülebilirlik ™ Dünya Endeksi, uzun vadeli ekonomik, çevresel ve sosyal kriterlerin değerlendirilmesine dayalı olarak sürdürülebilir liderlik açısından S&P Global Endeksi’ndeki 2 bin 500 şirketin ilk yüzde 10'luk dilimini oluşturuyor.

OMV’nin Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’ndeki başarısına yönelik olarak OMV Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Rainer Seele “OMV olarak bir kez daha sürdürülebilirlik lideri ve Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’ne dahil olan tek Avusturya şirketi olmaktan çok memnunuz. OMV'nin kurumsal stratejisinin ayrılmaz bir parçası olan sürdürülebilirlik konusunda güvenli ve düşük karbonlu bir gelecek sağlamak amacıyla sorumlu ve yenilikçi iş modellerimizi geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Şirketlerin sürdürülebilirlik performansını değerlendirerek Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’deki puanına karar veren kurum RobecoSAM ESG’nin (Çevresel, Sosyal ve Yönetişim) Başkanı Manjit Jus OMV’nin yüksek performansı ve sürdürülebilirlik çalışmalarıyla ilgili olarak “OMV’yi DJSI World’e bir kaz daha dahil olduğu için tebrik ediyoruz. Bu değerlendirmenin, sektörel anlamda sürdürülebilirlik lideri olmanın bir yansıması olduğunu söyleyebiliriz. 2020 Kurumsal Sürdürülebilirlik Değerlendirmesi’nde daha katı kurallar uygulanarak katılan rekor sayıda şirket incelendi. Değerlendirmelerimiz sonucunda ise şirketlerin insanlığın ve gezegenimizin geleceğine olan bağlılıkları ödüllendirildi” şeklinde konuştu.

OMV ayrıca şu sürdürülebilirlik endeks sıralamalarında yer alıyor; FTSE4Good Endeks Serisi, STOXX® Global ESG Liderleri, S&P Europe 350 ESG Endeksi, MSCI ACWI ESG Liderleri Endeksi, MSCI ACWI SRI Endeksi, ECPI Endeksi, Euronext Vigeo Europe 120 Endeksi ve Euronext Vigeo Eurozone 120 Endeksi.
 

 

Bu haber 3112 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Başkan Nuhoğlu Lojistik Şehri Mersin’den Seslendi: “Birilerinin menfaatine çalışanlara bu yapı izin vermez”... 18.06.2021
Fernas, Asis teknolojileri ile akaryakıt yönetim altyapısını güçlü hale getirdi... 18.06.2021
Yatırım bütçesiz enerji verimliliği projeleri nasıl yapılabilir?... 18.06.2021
Tüpraş’ta, Emniyetli Çalışma İçin Robotlar da İş Başında ... 18.06.2021
MASFED Başkanı Aydın Erkoç Güven Tazeledi... 18.06.2021
Bakan Dönmez`den elektrik üretimi değerlendirmesi... 18.06.2021
Enerjisa’nın çocuklara tasarruf bilinci aşılayan projesine Sosyal Fayda ödülü... 18.06.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.