Haber Ekonomi


Haberler > Madeni Yağ Başlıkları

Klasik Otomobillere Özel Motor Yağları Motul’de

Güncelleme :26.05.2021

 Motul, klasik araç sahipleri için CLASSIC EIGHTIES 10W-40 ve CLASSIC NINETIES 10W-30 olmak üzere iki yeni motor yağını piyasaya sürüyor. Bu iki motor yağı, özellikle 1970 ve 2000 yılları arasında üretilen klasik otomobiller için özel olarak tasarlandı. 

Motul, ilk olarak 2008 yılında klasik otomobiller için özel yağlar üretmeye başladı. Eski motorlara daha iyi uyum sağlayacak şekilde tasarlanmış bu özel ürünlerden CLASSIC EIGHTIES (80’ler) 10W-40 viskozite değeriyle sunulurken, CLASSIC NINETIES (90’lar) motor yağının viskozitesi 10W-30 olarak belirlendi. Her iki yeni ürün de, dönemin atmosferini yansıtan özel Motul Classic kutu tasarımına sahip. Motul Classic serisi, yağların yanı sıra, klasik otomobillerin bakımı için özel olarak tasarlanmış soğutucular, temizleyiciler ve bakım ürünleri de içeriyor. 

Dünün klasikleri için günümüz teknolojisi

Motul'ün bitmeyen yenilik arayışı ve performans tutkusu, klasik ve vintage motorlar için rakipsiz koruma ve üstün işlevsellik sağlayan bu iki motor yağının geliştirilmesiyle sonuçlandı. Orijinal veya yeniden toplanmış motorlar için uygun CLASSIC EIGHTIES 10W-40 ve CLASSIC NINETIES 10W-30, 1970'ler, 1980'ler ve 1990'ların 4 zamanlı motorlarla donatılmış, benzinli veya dizel, atmosferik, süperşarjlı veya turboşarjlı, enjeksiyon veya karbüratörlü klasik araçlara için üretilmiş yarı sentetik çok dereceli motor yağlarıdır. Bu yarı sentetik formüller, koruma için yüksek çinko (ZDDP) içeriğine ve performans için molibden içeriğine sahiptir. Sentetik baz yağlarla güçlendirilmiş formülü, çalıştırma sırasında motor aşınmasını önler. Benzersiz katkı maddeleri paketi, sadece sürüş sırasında değil, uzun süreli muhafaza dönemlerinde de mükemmel koruma sağlar. 

Klasik araçlarını ilk günkü gibi korumak, ilk günkü gibi yollarla buluşturmak ve araçlarından her zamankinden daha iyi performans almak isteyenler için Motul Classic serisi ürünleri, otomobil tutkunlarını Motul satış noktalarına bekliyor. 

Motul ürünleri ve satış noktaları ile ilgili detaylı bilgiye www.motul.com.tr web sitesinden ya da Motul mobil uygulaması ile tüm ios ve android özellikli telefon ve tabletlerden ulaşabilirsiniz. 

Bu haber 3815 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Turpak ve Kıvanç Tekstil arasında güçlü işbirliği…... 20.10.2021
Castrol, Çin’den sonra en fazla büyümeyi Türkiye’de gerçekleştirdi... 20.10.2021
TIRTAŞ Uluslararası Nakliyat ASİS Teknolojileri İle Yollara Devam Ediyor... 20.10.2021
Petrol Ofisi ‘Yol Arkadaşım’ projesi ile Baykuş Ödülleri ‘Vizyoner Baykuş’ kategorisinde ödüle layık görüldü…... 20.10.2021
Kadoil 2021’i Tüm Bölge Ekibi ile Değerlendirdi ... 20.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.