Haber Ekonomi


Haberler > Lojistik Başlıkları

DP World ve iştiraki P&O Ferrymasters olarak yangınla mücadele için ihtiyaç malzemelerinin lojistiğini sağlıyoruz

Güncelleme :18.08.2021

 DP World ve iştiraki P&O Ferrymasters, Milas ve Antalya'da çıkan yangınların yol açtığı tahribattan sonra, afet bölgelerine, yanmaz eldiven, kuru gıda, giysi, küçük ev aletleri, mutfak gereçleri, hayvan yemi gibi kritik malzemelerin ilk sevkiyatını gerçekleştirdi.

 Küresel bir lojistik firması olan DP World, yerel yönetimlerin, çalıştığı tedarikçi firmalarının, bölge halkının ve çeşitli diğer firmaların desteğiyle birlikte Türkiye’nin güneybatısındaki yangınların yıkıcı etkisini azaltmak için bölgeye ihtiyaç malzemesi taşıyor.  Gönüllü çalışanları ile malzemeleri taşıyan DP World ve iştiraki P&O Ferrymasters, Milas ve Antalya'da çıkan yangınların yol açtığı tahribattan sonra, afet bölgelerine, yanmaz eldiven, kuru gıda, giysi, küçük ev aletleri, mutfak gereçleri, hayvan yemi gibi kritik malzemelerin ilk sevkiyatını gerçekleştirdi.

 DP World ve iştiraki P&O Ferrymasters,  Milas Belediyesi, Antalya Belediyesi Bağış Merkezi için gerekli olan bir dizi özel malzemenin bağış kampanyasına öncülük ediyor. Ayrıca DP World ve P&O Ferrymasters tedarikçilerinin bağışları yanı sıra çalışanlarının, bölge halkının ve diğer destek veren firmaların bağışlarını Milas Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi bağış merkezlerine teslim etmek üzere gönüllü oldu. Türkiye’nin kuzey batısında Yarımca'da konteyner limanı işleten DP World, ülkeye ve topluma olan bağlılığının bir göstergesi olarak, P&O Ferrymasters'ın lojistik ağı da dahil olmak üzere uçtan uca lojistikte uzmanlığını sunma konusunda elinden gelen gayreti gösteriyor.

 Firmanın Yarımca’da bulunan çalışanları, malzemeleri toplamak ve teslimata yardımcı olmak için kendi zamanlarını gönüllü olarak verirken, bazıları da sahada toplanan ürünlerin teslimatı için güneye gidiyor ve bağışları bölgeye taşıyor.

 DP World Yarımca CEO'su Kris Adams, “Ülke şu anda kendini son zamanların en şiddetli yangınlardan bazılarıyla mücadele ederken buldu. Yangınlar ilk patlak verdiğinde, DP World, bu kahraman çalışanlara ve gönüllülere gerekli ekipman ve bağışların sağlanması için üzerine düşeni yapmaya ve ulaşım hizmetlerini sunma konusunda kararlılık gösterdi. Bugün de yangınlardan etkilenen bölge halkına desteğimize devam ediyoruz. Bu yangınların etkisi ülke geneline yayıldı ve derinden hissedildi. Devlet kuruluşlarının ve daha geniş anlamda iş dünyasının da desteğiyle, bu etkinin en aza indirilebileceğini ve etkilenen tüm bölgelerde hayatın mümkün olan en kısa sürede normale yakın bir hale geleceğini umuyoruz” dedi.

 Güney Avrupa'daki sıcak hava dalgası nedeniyle 28 Temmuz'dan bu yana Türkiye'de yangınlar sürüyor. Yunanistan, İspanya ve İtalya da şiddetli yangınlarla mücadele ediliyor. Sahil şehirlerinin etkilenmesi ve turistlerin güvenli bir yere tahliye edilmesi gerektiğinden, bu felaket Türkiye'nin son on yılda yaşadığı en kötü yangın felaketi.   

 P&O Ferrymasters Yöneticisi Thorsten Runge yorumunda “İnsanlar bizim en önemli varlığımızdır ve P&O Ferrymasters ailesinin Türkiye'nin yangından etkilenen bölgelerindekilere yardımcı olmak için bir araya geldiğini görmekten çok mutluyum. Ana şirketimiz DP World'ün devam eden desteğiyle, P&O Ferrymasters olarak ülkenin bu zor günlerinde üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir zorluk yok” dedi.

Bu haber 1508 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Petrol Ofisi ‘Yol Arkadaşım’ projesi ile Baykuş Ödülleri ‘Vizyoner Baykuş’ kategorisinde ödüle layık görüldü…... 20.10.2021
Enerjisa Enerji, 800 milyon liralık tahvil ihracın Ak Yatırım aracılığıyla başarı ile gerçekleştirdi... 19.10.2021
DFDS Akdeniz İş Birimi, Mersin-Trieste hattındaki 3. gemisini hizmete sunarken, lojistik sektörünün ve iş dünyasının liderleriyle buluştu ... 19.10.2021
Aydem Perakende ve Gediz Perakende Tasarruf Sağlayan Enerji İzleme Ürünlerini Tanıttı! ... 19.10.2021
Avrupa, enerji krizinden çıkışı "nükleer"de arıyor... 18.10.2021
Turpak Seç Konusundaki Duyarlılığını 4 Ekim Vontier Emniyet Günüyle Bir Kez Daha Gösterdi... 18.10.2021
Otomotivde talep artışı çip sorununa takıldı... 18.10.2021
30.Ege Rallisi'ni Çukurova-Bostancı Ekibi Kazandı... 18.10.2021
Koç Topluluğu Geleneksel ‘Anadolu Buluşmaları’nın 29’uncusunu düzenledi... 18.10.2021
Motorin fiyatı 23 kuruş arttı ... 18.10.2021
Gazprom, 1 Ocak-15 Ekim döneminde 152,2 milyar metreküp doğal gaz ihraç etti... 18.10.2021
Doğal gaz, enerji ve LPG sektörleri yeşil dönüşümü konuştu... 18.10.2021
TPAO 6 ayrı paftada petrol arama ruhsatı almak için başvuru yaptı... 18.10.2021
Çoruh EDAŞ uyarıyor: “Elektrik Hattına Müdahale Etmeyin”... 18.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.