Haber Ekonomi
06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44

Haberler > Madeni Yağ Başlıkları

Piaggio Group’un Tercihi Castrol oldu!

Güncelleme :24.05.2017

Dünyanın lider madeni yağ markalarından Castrol ve dünyanın en büyük motosiklet üreticilerinden Piaggio Group, global çapta yağ tedariği için önemli bir iş birliğine imza attı.
 

Yenilikçi ürünleri ve üstün teknolojisiyle dünyanın lider madeni yağ markalarından Castrol ile Avrupa'nın 1. ve dünyanın en büyük 4. motosiklet üreticisi Piaggio Group, global çapta yağ tedariği için güçlerini birleştirdi. İş birliği kapsamında Castrol, Piaggio Group’un motosiklet markaları Piaggio, Vespa, Aprilia, Moto Guzzi, Derbi ve Gilera için global çapta yağ tedariği gerçekleştirecek.


Anlaşma, Piaggio Group tarafından dünya çapında üretilen motosikletler ile İtalya’da üretilen ticari taşıtların ilk dolum motor yağının Castrol olmasının yanı sıra Castrol’ün endüstriyel, dişli ve şanzıman ürünlerinin tedariğini de kapsıyor. Piaggio Group tarafından onaylanan ve tavsiye edilen Castrol POWER1 5W-40 ile Castrol POWER1 10W-40 ürünleri, dünyanın önde gelen pazarlarında satış sonrası için temin edilebilecek. Ayrıca, Piaggio’nun Avrupa ve Asya Pasifik bölgelerindeki Motoplex mağazaları üzerinden de satışa sunulacak. Piaggio Group, motor verimliliği ve dayanıklılığı açısından sahada kapsamlı testlerden geçirdiği Castrol POWER1 yağının performans sonuçlarının ardından Castrol’ü tedarikçi olarak seçme kararı verdiğini açıkladı.


İş birliği hakkında değerlendirme yapan Castrol Türkiye, Ukrayna ve Orta Asya Direktörü Kamuran Yazganoğlu, şunları söyledi:
“Castrol olarak, ülkemizde ve dünyada araç üreticileri ile önemli işbirlikleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda, otomotiv ve motosiklet markalarıyla birlikte ürün geliştiriyor, motor sporlarında ürün deneme ve pazarlama aktivitelerinde birlikte yer alıyoruz. Bu doğrultuda, dünyanın lider motosiklet üreticilerinden Piaggio Group ile yapılan bu global çapta iş birliğini oldukça değerli görüyoruz. Castrol Türkiye olarak, Piaggio Group’un ürettiği motosikletler ve ticari araçlarda hem ilk dolumda hem de servislerde Castrol madeni yağları kullanılacak olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Bu önemli iş birliğinin ülkemizdeki ayağını başarıyla gerçekleştireceğimize son derece eminim”.


Piaggio Group Türkiye Distribütörü Trend Motosiklet Pazarlama A.Ş. Genel Müdürü Ümit Karaarslan
ise “Türkiye distribütörü olduğumuz Avrupa’nın 1. , Dünyanın en büyük 4. Motosiklet üreticisi olan Piaggio Group ile dünyanın önde gelen madeni yağ markalarından Castrol ile global çapta yapmış olduğumuz bu işbirliğinden büyük bir memnuniyet duyuyor ve bu işbirliğinin ülkemizde de büyük bir sinerji yaratacağını düşünüyorum. Sektördeki büyüme planlarımız doğrultusunda motosiklet dünyasında trend yaratmayı başarmış efsanevi Piaggio, Vespa, Aprilia ve Moto Guzzi modellerinin yeraldığı Piaggio Group Türkiye Distribütörlüğü bilindiği gibi Doğan Grubu iştiraki olan ve yeni kurulan TREND A.Ş. ile bünyemize katılmıştır. Başarıyla yürüttüğümüz operasyonumuzda özellikle müşteri memnuniyeti odaklı satış ve satış sonrası aktiviteler ile büyürken Castrol ile yapılan bu iş birliğinin gayet pozitif katkılar sağlayacağından dolayı da ayrıca memnuniyet duymaktayım.” diye konuştu.
 

İki markanın da geçmişi zaferlerle dolu


Birçok ortak özelliği bulunan Piaggio ve Castrol; yüz yılı aşkın tarihe sahip olup, kendi alanlarında birer lider olarak öne çıkıyorlar. Başarılarla dolu bir geçmişe sahip iki şirket arasından Piaggio Group’un markaları dünya çapındaki yarışlarda 104 kez şampiyon olurken, Castrol ise 21 kez dünya kara hız rekoruna tedarikçi ve ortak olarak adını yazdırmayı başardı.

Bu haber 4322 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Demirören Holding Enerji Grubu'na Üst Düzey Atama... 22.02.2018
2017´de Enerjisa Enerji´nin baz alınan net karı yüzde 30´dan fazla arttı... 22.02.2018
Haydar Çolakoğlu: "Spot LNG pazarı her geçen yıl büyüyor"... 22.02.2018
İDO dijital dönüşümle yenileniyor... 22.02.2018
Hafif Ticari Araçlar İçin Geliştirilen Mobil Delvac Ailesi Türkiye'de! ... 22.02.2018
Lastik pazarını dönüştürmeye hazırlanan Kordsa, 2017’yi büyüme trendiyle kapattı... 22.02.2018
Brisa’nın İnovasyon Hizmeti Probox, Kuzey Çevre Otoyolu'nda Araçlara 7/24 Hizmet Veriyor... 22.02.2018
PÜİS: “Çiftçilerimize mazot yardımını yürekten destekliyoruz”... 22.02.2018

 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.