Haber Ekonomi


Haberler > Ticari Araçlar Başlıkları

ARÜSDER Bölge Gezilerine Devam Ediyor

Güncelleme :06.09.2021

 Yeni yönetimi ile çalışmalarına hız veren ARÜSDER’in Konya’dan sonraki durağı İzmir oldu.Star Yağcılar-YDÇ Grup ev sahipliğinde gerçekleştirilen ziyarete geniş katılım ve yüksek bir sinerji damgasını vurdu. 

ARÜSDER’in imalatçı-tedarikçi birlikteliğini güçlendirmek amacıyla başlattığı gezilerden ikinci İzmir’e gerçekleştirildi. Satar Yağcılar -YDÇ Metal- Yağcılar Grup’a bağlı iki fabrikanın ziyaret edildiği geziye İzmir’li firmaların dışında il dışından üyelerin de katılımı ARÜSDER’in yükselen trendinin bir göstergesi oldu.

Çok sıcak bir kahvaltı ile başlayan toplantı, firmaların tanıtımı ve yeni yönetimin programını açıklaması ile devam etti. Satar Yağcılar-YDÇ Metal-Yağcılar Grup hakkında tanıtımın ardından, grubun  iki ayrı fabrikası gezilerek detaylı bilgi alınmıştır. Hem imalatçı hem de tedarikçi olmak sıfatıyla grup ile dernek üyeleri arasındaki iş birliğinin daha fazla nasıl geliştirilebileceğine yönelik değerlendirmeler yapılmıştır.

Ziyarete ev sahipliği yapan grubun yönetim kurulu üyesi Veli Yağcı; ARÜSDER’in sektördeki önemine dikkat çekerek, ARÜSDER’i ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirmiştir.Yağcılar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yağcı grubun tarihçesini aktarmıştır. Uzun yıllara dayanan ve azmin, çalışmanın bir ifadesi olan grubun bugünlere gelirken dürüstlük, samimiyet ilkelerinden asla vazgeçmediklerinin altını çizmiştir. 

Yağcılar Grup Yönetim Kurulu üyesi Hüseyin Yağcı kendi ifadesi ile “demir aşkını” yaptığı işi sevmenin ve müşteri ilişkilerinin önemine vurgu yapmıştır. Yeni döneme ilişkin yatırım planlarını anlatarak, hız kesmeden yollarına devam edeceklerini ifade etmiştir.

ARÜSDER Yönetim Kurulu Başkanı Musa Ertunç ise proje hakkında şunları söylemiştir;

ARÜSDER sektörün tek temsilcisi olmak sıfatıyla ve 22 yıllık mazisiyle çok daha önemli işlere imza atacaktır. Pandemi sonrası değişen dünya ticareti şartlarına uyum sağlamak bizim temel görevimiz. Şuan 2023 yılı ihracat hedeflerine odaklanmış durumdayız. Üyelerimizle birlikte top yekun bir kalkınma hamlesi yapmayı planlıyoruz. Bunu yaparken zincirin en önemli halkalarından bir olarak gördüğümüz tedarikçilerimizle birlikte hareket etmenin çok önemli olduğuna inanıyoruz. Dış pazarlarda rekabet edebilmek için daha güçlü daha birlikte ve daha istekli olmalıyız.  Bizim rakibimiz birbirimiz değil yurt dışında bizim kadar güçlü olmayan uluslararası firmalar. Kalite olarak, bilgi birikimi olarak bizim eksiğimiz yok fazlamız var. Devletimizin ciddi desteklerini hissediyoruz ancak daha büyük hedefler için biraz daha fazlasına ihtiyacımız var.  Daha organize çalışarak, yüksek teknolojiye bir an evvel adapte olarak ve devletimizin desteğini her zaman yanımıza alarak çok daha güzel işler yapacağımıza inancımız tamdır. Göreceksiniz, elbirliği ile bu zor günleri de başarı ile atlatacak ve hak ettiğimiz yerlere geleceğiz. Büyüme rakamlarında sanayinin olumlu katkısı her geçen gün daha fazla görülmektedir. Bu artış sürecek ve ülkemiz ekonomisine katma değerimiz çok daha yüksek rakamlara ulaşacaktır. Yeter ki; isteyelim, bir olalım, birlik olalım.

Programın nihayetinde birlikte yenilen akşam yemeği bu duygu ve düşüncelerin ne kadar yerinde olduğunun adeta bir göstergesi olmuştur. 

Bu haber 966 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
DFDS Akdeniz İş Birimi, Mersin-Trieste hattındaki 3. gemisini hizmete sunarken, lojistik sektörünün ve iş dünyasının liderleriyle buluştu ... 19.10.2021
Aydem Perakende ve Gediz Perakende Tasarruf Sağlayan Enerji İzleme Ürünlerini Tanıttı! ... 19.10.2021
Enerjisa Enerji, 800 milyon liralık tahvil ihracın Ak Yatırım aracılığıyla başarı ile gerçekleştirdi... 19.10.2021
Koç Topluluğu Geleneksel ‘Anadolu Buluşmaları’nın 29’uncusunu düzenledi... 18.10.2021
Turpak Seç Konusundaki Duyarlılığını 4 Ekim Vontier Emniyet Günüyle Bir Kez Daha Gösterdi... 18.10.2021
Otomotivde talep artışı çip sorununa takıldı... 18.10.2021
Çoruh EDAŞ uyarıyor: “Elektrik Hattına Müdahale Etmeyin”... 18.10.2021
Avrupa, enerji krizinden çıkışı "nükleer"de arıyor... 18.10.2021
Motorin fiyatı 23 kuruş arttı ... 18.10.2021
Gazprom, 1 Ocak-15 Ekim döneminde 152,2 milyar metreküp doğal gaz ihraç etti... 18.10.2021
Doğal gaz, enerji ve LPG sektörleri yeşil dönüşümü konuştu... 18.10.2021
TPAO 6 ayrı paftada petrol arama ruhsatı almak için başvuru yaptı... 18.10.2021
30.Ege Rallisi'ni Çukurova-Bostancı Ekibi Kazandı... 18.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.