Haber Ekonomi


Haberler > Elektrik Başlıkları

Kesintisiz üretimin yanı sıra enerji tasarrufu da sağlıyor

Güncelleme :06.01.2021

 Türkiye ekonomisine ve istihdamına en fazla destek olan sektörler arasında yer alan tesis yönetim sektörü, ekonomi ve üretimin devamlılığının yanı sıra kaynakların verimli kullanımına da destek oluyor. Bakım onarımdan teknik desteğe, bahçe peyzajdan temizlik hizmetine kadar birçok çözüm sunan sektör, hizmet verdiği tesislerde yüzde 40’a varan enerji tasarrufuna imza atıyor.  

Havalimanlarından AVM’lere, fabrikalardan hastanelere kadar birçok tesiste, bakım onarımdan güvenliğe, peyzajdan teknik servis hizmetlerine kadar çeşitli alanda çözüm sunan tesis yönetim sektörünün çatı temsilcisi Tesis Yönetim Derneği (TRFMA) Yönetim Kurulu Başkanı Gökçenur Çelebioğlu, Enerji Tasarrufu Haftası’na özel yaptığı açıklamalarla, sektörün işletmelere ve enerji tasarrufuna olan katkılarını paylaştı.

“Sektörümüz, gelecekte daha yaşanabilir bir dünya bırakılmasına yardımcı oluyor”

Tesis yönetim sektörünün işletmelerde iş verimliliğini artırdığını ve sürecin kesintisiz devam etmesini sağladığını aktaran Çelebioğlu, “Sektörümüz ile ekonominin, üretimin ve hizmetlerin temelini oluşturuyoruz. Bunu yaparken de sektörlerde kaynakların, enerjinin doğru ve verimli kullanımını destekliyoruz. İşletmelerde verimliliği artırırken, enerji tasarrufu ile işletmelerin enerji maliyetlerini düşürüyoruz. Bugün bir fabrika için hammaddeden sonra en önemli maliyet enerji oluyor. Enerji tasarrufu, işletmenin yükünü de ciddi oranda hafifletiyoruz. Elde edilen tasarrufu yine üretime ve ekonomiye kazandırıyoruz. Dünyamızın sınırlı olan enerji kaynaklarının verimli kullanımını artıran sektörümüz ile gelecekte daha yaşanabilir bir dünya bırakılmasına yardımcı oluyoruz” diyor. 

Sektör ve çalışanlar diğer sektörlere örnek oluyor 

Sektör çalışanlarının bilinçli kaynak kullanımı ile diğer sektörlere örnek olduğunu da ekleyen Çelebioğlu, “Sektör çalışanlarına verdiğimiz eğitimlerle, bilinçli kaynak kullanımını ve enerji tasarrufunu sektörün kültürü haline getirmeye çalışıyoruz. Bunu ülkemize ya da hizmet verdiğimiz sektörlere değil dünyamıza olan borcumuz olarak görüyoruz. Bu bilinçle sektörümüz ve çalışanlarımız hem hizmet verdiği işletmelere hem de diğer sektörlere örnek oluyor. Sektörümüzle sürdürülebilir üretime hizmet etmek bir diğer mutluluk ve gurur kaynağımız oluyor” şeklinde konuştu. 

“Enerji tasarrufunu bir bütün olarak ele alıyoruz” 

Enerji tasarrufunun kompleks bir süreç olduğunu vurgulayan Çelebioğlu, açıklamalarına şöyle devam etti, “Uzun yıllara dayanan tecrübemiz ve teknoloji ekseninde geliştirdiğimiz yeni yöntemlerimizle, enerji tasarrufunu bir bütün olarak ele alıyoruz. Kurguladığımız bakım ve kontrol periyodları ile üretim alanında en az enerji ile en yüksek verimin alınmasını sağlıyoruz. Yine aynı şekilde süreçleri teknolojiyle optimize eden hizmetlerimizle kaynakların tekrar kullanılmasını sağlıyoruz. Eğitim, teknoloji, tecrübe ve bilinçle, sektör olarak enerji tasarrufu konusunda üstümüze düşen görevleri yerine getirdiğimize inanıyoruz. Teknolojiyi süreç yönetiminin odağına koyduğumuz yöntemlerle de enerjide yüzde 40’a varan tasarruf sağlıyoruz.”       

Bu haber 1559 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Türk Konseyi Enerji Bakanları, enerji alanında iş birliğini artırma kararı aldı... 25.02.2021
Elektrik dağıtımı alanında 66,7 milyar liralık yatırım yapılacak... 25.02.2021
Elektrikli Otomobillerin Hem Üretimi Hem Satışı Desteklenmeli ... 25.02.2021
Zorlu Energy Solutions (ZES) yeni nesil teknolojileri hayata geçirmek amacıyla yaratılmış Zorlu Enerji markasıdır... 25.02.2021
Yenilenebilir Enerji İle Gelecek Daha Parlak... 25.02.2021
Sepaş Enerji, elektrik kesme işlemine dair yeni düzenlemeyle ilgili Müşterilerini bilgilendirdi... 25.02.2021
ELDER 13. Sektör Toplantısı Online Gerçekleştirildi ... 25.02.2021
Aralık ayında Türkiye'nin gaz ithalatı % 15,6 arttı... 25.02.2021

 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.