Haber Ekonomi


Haberler > LPG Başlıkları

Isıtma sistemlerinde teknoloji dönemi

Güncelleme :06.04.2021

 Erensan, Ar-Ge biriminde gerçekleştirdiği birçok proje ile Türkiye’ye ve ısıtma sektörüne katkı sağlamaya devam ediyor. Gerçekleştirilen Ar-Ge faaliyetlerinden bahseden Erensan Genel Müdürü Efkan Çeviker  “Pandemi döneminde çalışmalarımıza hız kesmeden devam ettik. Bu süreçte düşük yakıt tüketimi, düşük emisyon, sessiz çalışma ve yüksek performans gibi avantajları bulunan yeni ürünler geliştirerek sektöre yenilikler kazandırdık” dedi.

Pandemi sürecini Ar-Ge çalışmaları için test ve araştırmalara yoğunlaşılan verimli bir dönem olarak geçirdiklerini belirten Çeviker, “Koronavirüs salgını ile birlikte dünyada ve ülkemizde gerek günlük yaşamda gerekse iş yaşamında köklü ve radikal değişiklikler yaşıdık. Evden çalışma sisteminde bir ekibin tek vücut çalışabilmesi zaman yönetimi ve iş disiplini gerektiriyor. Bunun başarılabilmesi de tüm ekibin ekstra efor sarf etmesini gerektiriyor. Yorucu bir dönemden geçiyoruz fakat üretmek insanı motive ediyor. İletişim becerisi gelişmiş her ekip için bu tür durumlar daha büyük kenetlenme sağlıyor. Nitelikli kadrosu ve deneyimli teknik altyapısı Erensan Ar-Ge’si, Tübitak Ar-Ge destek programından aldığı teşvik ile başarısını tescillemiştir” şeklinde konuştu.

Ar-Ge çalışmaları tasarruf sağlıyor

Katma değeri yüksek ürünlerle ulusal ve uluslararası pazarlarda rekabet ederek ülke ekonomisine katkı sağlamaya ve istihdam yaratmaya devam edeceklerini belirten Erensan Genel Müdürü Efkan Çeviker, “Ar-Ge birimimizde ürün süreçlerinin geliştirilmesine ve teknik ihtiyaçların karşılanmasına yönelik projelerin yanı sıra, ürün portföyünün genişlemesine hizmet eden yeni ürün geliştirme projeleri de gerçekleştiriliyor. Nitelikli Ar-Ge çalışmaları sayesinde daha fazla tasarruf elde ediliyor ve sürdürülebilirliğe katkı sağlanıyor” diyerek sözlerine devam etti. 

Yeni ürünler sektörde benzersizliğini ispatladı

Ar-Ge biriminde geliştirilen yeni ürünlerden de bahseden Efkan Çeviker, “Ar-Ge birimimiz, Groupe Atlantic bünyesinde “Kazan Uzmanlık Merkezi (Pressure Jet Boilers Competence Center)” olarak grup şirketleri ile ortak projeler yürütmekte ve uzmanlığıyla projelere yön vermektedir. Ulusal ve uluslararası projelerde üniversiteler, araştırma kuruluşları ve şirketlerle kurduğu güçlü iş birlikleri ile ürün portföyünü de sektörün geleceğini öngörerek şekillendiriyor. Ayrıca şirketin geleceğe hazırlanmasını sağlayacak sürdürülebilirlik konularında da aktif rol oynuyor” diyerek sözlerine şöyle devam etti: 

Ar-Ge birimimiz, düşük NOx emisyon değerlerine sahip, çevre dostu TR MIX (Premix Brülörlü Paslanmaz Çelik Yer Tipi Yoğuşmalı Sıcak Su Kazanı) ile ısıtma sistemlerinde teknoloji dönemini başlatıyor.  Erensan Ar-Ge’si tarafından farklı kapasitelerde tasarlanıp geliştirilen premix brülörlü yoğuşmalı kompakt yer tipi sıcak su kazanı yeni ürünümüz TR MİX, paslanmaz duman borulu, yeni nesil premix teknolojisi ile benzersiz tasarımı sayesinde kullanıcısına birçok kolaylık ve avantaj sağlıyor. Düşük yakıt tüketimi, düşük emisyon, sessiz çalışma, yüksek performans ve verimlilik, norm ve yönetmeliklere uygunluk, estetik ve ergonomik tasarım ve bina otomasyon sistemine uygunluk ile sektörde benzersizliğini ispatlamıştır. TR MIX Konut, iş merkezi, avm, okul, hastane ve birçok yaşam alanında ısınma çözümleri sunuyor.

Bu haber 975 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Pirelli, İsim Sponsoru Olduğu İtalya’daki İkinci Yarışta ‘Prestij’ Vurgusu Yapacak... 17.04.2021
Toyota’nın “Hayalimdeki Araba” Resim Yarışması Bu Yıl Dijital Olacak... 17.04.2021
PÜİS Başkanı Okumuş: "Yeni Kanun Teklifi'nin Kabul Edilip Yasalaşacağına İnanıyorum"... 16.04.2021
Akaryakıt, tütün ve alkol ürünlerinde yeni dönem... 16.04.2021
Aygaz Otogaz ve Yapı Kredi’den Dev Kampanya... 16.04.2021
Yapı Kredi Müşterileri OPET’te Kazanıyor... 16.04.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.