Haber Ekonomi


Haberler > Ekipman Başlıkları

GASGRUP Olarak Demo Buhar Geri Kazanım Sistemimizi TSE’ye Anlattık

Güncelleme :29.07.2021

 Buhar Geri Kazanımıyla ilgili olarak Sanayi Bakanlığı adına sahada uygulamaları ve Geri Kazanım sistemlerini  kontrol edecek  olan TSE yetkilileri Oktay Akman eşliğinde  Gasgrup’u ziyaret ettiler . 

 28/06/2021 tarihinde Buhar Geri Kazanımıyla ilgili olarak Sanayi Bakanlığı adına sahada uygulamaları ve Geri Kazanım sistemlerini  kontrol edecek  olan TSE yetkilileri Oktay Akman eşliğinde  firmamızı ziyaret ettiler .  Yaklaşık 6 saate yakın süren ziyaret çok verimli geçti. Biz sistemimizi anlatırken onlardan da denetim kriterleri ve dikkat edilecek konularla ilgili çok faydalı bilgiler edindik. 

Öncelikle TSE yetkililerine DFS Wayne nin  buhar geri dönüşümüyle ilgili alt yapısından bahsettik ; Avrupa’da buhar geri dönüşümünün başlamasıyla birlikte Wayne konuyu detaylıca ele almış ve dispenserlarını buhar geri dönüşümü uygulanabilir olarak imalat etmeye başlamıştır. Ülkemize de 2007 ve sonrası ithal edilen bütün orijinal Wayne dispenserlar bu altyapıya sahip haldeler. Yönetmeliğin uygulamaya başlamasıyla 2007 sonrası bütün orjinal Wayne dispenserlara MID lerine uygun ve orjinal Buhar geri dönüşümü yapabileceğimizi belirttik. Bu aşamada TSE tarafından altı çizilen husus yapılacak buhar geri dönüşümünün dispenserların MID lerine uygunluğunun olmasıydı. 

Daha sonra demo alanımıza geçtik. Şu ana kadar bütün ziyaretçilerimizden duyduğumuz övgüyü TSE yetkililerinden de aldık. Çevre bakanlığının yönetmeliği, mevcut istasyonlarda çalışan dispenserlerin Buhar Geri kazanımlı hale getirilmesini ve yeni ruhsat alacak istasyonların ise Buhar Geri Kazanımlı olmasını ön görmektedir. Her iki uygulamanın saha denetiminin TSE tarafından yapılması planlanmaktadır.  TSE yetkilileri de Buhar Geri Kazanım sistemi Gasgrup tarafından monte edilmiş bir dispenserin üzerinde çalışır vaziyette ve yanında Buhar Geri Dönüşümlü olarak fabrikada imalat edilmiş benzer bir dispenseri gördüler. Bu  TSE çalışanlarına Buhar Geri Kazanımın çalışma prensiplerinden, sahada imalatın nasıl yapılacağına, fonksiyonların nasıl işlediğini ve akla takılan bütün soruların anında cevaplanabilmesini ve fiziki olarak gösterilmesini sağlamaktadır. 

Baştan sona bütün işleyişin demo üzerinde gösterilmesi, hata kodlarının ve hata sayımının başlatılıp sonlandırılmasının ardından karşılıklı iyi dileklerin belirtilmesinden sonra TSE yetkilileri ayrıldılar. 

Buradan Gasgrup ailesi olarak kendilerine tekrar teşekkür ederiz. Ayrıca ziyaretimize gelemeyen sektörün bütün paydaşlarını firmamızda demo Buhar Geri Kazanım  sistemimizi incelemeye bekliyoruz.

Bu haber 2024 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Turpak ve Kıvanç Tekstil arasında güçlü işbirliği…... 20.10.2021
Castrol, Çin’den sonra en fazla büyümeyi Türkiye’de gerçekleştirdi... 20.10.2021
TIRTAŞ Uluslararası Nakliyat ASİS Teknolojileri İle Yollara Devam Ediyor... 20.10.2021
Petrol Ofisi ‘Yol Arkadaşım’ projesi ile Baykuş Ödülleri ‘Vizyoner Baykuş’ kategorisinde ödüle layık görüldü…... 20.10.2021
Kadoil 2021’i Tüm Bölge Ekibi ile Değerlendirdi ... 20.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.