Haber Ekonomi
06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44

Haberler > LPG Başlıkları

Bursagaz INGAS 2017’ye Sunumlarıyla Değer Kattı

Güncelleme :09.11.2017

Sektöründe öncü uygulamaları hayata geçiren Bursagaz; ses getiren projelerini paylaşmak üzere enerji sektörünün en büyük kongre ve fuarı olma özelliğini taşıyan 7. Uluslararası Doğalgaz Kongre ve Fuarı’nda (INGAS 2017) iki farklı oturumda kendi alanında uzman temsilcileriyle konuşmacı olarak yer aldı.
 
 

Endüstriye yön veren irtibatlara ulaşabilmeleri, doğalgaz profesyonelleri ile ortak bir çatıda görüşme fırsatı yakalayabilmeleri ve ithalata ve ihracata hız katacak yeni ve karlı iş olanakları fırsatlarını sunmak amacıyla organize edilen 7. Uluslararası Doğalgaz Kongre ve Fuarı (INGAS 2017) ‘Doğalgazın Geleceğine Köprü’ temasıyla 20’den fazla ülkeden 5 binin üzerinde katılımcı ile İstanbul Haliç Kongre merkezinde gerçekleştirildi.
 
Kongre’nin Doğalgaz, İklim, Çevre ve İnsan adlı ilk oturumunda konuşmacı olarak yer alan Bursagaz İş Mükemmelliği Mühendisi Samet Meriçli, Bursagaz olarak “Sürdürülebilir Bir Gelecek Oluşturmak” amacıyla hayata geçirdikleri projeleri anlattı. Meriçli, “Bursagaz Sürdürülebilir Enerji Yönetimi Programı altında geliştirilen enerji politikası, yasal düzenlemelerin takibi, enerji performans analizleri, yenilebilir enerji kullanımı, sürekli iyileştirme çalışmaları ile bu konudaki bilginin tüm paydaşlar ile etkin paylaşımını sosyal, çevresel ve ekonomik yönden ele alarak ortaya koydukları Sürdürülebilir Yaşam Platformu iletişim modeliyle hayata geçiriyoruz” diye konuştu.
 
Dünyada önemli bir kitle tarafından takip edilen sürdürülebilirlik kavramının önemine vurgu yapmak adına; sunumunda ülkelerin bu konuda yapmış oldukları çalışmalara karşılaştırılmalı olarak yer veren Meriçli, bu alandaki çalışmaların daha da arttırılması gerektiğinin ifade ederek ülkemizde sürdürülebilirlik kavramının bilinirlik düzeyinin arttırılması gerektiğini sözlerine ekledi. Daha iyi bir gelecek için Sürdürülebilir Yaşam Platformu iletişim modeliyle belirledikleri sürdürülebilirlik stratejilerini şirket olarak hayata geçirmeye devam edeceklerini belirterek sürdürülebilirlik kavramının sadece büyük şirketlerin değil tüm iş dünyasının ortak meselesi haline gelmesi gerektiğinin önemine vurgu yaptı.
 
Doğalgaz Sektöründe Risk ve Fırsat Yönetimi adlı oturumda ise Bursagaz Yönetim Sistemleri Müdürü Halit Yılmaz konuşmacı olarak yer aldı. Yılmaz, şebeke işletimine yönelik uygulamaların bütünselliğini sağlamak ve şebeke risklerini görmek adına geliştirdikleri SPRING (System for Pipeline Risks and Integrity of Natural gas Grid) projesiyle ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Doğalgaz şebekesinin işletimine yönelik; SAP PM, SCADA, GIS, Deprem Algılama gibi sistemleri matematiksel bir model ile birleştirerek risk sonuçları üretebilecek bir sistem ortaya koyduklarını ifade ederek proje hakkındaki bilgileri katılımcılara aktardı. Şebekenin riskleri açısından da farkındalık yaratacak olan bu sistemin Türkiye’de doğalgaz dağıtım şirketleri içinde öncü olduğunu ifade ederek, projenin paydaşlarından olan EPDK ve diğer önemli proje ortaklarına desteklerinden dolayı teşekkürlerini iletti.
 

 

Bu haber 1042 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Kamudan enerji ve madencilik sektörlerine 8.5 milyar TL kaynak... 20.01.2018
2018’de günlük küresel petrol talebi 100 milyon varil olması bekleniyor... 20.01.2018
Mepsan, Kadoil’in çözüm ortağı olmaya devam ediyor!... 18.01.2018
Mercedes-Benz Türk, yenilediği Tourismo otobüsleri ile pazara iddialı bir giriş yapıyor... 18.01.2018
TürkAkım doğalgaz alım terminalinin inşaatına başlandı... 17.01.2018
Aygaz, Online Satış Dönemini Başlattı... 17.01.2018
Ulusal Stok Yükümlülüğü ile ilgili PÜİS açıklama yaptı... 17.01.2018
YASED Ankara´da 4 Bakanlık ile `Uluslararası Yatırımcılarla İstişare Toplantısı... 17.01.2018
EPDK limitleri düşürdü, hane halkına iki faturaya yakın tasarruf geldi!... 17.01.2018
Zorlu Holding'den çocuklara özel yaratıcı yazarlık eğitimi... 17.01.2018
Fillo Lojistik’e Yeni Genel Müdür... 17.01.2018

 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.