Haber Ekonomi
06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44

Haberler > Madeni Yağ Başlıkları

Shell & Turcas’a madeni yağlar ihracatı ödülü

Güncelleme :02.06.2017

Shell & Turcas, İKMİB tarafından Madeni Yağlar İhracatı Yıldızı Seçildi

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) geçtiğimiz yıl en fazla ihracat gerçekleştiren üyelerini ödüllendirdi. 23 kategoride 115 ödülün sahiplerini bulduğu törende Shell & Turcas da Madeni Yağlar İhracatı kategorisinde ödül sahibi oldu

 

İKMİB, 2016 yılında ihracatta en büyük paya sahip firmaları açıkladı. Plastikten kozmetiğe, ilaçtan madeni yağa, medikalden boyaya kadar kimyanın farklı alt sektörlerindeki 7 bin ihracatçı firmayı temsil eden İKMİB, Madeni Yağ İhracatı kategorisinde Shell & Turcas’ı ödüllendirdi.  

Shell & Turcas CEO’su Felix Faber
, İKMİB’nin ödülüyle duydukları gururu dile getirerek, “Shell’in Akdeniz’deki tek gres ve en büyük madeni yağ üretim merkezi olan Derince’de gerçekleştirdiğimiz üretim ile ülkemizin ihracatına katkıda bulunmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Derince’deki faaliyetlerimizin, gerçekleştirdiğimiz yatırımlarımızın sonucunda ortaya çıkan yüksek performansın İKMİB tarafından ödüllendirilmesi bizleri hem mutlu ediyor hem de gururlandırıyor,” diye konuştu.  

Shell, 1963 yılından bu yana Kocaeli’nin Derince ilçesindeki tesisinde madeni yağ ve gres üretimi gerçekleştiriyor. Bu tesiste ürettiği ürünleri hem iç piyasadaki müşterilerine tedarik ediyor hem de tüm dünyada 57 ülkeye ihraç ediyor. Derince’deki madeni yağ ve gres üretim merkezinde geçtiğimiz yıl itibarıyla yaklaşık 100 bin ton madeni yağ ve gres üretildi. Bu üretimin 25 bin tonluk kısmı, büyük bölümü Akdeniz çanağında yer alan toplam 57 ülkeye ihraç edildi ve 100 milyon liranın üzerinde ihracat geliri elde edildi. 1963 yılında kurulan tesiste yaklaşık 180 kişi istihdam ediliyor. Shell & Turcas; başta otomotiv olmak üzere sanayi, inşaat, madencilik, nakliye ve genel imalat gibi kullanım alanlarında müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli madeni yağ ürünlerinin Türkiye’de üretimini, satışını ve pazarlamasını gerçekleştiriyor. Shell’in madeni yağ markaları portföyü, otomotiv sektörüne yönelik Shell Helix ve Shell Rimula motor yağlarının yanı sıra, Shell Tellus, Shell Omala, Shell Gadus, vb. endüstriyel yağlar ve greslerden oluşuyor.

Dünyanın önde gelen enerji şirketlerinden biri olan Shell hem Türkiye hem de küresel madeni yağlar pazarındaki liderliğini 10 yıldır aralıksız sürdürüyor. Petrol Sanayi Derneği’nin (PETDER) Türkiye pazarına ilişkin sektör raporuna göre Shell & Turcas Petrol A.Ş Türkiye’nin*, uluslararası danışmanlık ve araştırma şirketi Kline’ın her yıl gerçekleştirdiği küresel madeni yağlar pazar araştırmasına göre de Shell dünyanın** “1 numaralı Madeni Yağ Tedarikçisi” konumunda bulunuyor.

Bu haber 2053 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
GE Jenbacher Gaz Motorları, Küresel Yağ Tedarikçisi olarak ExxonMobil´i Seçti... 25.09.2017
Pegasus´tan Ankara merkezli 2 yeni uçuş noktası... 25.09.2017
Çift cidar tank ve boru uygulamalarında cidar arası kaçak kontrol sistemleri... 25.09.2017
Shell Eco-marathon Türkiye´nin şampiyonları belli oldu!... 25.09.2017
Çin, Kuzey Kore'ye petrol ihracatını sınırlandırdı... 23.09.2017
INGAS 2017 Doğalgazın geleceğine köprü kuracak ... 23.09.2017
Aksa Doğalgaz, SCADA Projesiyle Sektöründe Dijital Dönüşüme Öncülük Ediyor... 23.09.2017
Temsa, Busworld Fuarı’na 2’si yeni 7 aracıyla katılıyor... 23.09.2017
Mercedes-Benz Türk, Maltepe’de düzenlenen Su Sporları Festivali’nde ikinciliği elde etti... 23.09.2017

 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.