Haber Ekonomi


Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Somali Enerji Bakanı Hassan Abdi, EPDK’yı Ziyaret Etti

Güncelleme :07.09.2021

 EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz ile bir araya gelen Abdi, Somali’nin düzenleyici kurum kurma çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Ziyaret kapsamında EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz ile bir araya gelen Abdi, Somali’nin düzenleyici kurum kurma çalışmaları hakkında bilgi verdi. Abdi, Türkiye’nin bu alanda 20 yıldır edindiği tecrübelerden yararlanmanın kendileri açısında çok önemli olduğunu vurguladı.

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kardeş ülke Somali’nin düzenleyici kurum kurma çalışmalarına her türlü desteği vermeye hazır olduklarını bu kapsamda gerek çevrimiçi toplantılar gerekse Somalili uzmanların EPDK’da eğitim alması gibi ortak çalışmalar yapılabileceğini ifade etti.

Ziyaret kapsamında ayrıca EPDK Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı Dış İlişkiler Grup Başkanı Mehmet Kürkçü; düzenleyici kurumların temel ilkeleri, EPDK’nın kurumsal yapısı ve Türkiye enerji piyasaları hakkında bir sunum yaptı.

Bu haber 882 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Turpak ve Kıvanç Tekstil arasında güçlü işbirliği…... 20.10.2021
Castrol, Çin’den sonra en fazla büyümeyi Türkiye’de gerçekleştirdi... 20.10.2021
TIRTAŞ Uluslararası Nakliyat ASİS Teknolojileri İle Yollara Devam Ediyor... 20.10.2021
Petrol Ofisi ‘Yol Arkadaşım’ projesi ile Baykuş Ödülleri ‘Vizyoner Baykuş’ kategorisinde ödüle layık görüldü…... 20.10.2021
Kadoil 2021’i Tüm Bölge Ekibi ile Değerlendirdi ... 20.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.