Haber Ekonomi


Haberler > Lojistik Başlıkları

Logitrans’a İlgi ve Katılım Artarak Sürüyor

Güncelleme :17.10.2021

Son olarak İtalya, Fransa, Litvanya, İran’dan gelen katılımcıların yanında DVS ve TIRSAN da logitrans Fuarı’ndaki yerini aldı. 

12 değişik ülkeden gelen 100 dolayındaki katılımcı logitrans Fuarı’nda sergileme yapacak. 

Sektörel ticaret fuarları tüm dünyada büyük ilgi ve ziyaretçi çekiyor. 

“Uluslararası logitrans Transport Lojistik Fuarı”, 10-12 Kasım günlerinde kapılarını açmaya hazırlanıyor. “Son olarak İtalya’dan Francesco Parisi S.p.A., Fransa’dan Modalis SAS, Litvanya’dan Logibaltika, Azerbaycan’dan Heritus Group, İran’dan Schnell Int. Trans. Company’nin yanı sıra Türkiye’den de DSV ve TIRSAN’ın güçlü bir şekilde katılmasıyla fuarımızın etki alanı daha da arttı,” diyen EKO MMI Fuarcılık İdari Direktörü İlker Altun, “tüm dünyada fuarlar açılmaya başladı. Özellikle sektörel ticaret fuarlarına büyük bir ilgi olduğu gözlerden kaçmıyor,” diyerek şöyle devam etti: 

“Bir yıl ara verdikten sonra başlayan fuarların ticaretin gelişimi ve gerçekleşmesindeki önemini bilenler adeta fuarlara koştular. Son günlerde art arda açılan fuarlara hem katılımcı hem de ziyaretçi ilgisinin yoğun olduğu gözleniyor. Bazı ülkelerin uyguladığı seyahat kısıtlamaları ve bir kısım ülkelerde aşılamanın yeterli düzeye gelmemesi de fuarların önünü kesmedi.” 

Türkiye’nin ulusal lojistik altyapı yatırımları kadar özel sektör şirketlerinin gelişmişlik düzeyinin ve hizmet çeşitliliği ve kalitesinin tüm dünyanın ilgisini çektiğini belirten İlker Altun, sözlerini şöyle sürdürdü: 

“Türkiye son 15 yılda en büyük kamusal yatırımı lojistik alt yapısına yaptı. Ancak özel sektör de boş durmadı. Filo, depo garaj vb tesis yatırımları kadar insan kaynaklarına, özellikle de pandemi döneminde dijital altyapısına yatırım yaptı. Bu dönemde okullar açıldı, iletişim olanaklarındaki gelişmeye paralel olarak sektörel bilgi paylaşımı, görgü ve deneyim oldukça iyi düzeylere çıktı. Dünya lojistik ağlarına dahil olanlar, kendi ağlarını kuranlar kadar yerel ve niş alanlarda hizmet veren lojistikçiler de büyük bir gelişim içinde. İşte Uluslararası logitrans Transport Lojistik Fuarı, Türkiye’nin bu sıçramayı yapan şirketlerinin dünya pazarına sunulduğu bir ortam yaratıyor. 10-12 Kasım 2021, yani yılın 45. Haftası, Türkiye’nin lojistik haftası olarak kutlanacaktır. Bu kutlamanın dışında kalmamak gerekiyor.”

Bu haber 1029 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
ATESAN Tora Denizli Bölge Servisini Tanıyalım... 30.11.2021
Enerjisa Enerji EBRD ile 110 milyon dolar karşılığı Türk Lirası Kredi Anlaşması imzaladı... 30.11.2021
Kalyon Karapınar Güneş Enerjisi Santrali için finansman anlaşması imzalandı... 30.11.2021
IVECO T WAY Alman tasarım ödülünü kazandı... 30.11.2021
I-Save özellikli yeni Volvo FH, %10'a varan yakıt tasarrufuyla daha verimli... 30.11.2021
MAN OptiView, ‘2022 European Transport Award for Sustainability’ ödülünü kazandı... 30.11.2021
TANAP'tan, doğal gaz boru hattı geçen yerlere sosyal proje desteği... 30.11.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.