Haber Ekonomi
06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44

Haberler > Ekipman Başlıkları

ASİS Otomasyon “Monticola” Projesi kapsamında Şanlıurfa’da Minik Yüreklere Mutluluk Tohumları Ekti

Güncelleme :09.11.2017

Monticola sosyal sorumluluk projesi kapsamında Şanlıurfa Viranşehir Arıtır İlköğretim Okulu öğrencilerine okul malzemesi ve giyecek yardımlarında bulundu.
 

Şanlıurfa Viranşehir ilçesinde bulunan 57 öğrencili Arıtır İlköğretim Okulu öğrencilerine yardım götüren Asis Otomasyon Monticola Proje Lideri Sn. Safiye Kaya ve Asis çalışanları ilkokul öğrencilerine yardımları dağıtarak onlarla keyifli vakit geçirdiler.
Arıtır İlköğretim Okulu’nun eski öğretmeni Halil Tacar talebi ile yapılan yardım Okul Müdürü ve aynı zamanda tek öğretmeni Cihan Taştan tarafından da mutlulukla karşılandı.
Latince dağda yaşayanlar anlamına gelen “Monticola” projesi ile dağ köylerinde yaşayan ve eğitim zorluğu çeken çocuklarımıza destek olmak amaçlanıyor.
Monticola projesinde, ihtiyaç sahibi okullar ve bu okullardaki öğrencilerin zorluklarını ve ihtiyaçlarını tanımlayarak bu okullara kırtasiye ve kitap yardımı yapılacağını daha da ötesi oradaki çocukların umutlanmalarına kaynak olmak istediğini belirten Monticola Proje Lideri ve Asis Otomasyon Yönetim Kurulu Üyesi Safiye Kaya kendisinin de bir eğitimci olduğunu ve bu nedenle eğitime ve eğitimde zorluk çeken çocuklarımıza katkı yapmanın öneminin daha da farkında olduklarının altını çizdi. Eğitimde fırsat eşitliğinin yaratarak geleceğin şekillenmesinin ana kaynağı olan çocuklarımıza destek olmak ülkenin daha güzel yarınlara kucak açmasının kök projesi ve bir yolu olduğunu söyleyen Safiye Kaya, bu proje kapsamına girmek isteyen okullara da Asis Otomasyon A.Ş. Monticola yetkililerimiz ile  iletişim kurma çağrısında bulundu. Aradıkları ana kriterin okulun birleştirilmiş sınıflara sahip olması ve taşımalı eğitim yapması olduğunu belirterek en önemli şartın ise dağ okulu olması gerektiğini vurguladı.


Monticola projesi kısa vadeli ve anlık bir yardım projesi değildir, sürdürülebilirlik kriterlerini sağlayarak ve sosyal ilgi mekanizmalarıyla umut ışığı olmak isteyenlere de kılavuz olacaktır.


Sosyal sorumluluk projelerine her zaman çok önem veren Asis Otomasyon ileriki dönemlerde de sürdürülebilir sosyal sorumluluk projeleri ile bu alanda sektörde öncü olma geleneğini devam ettirmeyi planlamaktadır.


Asis Otomasyon yetkilileri, grup şirketlerinin süreç dahilinde katılacağı Monticola projesini önümüzdeki kısa zamanda çok güçlü bir sosyal harekete dönüştürmeyi hedeflemekte olduklarının da altını çizdiler.

 

 

Bu haber 1756 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Ekol Cinsiyet Eşitliğine Duyarlı Bir İş Yeri Modeli Geliştirdi: EKOLITY... 23.10.2018
Mobil Delvac, Hafif Ticari Araç Kullanıcılarıyla Buluştu!... 23.10.2018
Renault Grubu 2018 Üçüncü Çeyrekte 11,5 Milyar Avro - Ciro Gerçekleştirdi ... 23.10.2018
Aygaz, Standardizasyon Zirvesi’nde Standardizasyona Katkı Ve Katılım Ödülünün Sahibi Oldu... 23.10.2018
Enerji Sektörünün Mihenk Taşı; “ICCI” 2019, 28 – 30 Mayıs tarihlerinde 25.Kez Sektörün Nabzını Tutacak!... 23.10.2018

 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.