Haber Ekonomi


Haberler > LPG Başlıkları

Enerya Enerji, Denizli'de 300 bininci abonesine elektrikli bisiklet hediye etti

Güncelleme :17.10.2021

 Hizmet verdiği kentlerde doğal gazın konforunu ve ekonomik faydalarını yaygınlaştırmak için çalışmalarına devam eden Enerya, Denizli’de 300 bininci aboneye ulaştı. Enerya Enerji tarafından 300 bininci aboneye elektrikli bisiklet hediye edildi.

2003 yılından bugüne doğal gaz dağıtımında kesintisiz hizmet sağlamaya devam eden Enerya Enerji’nin Denizli’de düzenlediği basın toplantısında söz alan Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı, “Denizli’de, 2.549 km’ye ulaşan doğal gaz hattı ile bugün itibarıyla toplam 118 mahalleye ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Ahlatcı Holding bünyesinde faaliyet gösteren, Türkiye’nin en yaygın 2’inci özel doğal gaz dağıtım şirketi olan Enerya Enerji, Denizli’de 300 bininci aboneye ulaştı. Enerya Enerji’nin, yeni yatırım ve projelerine ait detaylarının paylaşıldığı basın toplantısında konuşan Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı, enerji kaynakları ve üretim kabiliyetiyle kendine yeten bir ülke olmanın oldukça önemli olduğunun altını çizerken, doğal gaz kullanımının yaygınlaştırılmasını milli bir görev olarak gördüklerini, yatırımlarına bu paralelde devam edeceklerini açıkladı.

 Enerya, şebeke yatırımlarıyla abone sayısını artırmaya devam ediyor

Denizlililer, doğal gazın tüm mekanı eşit ısıtmasının, ekonomik ve konforlu oluşunun keyfini çıkarmaya devam ediyor.  Enerya, 2006 yılında, 17 mahalle ve 7 bin abone ile başlayan doğal gaz yolculuğunda, 2021 yılında 118 mahallede 300 bin aboneye ulaşmış durumda. Enerya, Denizli’de 2.549 km doğal gaz hattı ile son üç yılda şebekesini de yüzde 17 büyüttü.

Enerya'nın 300 bininci abonesine hediyesini takdim etmek için düzenlenen tören ve basın toplantısına; Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Osman Zolan, Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı, Ahlatcı Holding Genel Müdürü  Kasım Kahraman, Enerya Bölge Direktörü Mehmet Akif Tulukcu, Enerya Denizli İl Müdürü Zekeriya Kurşunluoğlu, Enerya Enerji ve Denizli Büyükşehir Belediyesi temsilcileri ile basın mensupları katıldı.

Doğal gaz kullanımının yaygınlaştırılması milli bir görev

Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı, Denizli’de, 2.549 km’ye ulaşan doğal gaz hattı ile bugün itibarıyla toplam 118 mahalleye ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını vurguladı. Ahlatcı sözlerine şöyle devam etti;  "Enerya olarak, yıllık 4 milyar metreküp gaz hacmimiz ve 15 bin kilometreye varan şebekemizle Türkiye’de doğal gazı yaygınlaştırma çalışmalarının en önemli aktörlerinden biriyiz. Son üç yılda şebekemizi yüzde 36 büyüttük. 2020 yılında pandemiye rağmen çalışmalarımızı kesintisiz sürdürmeye gayret ettik. Pamukkale, Merkezefendi Acıpayam, Honaz, Sarayköy, Serinhisar, Tavas ve son olarak Çivril ilçelerinde yeni yatırımlarımızla Denizli halkını doğal gaz konforuyla buluşturmaya devam ettik. Bugün itibarıyla Denizli’de 2.549 km doğalgaz hattımız mevcut. 118 mahallede yaklaşık 366 bin hanenin önüne doğal gaz hattı götürdük. Tüm bu çalışmalarımız doğrultusunda Denizli’de doğal gaz konforunu tercih edenlerin sayısının artmasından ve 300 bininci aboneye ulaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”

 Doğal gaz kullanımının yaygınlaştırılmasının milli bir görev olduğunun altını çizen Ahlatcı, “Ülkemizin coğrafi konumu milletimiz için büyük bir avantaj ve bu avantajın iyi kullanılması her şeyden önce milli bir görev. Enerji kaynakları ve üretim kabiliyetiyle kendine yeten bir ülke olmak oldukça önemli. Bizler de ülkemizde doğal gazın kullanımının yaygınlaştırılmasını milli bir görev olarak görüyor, yatırımlarımıza bu paralelde devam ediyoruz. Denizli’de sadece şebeke yatırımları yapmıyoruz. Denizlililere doğal gazı tanıtmak, fayda ve avantajlarını anlatmak için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz.” dedi.

Doğal gaz en güvenli ve tasarruflu yakıt

Hava kirliliğine sebep olan etkenlerin başında sanayi tesisleri ve evsel ısınma amaçlı kömür kullanımının geldiğini belirten Ahmet Ahlatcı, “Doğal gaz en sağlıklı ısınma sistemi olarak karşımıza çıkarken, temiz enerji sayesinde hava, ortam ve çevre kirliliğine yol açmıyor. Doğal gaz tüm dünyada en güvenli yakıt olarak kabul edilirken, alternatif ısınma yöntemlerine göre de tasarruf sağlıyor. Doğal gaz kullanımı ile alternatif ısınma yöntemlerine kıyasla ev ekonomisine yılda ortalama 2.000 TL katkı sağlamak mümkün. Önümüzdeki dönemde yaptığımız yatırımlarla yılsonuna kadar Denizli’de 11.539 hanenin daha önüne doğal gaz hattı götürmüş olmayı hedefliyoruz.” şeklinde sözlerini sürdürdü.

Enerya'nın Denizli’deki 300 bininci abonesi Samet Yaşar Özsarı, hediye olarak elektrikli bisikletin de sahibi oldu. Samet Yaşar Özsarı’ya hediyesini Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı ve Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Osman Zolan takdim ettiler.

 

 

Bu haber 977 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
“Türkiye’nin En İtibarlı İş Ortakları” açıklandı... 03.12.2021
Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’den kamyon modellerinde Aralık ayına özel fırsatlar... 03.12.2021
Çevreci, yenilikçi, genç ve dinamik Milangaz, yenilenen kimliği ile tüketicilerinin karşısında... 03.12.2021
Koç Tora Uşak Bölge Servisini Tanıyalım... 03.12.2021
Rüzgar Enerjisi Başkenti İzmir’de Büyük Buluşma ... 03.12.2021
Karbonsuz ekonomi için ilk adım enerji verimliliğinden geçiyor... 03.12.2021
Türkiye'nin yenilenebilir enerji kapasitesi 2026 sonuna kadar yüzde 53 artacak... 03.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.