Haber Ekonomi
06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44

Haberler > Ticari Araçlar Başlıkları

TEMSA, Geleceğin Ulaşımına Akıllı, Otonom ve Elektrikli Araçları ile hazır

Güncelleme :29.08.2017

Şehirlerarası ve şehir içi ulaşımın farklı ihtiyaçlarına çözümler sunan geniş bir ürün gamına sahip TEMSA, geleceğin ulaşımına akıllı, otonom ve elektrikli araçları ile hazır.
 

Geleceğin teknoloji konularına odaklı insanları ve kurumları buluşturan Türkiye’nin ilk açık inovasyon kampı, Hack’n Break Etkinliği 19-27 Ağustos 2017 tarihleri arasında İzmir Urla’da bulunan Teknopark İzmir İnovasyon Merkezi’nde ikinci kez gerçekleşti. TEMSA, Hack’n Break Etkinliği’nde akıllı aracı Avenue iBUS ve düzenlediği hackathon’lar, datathonlar, workshoplar, seminer ve robot yarışları ile yer aldı.

Avenue iBUS Yine Hacklenemedi


Avenue iBUS’ın sergilendiği etkinlikte kurulan TEMSA Standı’nda kamp katılımcılarına TEMSA ve etkinlikleri hakkında bilgilendirme yapıldı. Yoğun ziyaretçi alan kampta TEMSA etkinlikleri büyük ilgi ve beğeni topladı.


TEMSA, etkinlikte Avenue iBUS’ın yazılımını geliştiriciler için açtı. Böylece Avenue iBUS’ın yazılım güvenilirliği Hack’n Break etkinliğinde bir kez daha tescillendi.
 

TEMSA, Shaping The Future of Mobility Stratejisini Düzenlediği Workhop’ta Paylaştı


TEMSA, Shaping the Future of Mobiliy Workshop’u gerçekleştirdi. Yoğun ilgi çeken etkinlikte TEMSA, Smart Mobility vizyonu ile teknoloji programları geliştirdiğini, şehirlerarası ve şehir içi ulaşımın bugün ve gelecekteki farklı ihtiyaçlarına çözümler sunan geniş bir ürün gamının geliştirildiği belirtildi. Workshop ile geleceğin ulaşım ihtiyaçları şekillendi ve TEMSA’nın geleceğin ulaşım vizyonu paylaşıldı.  
 

Akıllı Ulaşım Fikirleri


Akıllı Ulaşım Kanvas İş Modeli Workshop’ı da yapıldı. TEMSA’nın akıllı ulaşım stratejisinden de bahsedildiği etkinlikte, katılımcılardan akıllı ulaşım konusundaki fikirlerini Kanvas İş Modeli ile şekillendirmeleri istendi. Geliştirilen iş modellerinin sunulması ve tartışılması neticesinde en fazla beğeni toplayan iş modelleri takdir edildi ve ödüllendirildi.
 

Otonom Robotların Sumo Yarışları Nefes Kesti


Robot meraklılarının heyecanla beklediği Mini Sumo Robot Yarışı TEMSA BOT gerçekleşti. TEMSA Maker Lab’da üretilen mini otonom robotlara yarışmacılar yazılımlarını yükleyerek yarıştı. Stratejik hamlelerin önemli olduğu yarışmada takımlar kıyasıya rekabet etti. Yarışmaya katılan ekipler ve izleyiciler keyifli anlar yaşadı.
 

THE STARTUP WAY


Etkinlik kapsamında 25 Ağustos Cuma günü düzenlenen konferansta TEMSA Pazarlama ve İnovasyon Müdürü Mert Umut Özkaynak tarafından gerçekleştirilen The StartUp Way başlıklı konuşmada Geleceğin Ulaşımı ile ilgili görüş ve bilgiler paylaşıldı ve şirketlerin hızla gelişen teknoloji süreçlerine adaptasyonu için gerekli olan startup yaklaşımı, bunun kurumsal vizyon ile entegrasyonunun nasıl olması gerektiği paylaşıldı.


TEMSA, “Geleceğin Ulaşımını Şekillendir!” Yarışması ile Akıllı Ulaşım Konusunda Fikirler Bekliyor


“Geleceğin Ulaşımını Sen Şekillendir” isimli açık inovasyon yarışmasının KickOff’u  25 Ağustos’ta Hack’n Break etkinliğinde gerçekleştirildi. Yarışmanın konusu Akıllı Ulaşım olarak belirlendi. Başvurular TEMSA’ nın kendine özgü geliştirdiği Dijital Yenilikçilik ve Girişimcilik Platformu ile alınıyor.

 

 

 

 

Platforma http://smartmobility.temsa.com/http://smartmobility.temsa.com/adresinden erişim sağlanıyor.  Finalistlerin özel ödüllerle ödüllendirileceği yarışmaya herkes katılabiliyor.

 

Bu haber 1468 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Shell Eco-Marathon Avrupa´da Uludağ Universitesi birinci oldu... 17.07.2018
Renault Trucks'ın Sınırlı Sayıdaki Serisi; Renault T Sport Racing Yüksek Kabin... 17.07.2018
Tırsan, ilk 1000 ihracatçı firma listesinde ilk 100’de yerini aldı... 17.07.2018
Kaya Motorlu Araçlar A.Ş. ile Turpak A.Ş. arasında güçlü işbirliği... 17.07.2018
Turpak SEÇ - G Departmanından ‘’Ellerinizi Emniyete Alın’’ Eğitimi... 16.07.2018
PETDER 2017 yılında 20 bin tona yakın atık yağ topladı... 16.07.2018
Garanti’den Zorlu Enerji’ye Türkiye’nin ilk “Yeşil Kredi”si ... 16.07.2018
Enerya’da Görev Değişimi... 16.07.2018
Turpak – “Pumpomat M” 1000 Opet İstasyonunda ... 16.07.2018

 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.