Haber Ekonomi
06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44

Haberler > Madeni Yağ Başlıkları

Game of Thrones’un “Dağ”ı Titanyum Gücündeki “Castrol EDGE SUPERCAR”ı Tanıttı!

Güncelleme :13.10.2016

Dünyanın lider madeni yağ üreticilerinden Castrol, Titanium FST teknolojisiyle geliştirilmiş, şimdiye kadar ürettiği en güçlü motor yağı olan “Castrol EDGE” serisinin “SUPERCAR” ürününü İstanbul’da düzenlenen görkemli lansman ile tanıttı. Dünyanın en güçlü adamlarından biri olarak da bilinen, Game of Thrones’un ‘en cüsseli’ karakteri The Mountain’i (Dağ) canlandıran 2.06 metrelik ve 190 kg’lik Thor Björnnson’un da katıldığı özel tanıtım toplantısı renkli görüntülere sahne oldu.

Dünyanın lider ve öncü madeni yağ üreticilerinden Castrol, Titanium FST teknolojisi ile geliştirilmiş, şimdiye kadar ürettiği en güçlü motor yağı olan Castrol EDGE serisinin “SUPERCAR” ürününü Türkiye’de görücüye çıkardı. İstanbul’da düzenlenen tanıtım toplantısı, Game of Thrones’un The Mountain (Dağ) lakaplı karakteri Thor Björnnson ile yüksek performanslı otomobillerde kullanılmak üzere dünyanın önde gelen süper otomobil üreticileri tarafından onaylı Castrol EDGE SUPERCAR’ı bir araya getirerek tam bir güç gösterisine sahne oldu.
 

Castrol’ün ürün teknolojisinde geldiği noktanın 117 yıllık rekorlarla pekişmiş bir tarihçeye dayandığını belirten Castrol Türkiye, Ukrayna ve Orta Asya Direktörü Kamuran Yazganoğlu, “Castrol’ün şimdiye kadar ürettiği en güçlü motor yağı Castrol EDGE serisinin  süper otomobillerde test edilmiş “SUPERCAR” ürününün tanıtımı için Thor Björnnson’dan daha güçlü bir partner düşünemezdik. Bu iki güç sembolü arasında sınırları zorlamak, maksimum performans ve titanyum gücü gibi gerçekten dikkat çekici kesişmeler var. Thor’un ulaştığı insanüstü gücünün arkasında kendisinin de hep bahsettiği gibi durmadan en iyisi olmak için çalışmak yer alıyor. Castrol olarak bizim de bugün sahip olduğumuz Titanyum gücünün arkasında başarılarla dolu 117 yıllık bir Castrol mirası yükseliyor” dedi.

İnsanlığın Atlantik’i aşarken de, uzayın derinliklerinde Mars’a inerken de Castrol’e güvendiğini belirten Yazganoğlu, Castrol’ün yüksek sıcaklıklara da, uzayın eksi -270°C soğuğuna da dirençli madeni yağ ürettiğine ayrıca dikkat çekti. Güç ve performansın Castrol’un DNA’sında sürekli var olduğuna vurgulayan Yazganoğlu, “Castrol 1906’dan bu yana motor sporlarında dev markalarla, dünyanın en iyi takımlarıyla en zorlu şartlar altında motor yağını test etti, 21 kez dünya kara – hız rekorlarının kırılmasında rol aldı, şampiyonluklar elde etti. Kuşkusuz, sınırları zorlayan, rekorlarla beslenen bir yapımız var.  Bu yapı bizim itici gücümüz. Hep sınırları zorladık ve aştık. Ve Castrol ilk günden bu yana hep madeni yağ üreticisi oldu. Madeni yağ sektörü ve Castrol birlikte gelişti, büyüdü. Şimdi bu birikimlerimizin üzerine, olağanüstü miktarlarda beygir gücü üreten süper otomobillerde test edilip onaylanan Castrol EDGE SUPERCAR ürünümüzü pazara sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.
Castrol Türkiye, Ukrayna ve Orta Asya Direktörü Kamuran Yazganoğlu ile tanıtım esnasında sahne alan Thor Björnsson ise Türkiye’de olmaktan yana mutlu olduğunu belirterek, “Çocukluğumda,  gençlik yıllarında hep uzun ve atletik bir yapım vardı. Spor hayatıma basketbolla başladım. Hemen her delikanlı gibi motor sporlarına da ilgim vardı. Yarışlarda otomobillerin üzerinde Castrol’ü görerek büyüdüm. Hala da görüyorum. Ancak otomobil içine sığmak ve bir pilot olmak için pek şansım yoktu. Genlerim kariyerimi belirledi” dedi. 2.06 metre boyunda ve 190 kg ağırlığındaki Game of Thrones dizisinin ünlü karakteri basın toplantısı esnasında Türkçe olarak “maşallah bana” sözleri ve nazar değmemesi açısından kendi kulağını çekip 3 kere tahtaya vurmasıyla da katılımcılara keyifli anlar yaşattı.

 

Bu haber 6201 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
GE Jenbacher Gaz Motorları, Küresel Yağ Tedarikçisi olarak ExxonMobil´i Seçti... 25.09.2017
Pegasus´tan Ankara merkezli 2 yeni uçuş noktası... 25.09.2017
Çift cidar tank ve boru uygulamalarında cidar arası kaçak kontrol sistemleri... 25.09.2017
Shell Eco-marathon Türkiye´nin şampiyonları belli oldu!... 25.09.2017
Çin, Kuzey Kore'ye petrol ihracatını sınırlandırdı... 23.09.2017
INGAS 2017 Doğalgazın geleceğine köprü kuracak ... 23.09.2017
Aksa Doğalgaz, SCADA Projesiyle Sektöründe Dijital Dönüşüme Öncülük Ediyor... 23.09.2017
Temsa, Busworld Fuarı’na 2’si yeni 7 aracıyla katılıyor... 23.09.2017
Mercedes-Benz Türk, Maltepe’de düzenlenen Su Sporları Festivali’nde ikinciliği elde etti... 23.09.2017

 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.