Haber Ekonomi
06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44

Haberler > Lojistik Başlıkları

Arkas Lojistik'ten son 3 ayda 5 milyon avroluk çekici ve dorse yatırımı

Güncelleme :30.09.2017

 Arkas Lojistik, son 3 ayda toplam 5 milyon avroluk çekici ve dorse yatırımı yaptı.

 

Arkas Lojistik, büyüme hedefleri doğrultusunda ekipman yatırımlarına devam ediyor. Son 3 ayda 5 milyon Euro’luk çekici ve  dorse yatırımı yapan şirket son olarak filosuna 20 yeni Ford Trucks çekici kattı.

Araçlar düzenlenen tören birlikte Arkas Lojistik’e teslim edildi. Törene Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Lojistik Hizmetleri Grup Başkanı Diane Arcas, Arkas Lojistik Genel Müdürü Onur Göçmez, Ford Trucks Genel Müdürü Ahmet Kınay ve Ford Trucks Türkiye Direktörü Serhan Turfan ile Arkas Lojistik yöneticileri katıldı.

Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Lojistik Hizmetleri Grup Başkanı Diane Arcas, teslimat töreninde Türkiye'deki fabrikasında tamamen Türk mühendislerinin geliştirdiği ve üretimi yapılan Ford Trucks’ın araçlarını filolarına kattıkları için mutlu olduklarını belirtti.

1 milyon 400 bin avro yatırımla aldıkları 20 Ford çekici ile filolarının 550’ye yaklaştığını ifade eden Arcas, sürdürülebilirlik politikalarıyla da uyuşan yeni araçlarının Euro 6 normuna sahip olduğunu bildirdi.

İlk defa 13 litre motor araç kullanacaklarını aktaran Arcas, "Bu özellikleri yakıt tasarrufu ve karbon salınımında sağladığı avantajlar nedeni ilk tercih nedenimiz oldu. Ayrıca işletme ve servis maliyetlerinde sağlayacağı tasarruf ile geniş servis ağı bizim gibi Türkiye’nin her noktasına taşıma yapan bir firma için öne çıkan etkenlerin başında geliyor." ifadelerini kullandı.

Arcas, bu yatırımla birlikte son 3 ayda çekici ve dorse yatırımlarımlarının toplam 5 milyon avro'ya ulaştığını dile getirdi.

Hizmet çeşitliliği ve sektörel uzmanlaşayı önemseyen stratejileri  kapsamında büyümelerini yatırımla desteklediklerini vurgulayan Arcas, sürekli hizmetleri geliştirmeye çalışıklarını kaydetti.

Ford Trucks Genel Müdürü Ahmet Kınay ise Türkiye’nin en büyük filolarından birine sahip Arkas Lojistik’in Ford Trucks’ı tercih etmesinden memnuniyet duyduklarını vurguladı. 

Arkas Lojistik ile 2015 yılında başlayan iş birliklerinin bugün dünya çapında projelerde kullanılmak üzere teslimatını yaptıkları 20 adet Ford Trucks ile daha da genişlediğini belirten Kınay, şunları kaydetti:  

"Araçlarımızın gerek yakıt tüketimi, gerek çevreci Ecotorq motoru, gerekse de toplam sahip olma olma maliyeti ile şirketlere optimum çözümler sunuyoruz ve aynı zamanda iyi bir yatırım aracı olmaya devam ediyoruz. Ford Trucks olarak, büyük filolara araçlar vermeye devam ederken, geniş ürün gamımız ile her ihtiyaca yönelik rekabetçi çözümler sunmaya sürdürüyoruz. Arkas Lojistik’e Ford Trucks’ı tercih ettikleri için teşekkür ediyoruz." 

Bu haber 2276 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Turpak, başarılı bölge bayilerine şükranlarını sundu... 16.08.2018
TOTAL yeni imaj kampanyasında “Bu Ülke Özel, Türkiye’nin Enerjisi Güzel” diyor ... 16.08.2018
EPDK’dan bir akaryakıt firmasına 83 bin 839 lira ceza... 16.08.2018
Petronas’tan Modern Otomobillere Özel Teknoloji! ... 16.08.2018
Alpet, 400’ü aşkın istasyonu ile bayram tatilinde ziyaretçilerini bekliyor... 16.08.2018
Mercedes-Benz Türk’ten Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne 10 adet Körüklü CNG Mercedes-Benz Conecto ... 16.08.2018
Akaryakıt fiyatlarında ÖTV düzenlemesi... 16.08.2018

 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.