Haber Ekonomi


Haberler > Elektrik Başlıkları

Arena Enerji EIF Dünya Enerji ve Kongresi Fuarına Katılıyor

Güncelleme :12.10.2021

 Arena Enerji, 13-15 Ekim tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşecek olan EIF 14. Dünya Enerji Kongresi ve Fuarı’na katılıyor.

10 bini aşkın iş ortağı ve yaygın dağıtım ağı ile Türkiye’nin lider teknoloji sağlayıcısı Arena’nın finansal, operasyonel ve lojistik tecrübesini enerji sektörüne taşıyarak kurduğu Arena Enerji, 13-15 Ekim tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşecek olan EIF 14. Dünya Enerji Kongresi ve Fuarı’na katılıyor. 

 Arena Enerji, sektörün öncü markaları olan Huawei, Setsolar ve Nexans’ı bir araya getirerek güneş enerjisi santrali kurmayı hedefleyen projeler için tek noktadan uçtan uca hizmet veriyor. Güçlü dağıtım ağı, kaliteli ürünleri ve proje danışmanlığı ile Arena Enerji, Antalya’da düzenlenecek olan fuardaki standıyla sektörün ilgililerini ağırlamayı bekliyor. 

 Arena Genel Müdürü Serkan Çelik: ‘’EIF, sunduğumuz çözümleri anlatabilmek için çok önemli bir fırsat’’

Yenilenebilir enerji teknolojileri sektöründe organize ve kurumsal bir dağıtıcılığın önemine değinen Arena Genel Müdürü Serkan Çelik, EIF 14. Enerji Kongresi’nin 3’üncü günü “Enerji Performans Sözleşmeleri Çatı Üssü Geslerde ve Verimlilikte Yeni iş Modelleri, PPA Modeli” oturumunda özel olarak Çatı Üstü GES ve genel olarak EPS projelerinin finansman modelleri üzerine konuşma yapacak.

Çelik, ayrıca Arena’nın 30 yıllık dağıtım tecrübesi, güvenilir altyapısı ve finansal gücü ile kurulan Arena Enerji’nin EIF Kongresi’ne katılımı ile ilgili şu sözleri söyledi.

‘’Yenilenebilir enerji teknolojileri sektörünü incelediğimizde organize ve kurumsal bir dağıtıcılık yapısının yerleşmediğini gördük. Bu durum bu alanda büyümek isteyen mühendislik şirketlerinin ve yatırımcıların pek çok noktada zorlukla karşılaşmasına yol açıyor. Arena olarak 30 yılı aşkın bir teknoloji dağıtım tecrübemiz var. Yenilenebilir enerji teknolojileri sektöründe uçtan uca dağıtıcılık kavramını ortaya koyan ilk şirket olarak iş ortaklarımıza ve yatırımcılara ciddi katkı sağlayabileceğimize ve inanıyoruz. 

Özellikle bir projenin hayata geçirilmesi için ihtiyaç duyulan tüm ürünlerin tek bir noktada uçtan uca ve çeşitlilikle sağlanması, ihtiyaç duyulan finansal çözümlerin ortaya konması, talep edilen ürünlerin güvenilir bir şekilde planlanan zamanlara uygun olarak tedarik ve teslim edilmesi, bu ürünlerin kalitelerinin güvence altına alınması ve gerekli teknik desteğin sağlanması bizim en önemli katma değerlerimiz olarak ortaya çıkmaktadır.

Arena Enerji olarak ilk yılımızda solar inverter, solar panel ve solar kablolama alanlarında üreticiler ile anlaşmalarımızı hayata geçirmeye ve iş ortaklarımız olarak gördüğümüz mühendislik (EPC) firmaları ile kanal dağıtım yapımızı oluşturmaya ağırlık verdik. Bu konuda önemli bir yol aldığımızı düşünüyoruz. Önümüzdeki dönemlerde de gerek ürün, marka ve çeşitliliğimizi arttırmaya gerekse iş ortaklıklarından oluşan dağıtım ağımızı daha da genişletmeye ve ülkemizin her bir noktasına yayılmaya devam edeceğiz. EIF Enerji Kongresi de bu anlamda sektör paydaşları ile bir araya gelmek, onların ihtiyaçlarını anlamak ve bizim sunduğumuz çözümleri anlatabilmek için çok önemli bir fırsat.’’

Arena Enerji, B2-177-B standında.

Bu haber 452 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Danimarkalı rüzgar enerjisi şirketi, Türkiye'de büyümeye olumlu bakıyor... 22.10.2021
KKTC Benzinciler Birliği: K-PET ve AL-PET akaryakıt satışını durdurdu... 22.10.2021
Türkiye Petrolleri ve Koalay.com İş Birliği ile Artık Sigorta İşlemleri TP Mobil Üzerinden Yapılabiliyor... 22.10.2021
Zorlu Enerji, Karadağ’da Elektirikli Araç Şarj İstasyonu Ağı Kuruyor ... 22.10.2021
IVECO’dan Ankara’da Daily kamyonet ve kamyon teslimatı... 21.10.2021
Pegasus, 2050'ye kadar sıfır karbon emisyonu taahhüdünde bulundu... 21.10.2021
Dinçer Lojistik, Startup’ları Demo Day’de yarışmaya çağırıyor... 21.10.2021
Türkiye ve Nijerya enerji, hidrokarbon ve madencilik alanlarında 3 mutabakat imzaladı... 21.10.2021
Avrupa'nın gaz depolama seviyeleri Ocak-Eylül döneminde %20'nin üzerinde düşüyor... 21.10.2021
Wallbox Şarj Çözümleri Türk Otomotiv Sektörüyle Buluşmaya Devam Ediyor! ... 21.10.2021
PÜİS’te Yeni Görev Bölümü Yapıldı... 21.10.2021
Elektrikli araçların küresel pazar payının 2025 yılına kadar %29'a ulaşması bekleniyor... 21.10.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.