Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Güzel Enerji’den Maksimum İş Güvenliği İçin Yeni LPG Tanker Filosu

Güncelleme :06.09.2021

 OYAK Grubu Enerji Şirketleri bünyesinde faaliyet gösteren Güzel Enerji Akaryakıt A.Ş., sektörel anlamda gücünü daha da artırmak adına LPG tanker filosu yenileme programını başlattı.

Güzel Enerji Akaryakıt A.Ş.’nin temel çalışma prensipleri arasında ilk sırada yer alan emniyet, OYAK Grubu Şirketleri bünyesinde hizmet verilmeye başlanmasının ardından çok daha büyük önem kazanan bir kavram olarak varlığını sürdürüyor. 45 adetlik filodaki 12 tankerin yenilendiği, 15 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirilen LPG tanker filosu yenileme programındaki tankerler, her türlü emniyet unsuru düşünülerek projelendirilip imal edilmiş son teknolojiye sahip araçlardan oluşuyor. 

Tamamı araç içi ve dışı kameralarla donatılan tankerler ile sürücülerin emniyetli sürüş performansı değerlendirilirken, kaza ihtimali hallerinde kök sebep analizleri yapılıyor. Habersiz takipler ile istasyonlardaki boşaltım faaliyetlerinin uygunluğu denetleniyor; tankerler, periyodik olarak çok detaylı bir teknik ve ADR kuralları kontrol süzgecinden geçiyor. En büyük önceliği iş güvenliği olan Güzel Enerji Akaryakıt A.Ş.’nin bu uygulamalar ile ana hedefi uzun vadede “Sıfır kaza” ile ilerlemek. 

Güzel Enerji Akaryakıt A.Ş. Genel Müdürü Tolga Işıltan, konuyla ilgili görüşlerini şöyle ifade etti: “Güzel Enerji Akaryakıt A.Ş. olarak tanker filomuzun yenilenmesi, en çok önceliklendirdiğimiz emniyet kültürümüzün önemli bir ayağını temsil ediyor. Bu yatırım dahilinde yeni ve en emniyetli tankerleri filomuza dahil etmekle kalmıyor, emniyet kültürümüzün diğer unsurları için de sıkı bir çalışma sergiliyoruz. Tankerlerimizin tamamındaki araç içi ve dışı kameralar ile sürücülerimizin emniyetli sürüş performansını değerlendiriyor, kaza ihtimali hallerinde kök sebep analizleri ile ‘Daha iyi nasıl yapabiliriz?’ sorusunun cevabını araştırıyoruz. Bu noktada iş ortaklarımızın da aynı gayreti sergilemesini bekliyor hatta onlardan da bu yönde çalışmalarını talep ediyoruz. Özellikle en büyük iş ortağımız OMSAN ile emniyetli iş yapma ve değer katma amacıyla yoğun iş birliği içerisindeyiz. Ana hedeflerimizden biri, tankerlerimizin ‘Sıfır kaza’ ile trafiğe dahil olmasıdır. Emniyet ve iyileştirme çalışmaları anlamında her geçen gün yenilikçi atılımlar yapmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Türkiye’de akaryakıt sektörünü Eurodiesel, mobil ödeme, ozonla hijyen gibi birçok ilkle ve yenilikçi teknolojiyle tanıştıran TOTAL İstasyonları, geniş dağıtım ağı ile müşterilerine kaliteli hizmet ve yüksek performanslı ürünler sunuyor. 

 

Bu haber 1029 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Petrol Ofisi ‘Yol Arkadaşım’ projesi ile Baykuş Ödülleri ‘Vizyoner Baykuş’ kategorisinde ödüle layık görüldü…... 20.10.2021
Enerjisa Enerji, 800 milyon liralık tahvil ihracın Ak Yatırım aracılığıyla başarı ile gerçekleştirdi... 19.10.2021
DFDS Akdeniz İş Birimi, Mersin-Trieste hattındaki 3. gemisini hizmete sunarken, lojistik sektörünün ve iş dünyasının liderleriyle buluştu ... 19.10.2021
Aydem Perakende ve Gediz Perakende Tasarruf Sağlayan Enerji İzleme Ürünlerini Tanıttı! ... 19.10.2021
Avrupa, enerji krizinden çıkışı "nükleer"de arıyor... 18.10.2021
Turpak Seç Konusundaki Duyarlılığını 4 Ekim Vontier Emniyet Günüyle Bir Kez Daha Gösterdi... 18.10.2021
Otomotivde talep artışı çip sorununa takıldı... 18.10.2021
30.Ege Rallisi'ni Çukurova-Bostancı Ekibi Kazandı... 18.10.2021
Koç Topluluğu Geleneksel ‘Anadolu Buluşmaları’nın 29’uncusunu düzenledi... 18.10.2021
Motorin fiyatı 23 kuruş arttı ... 18.10.2021
Gazprom, 1 Ocak-15 Ekim döneminde 152,2 milyar metreküp doğal gaz ihraç etti... 18.10.2021
Doğal gaz, enerji ve LPG sektörleri yeşil dönüşümü konuştu... 18.10.2021
TPAO 6 ayrı paftada petrol arama ruhsatı almak için başvuru yaptı... 18.10.2021
Çoruh EDAŞ uyarıyor: “Elektrik Hattına Müdahale Etmeyin”... 18.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.